Регулон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...

Регулон: інструкція з використання

Регулон – це протизаплідний засіб для перорального приймання, який належить до гормональних контрацептивів. Виробником препарату є угорська компанія Гедеон Ріхтер. Ліки випускаються у формі таблеток, склад яких включає два основні – естроген і гестаген, та кілька допоміжних компонентів. Перед застосуванням Регулону необхідно проконсультуватися з лікарем щодо показань та протипоказань до приймання засобу. Також варто пам'ятати, що контрацептиви не дають стовідсоткової гарантії захисту від зачаття.

Склад та фармакологічна дія Регулону

До його складу входять дві основні діючі речовини:

 • дезогестрел;
 • етинілестрадіол.

Також у процесі виробництва таблеток застосовуються допоміжні елементи, включаючи магнію стеарат, колоїдний діоксид кремнію, альфа-токоферол, повідон К-30, моногідрат лактози та картопляний крохмаль.

Протизаплідний засіб випускається у формі таблеток білого кольору по 21 або 63 таблетки в упаковці. Фармакологічна дія лікарського препарату ґрунтується на взаємодії кількох факторів, серед яких основну роль відіграють такі властивості, як пригнічення овуляції та збільшення в'язкості секрету шийки матки. Такі процеси забезпечують захист від проникнення сперматозоїдів у матку.

Вищеописані фактори забезпечуються наявністю в таблетках дезогестрелу та етинілестрадіолу. Перший є синтетичним прогестагеном, який має необхідну активність для придушення овуляції. Етинілестрадіол – це синтетичний естроген, який забезпечує підвищення в'язкості секрету.

Регулон: інструкція

Показанням до застосування препарату є пероральна контрацепція. При цьому протизаплідні таблетки Регулон слід приймати згідно з інструкцією з дотриманням графіка приймання та дозування. Препарат приймають по одній таблетці на день протягом 3 тижнів приблизно в один і той же час. Через 2-3 дні після прийому останньої таблетки виникає менструальноподібна маткова кровотеча. Після 7-денної перерви прийом таблеток слід розпочати з нової упаковки.

Якщо ви вперше застосовуєте контрацептиви або робили перерву більше одного місяця, приймання Регулону слід розпочинати в 1 день менструального циклу. Також можна розпочати приймання на 2-5 день, проте тоді вам знадобиться додаткова контрацепція протягом перших семи днів.

При переході з інших протизаплідних засобів необхідно проконсультуватися з лікарем щодо графіка. Найчастіше приймання таблеток необхідно розпочинати наступного дня після закінчення інших контрацептивів.

Також гінекологи призначають Регулон при: ендометріозі, міомі, полікістозі яєчників. Препарат також застосовують при порушенні функції яєчників та захворюваннях печінки, одним із симптомів яких є відсутність менструації.

Регулон: побічні дії та протипоказання до застосування

Побічні дії в процесі приймання препарату трапляються досить рідко. Зазвичай вони викликаються ігноруванням протипоказань чи передозуванням. Серед основних симптомів виділяють такі:

 • імунна система – гіперчутливість;
 • нервова система – головний біль;
 • обмін речовин – затримка рідини;
 • алергічні реакції – кропив'янка, висипання, свербіж;
 • психіка – зміна настрою, депресія, підвищення/зниження лібідо;
 • травна система – нудота, діарея, блювання.

У деяких випадках у процесі приймання Регулону може підвищуватись або знижуватись маса тіла. Симптоми передозування східні з побічними діями та лікуються симптоматично.

Серед протипоказань до застосування препарату слід зазначити:

 • тромбоемболію та венозний тромбоз;
 • артеріальний тромбоз;
 • цукровий діабет;
 • мігрень;
 • панкреатит;
 • тяжкі захворювання печінки;
 • кровотечі зі статевих шляхів;
 • злоякісні утворення статевих органів;
 • непереносимість лактози;
 • гіперчутливість до речовин, що містяться у складі препарату.

Щодо взаємодій з іншими лікарськими засобами, бажано утриматися від одночасного приймання з іншими контрацептивами, а також спільного приймання з противірусними ліками прямої дії. Зберігати Регулон треба в упаковці, що дозволить захистити препарат від світла, при температурі не вище 30 градусів.

Де придбати Регулон в Україні за прийнятними цінами?

Регулон, ціна якого буде на доступному рівні, в Києві та інших містах України можна купити в аптеці «Бажаємо здоров'я». У нас ви також можете придбати гінекологічні препарати та інші ліки за доступною вартістю. Щоби заощадити час, ви можете забронювати товар на сайті та вибрати аптеку мережі, в якій Вам зручніше буде забрати ліки. Також ви можете отримати віддалену консультацію щодо вибору, замовлення та оплати ліків. Бажаємо здоров'я!

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Регулон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Регулон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки