Як доглядати за дітьми з грипом та застудою?

04 жовтень 2023
Як доглядати за дітьми з грипом та застудою?

Догляд за дитиною, що застудилася або захворіла на грип, є одним з найважливіших завдань батьків. Завдяки ранній діагностиці та своєчасній допомозі, можливо запобігти серйозним ускладненням та прискорити процес відновлення. У цій статті ми допоможемо вам зрозуміти, як вчасно розпізнати грип та застуду в дитини, і як їх правильно лікувати.

Розпізнавання грипу та застуди у дітей

Застуда у дитини зазвичай супроводжується наступними симптомами:

 • закладений ніс;
 • кашель;
 • головний біль;
 • відчуття болю при ковтанні.

Грип у дітей має більш виражені симптоми, такі як:

 • висока температура тіла;
 • сильний головний біль;
 • болі в м’язах;
 • загальна слабкість;
 • зниження апетиту.

При грипі симптоми зазвичай починаються раптово, тоді як застуда розвивається поступово протягом кількох днів.

Перші кроки при симптомах грипу чи застуди

Якщо ви помітили, що дитина починає погано себе почувати, перше, що необхідно зробити - забезпечити їй спокій.

При високій температурі або сильно вираженому поганому самопочутті обов’язково зверніться до лікаря. Не забудьте також обмежити контакт дитини з іншими людьми, щоб уникнути поширення хвороби.

Загальні рекомендації щодо догляду

В період лікування застуди дитині важливо забезпечити:

 • Відпочинок та спокій: Дитині потрібно більше спати та відпочивати.
 • Харчування та достатньо рідини: Забезпечте дитині доступ до питної води, соків, вітамінних напоїв.

Відповідний догляд за дитиною, хворою на грип, вимагає багато терпіння, але якщо все зробити правильно, то можна значно полегшити стан хворого.

Загальні поради щодо догляду за дитиною, хворою грипом або застудою:

 1. Вимірюйте температуру дитини регулярно. Якщо температура піднімається вище 38.5°C, терміново зателефонуйте до лікаря.
 2. Для зниження температури можна використовувати антипіретики, такі як ібупрофен або парацетамол, в формі таблеток, сиропів, чи свічок.
 3. Використовуйте вологі туалетні серветки або спеціальні краплі для очищення носа дитини. Також для зволоження слизової оболонки носа можна використовувати фізіологічний розчин.
 4. Використовуйте пастилки, сиропи або таблетки для полегшення симптомів кашлю та зменшення болю в горлі.

Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо прийому будь-яких ліків. За жодних обставин не варто займатися самолікуванням, оскільки це може лише погіршити стан хворого.

Особливості догляду за грудними дітьми

Грудні діти мають більший ризик ускладнень, оскільки імунітет та дихальна система ще не повністю сформовані. Ось декілька важливих аспектів догляду за грудними дітьми під час грипу:

 1. Моніторинг симптомів: Перш за все, важливо уважно спостерігати за станом дитини і виявляти симптоми грипу. Це можуть бути: висока температура, кашель, нежить, втрата апетиту, роздратованість, сонливість або труднощі з диханням. Якщо ви помічаєте, що дитина відчуває дискомфорт або її стан погіршується, зверніться до лікаря.
 2. Зниження температури: Грудні діти не можуть регулювати температуру свого тіла так само, як дорослі, тому важливо знизити високу температуру. Використовуйте препарати, які допустимі для віку дитини (наприклад, на основі парацетамолу), але обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
 3. Забезпечення водного балансу: Грип може призвести до дегідратації, особливо якщо у дитини є висока температура або вона відмовляється від їжі. Для поповнення водного балансу в організмі малюка підійде грудне молоко або дитяча суміш, а для дітей старше 6 місяців – невелика кількість води.
 4. Зручна позиція: Під час годування тримайте дитину вертикально, що допоможе полегшити дихання.
 5. Професійна допомога: Якщо симптоми грипу у грудної дитини продовжуються більше декількох днів або погіршуються, обов'язково зверніться до лікаря.

Грип у грудних дітей може бути небезпечним, тому необхідно вчасно реагувати на симптоми та вживати всіх можливих заходів для забезпечення комфорту та безпеки дитини.

Профілактика грипу та застуди у дітей

Одним із найкращих способів профілактики грипу та застуди є вакцинація. Правильне харчування, фізичний розвиток, достатній відпочинок та вітаміни допоможуть підтримувати імунітет дитини на відповідному рівні.

Ефективні порошки від грипу можна купити онлайн в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Оформити замовлення зручно на офіційному сайті, а забрати покупку можна в найближчі аптеці мережі.

Правильний догляд та рання діагностика допоможуть вашій дитині швидше одужати від грипу або застуди. Пам'ятайте, що головне – це здоров'я та благополуччя вашої дитини. Завжди слідкуйте за станом здоров'я дитини та в разі потреби звертайтеся до лікаря.

Редакторська група
Оновлено: 04.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.