Налбуфін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Взаємодія з їжею
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Дозування: 1%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Русан Фарма
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2%
Виробник: Русан Фарма
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Фармекс Груп
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Фармекс Груп
Loading ...

Налбуфін: інструкція з використання

Налбуфін – це лікарський препарат, який належить до групи опіоїдних анальгетиків. Засіб використовується для зняття больового синдрому сильної та середньої інтенсивності, а також як додатковий засіб при проведенні анестезії, для зниження болю в перед- та післяопераційний період, знеболення під час пологів.

Активна речовина – налбуфін, що має декілька властивостей:

  • гальмує передачу больових імпульсів в центральній нервовій системі (ЦНС);
  • сповільнює умовні рефлекси;
  • спричиняє седативну дію.

Дізнатись більше про ліки та придбати знеболюючі за прийнятними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску

Препарат Налбуфін купити можна у формі ін’єкційного розчину прозорого кольору. Одна ампула містить 10 мг активної речовини. Залежно від пакування Налбуфін ампули можуть бути в кількості від однієї до десяти. Для безпечного користування деякі виробники додатково комплектують засіб шприцом та голкою.

Засіб містить такі допоміжні речовини, як натрію цитрат, кислота лимонна безводна та натрію хлорид. З їх допомогою ліки краще та ефективніше засвоюються. Залежно від виробника та дозування препарату Налбуфін ціна може дещо відрізнятись.

Показання до застосування

Показаннями до використання Налбуфіну є:

  • больові синдроми сильної та середньої інтенсивності;
  • біль в перед- та післяопераційний період;
  • проведення анестезії – препарат використовується як додатковий засіб;
  • знеболення під час пологів.

Налбуфін – це рецептурний препарат, тому використовувати його потрібно лише після консультації з лікарем.

Режим дозування

Розчин вводиться внутрішньовенно та внутрішньом’язово. Дозування залежить від болю, стану людини та взаємодії з іншими препаратами. В більшості випадків Налбуфін вживається в таких дозах:

  • при больовому синдромі – 0,15-0,3 мг/кг маси тіла людини;
  • при анестезії – під час премедикації вводиться 100-200 мкг/кг маси тіла, під час введення в наркоз вводиться 0,3-1 мг/кг за період 10-15 хв., для підтримання наркозу – 250-500 мкг/кг внутрішньовенно кожні 30 хв.;
  • при пологах – використовується 20 мг внутрішньом’язово.

Проводити анестезію препаратом повинен лише відповідний спеціаліст.

Протипоказання

В деяких випадках препарат Налбуфін інструкція не рекомендує вживати. Не варто лікуватись засобом при ознаках пригніченого дихання, вираженого пригнічення центральної нервової системи, підвищеного внутрішньочерепного тиску, травмах голови, гострому алкогольному отруєнні, алкогольному психозі, порушенні функцій печінки та нирок. Не призначають пацієнтам з індивідуальною непереносимістю активного компонента препарату. Також протипоказання стосуються жінок в період годування груддю.

Особливості препарату Налбуфін

Налбуфин не застосовується в педіатричній практиці та в період лактації. Налбуфіну гідрохлорид не слід призначати під час вагітності. Брадикардія, апное, ціаноз і пригнічення дихання можуть виникнути у новонародженого, якщо цей препарат використовується під час пологів. Новонароджені, матері яких при народженні отримували налбуфіну гідрохлорид, повинні перебувати під ретельним наглядом лікаря. Під час лікування рекомендується уникати керування транспортом та іншими механізмами.

Побічні дії

Найчастішими реакціями на препарат є седація та сонливість. Також побічними діями є запаморочення, загальна слабкість, головний біль, сплутаність свідомості, сухість у роті.

Взаємодія з іншими медикаментами

Налбуфін потрібно з обережністю використовувати зі снодійними препаратами, протикашльовими засобами, седативними антидепресантами, нейролептиками, протидіарейними лікарськими засобами. Застосування з баклофеном може призвести до пригнічення центральної нервової системи. На ефективність препарату також впливає алкоголь та лікарські засоби, що містять етанол.

Забороняється поєднання Налбуфіну з ліками, що містять такі речовини, як алфентаніл, кодеїн, декстропроксифен, дигідрокодеїн, фентаніл, метадон, морфін, оксикодон, петидин, суфентаніл, трамадол. Вони значно зменшують знеболювальний ефект Налбуфіну та викликають синдром відміни.

Передозування

В разі передозування можуть виникнути такі симптоми: сонливість, судоми, дисфорія, пригнічене дихання тощо. Лікування передозування – симптоматичне і підтримуюче. При важких отруєннях призначають введення специфічного антидоту – налоксону гідрохлориду.

Умови зберігання

Зберігати Налбуфін потрібно у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С. Термін придатності препарату складає 2 роки.

В аптеці «Бажаємо здоров’я» легко та швидко забронювати засоби для анестезії та забрати в зручній за розташуванням аптеці мережі в Києві чи іншому місті України. В каталозі можна знайти також Налбуфін аналоги, які можуть відрізнятися вартістю.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Налбуфін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Налбуфін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 12
✅ Форма випуску Розчин