Аторвастатин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Дозування: 20 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Артура Фармасьютікалз
Loading ...
Дозування: 20 мг
Виробник: Тева Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Артура Фармасьютікалз
Loading ...
Дозування: 10 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Дозування: 10 мг
Виробник: Тева Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Фламінго
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Тева Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Фламінго
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Тева Фарма
Loading ...

Аторвастатин: інструкція з використання

Аторвастатин – гіполіпідемічний засіб, що належить до групи статинів. Його задача – зниження концентрації холестерину, ліпопротеїнів низької щільності («поганий» холестерин). Призначають лікарський засіб терапевти та кардіологи, коли вибудовують комплексне лікування серцево-судинних захворювань. Тож не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся спочатку до лікарів – можливо, в вашому випадку необхідно вживати інші препарати для зниження рівня холестерину. До препарату Аторвастатин інструкція допоможе розібратися в нюансах застосування.

Доведено, що препарат запобігає атеросклерозу, знижує ризики розвитку захворювань серця й судин та інших станів, що пов’язані з клінічно підтвердженим підвищенням рівня холестерину в плазмі крові.

Форми випуску

Препарат випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою. В аптеці «Бажаємо здоров’я» у Києві та інших містах України можна придбати за прийнятними цінами засіб у різних дозуваннях. Концентрація діючої речовини може становити 10, 20, 40 або 80 мг.

Показання до застосування препарату Аторвастатин

Головним показанням до застосування Аторвастатину є профілактика захворювань серцево-судинної системи у пацієнтів, які належать до груп підвищеного ризику. Призначають лікарський засіб дорослим та людям похилого віку, які мають низький рівень ліпопротеїдів високої щільності (те, що називають «гарним» холестерином). Препарат широко застосовують у гіпертоніків та серед курців, які мають випадки ранньої ішемічної хвороби серця серед родичів. У цих випадках Аторвастатин використовується для зниження ризику стенокардії, інсульту та інфаркту.

З метою зниження ризиків від розвитку хвороби таблетки призначають пацієнтам із цукровим діабетом другого типу. Зокрема, це стосується пацієнтів, які не мають клінічної картини ішемічної хвороби серця на тлі цукрового діабету, але курять або мають альбумінурію, артеріальну гіпертензію (підвищений тиск), ретинопатію.

Режим дозування

Перед тим, як купити Аторвастатин, слід проконсультуватися з лікарем, який підбере необхідну дозу відповідно до наявного захворювання та стадії розвитку. Згідно з інструкцією потрібно приймати одну таблетку на добу. Прийом їжі не впливає на ефективність препарату. Терапевтичний ефект стає помітним при вживанні від 10 до 80 мг препарату на добу. Дозування безпосередньо залежить від діагнозу.

Протипоказання

До протипоказань належать:

  • чутливість до компонентів у складі;
  • захворювання печінки у гострій фазі.

Також не варто вживати ліки вагітним та жінкам, які годують груддю та планують вагітність і не користуються контрацептивними засобами. Заборонено поєднувати з ліками проти гепатиту C, як–от глекапревір або пібрентасвір.

Особливості препарату Аторвастатин

Аторвастатин може спричиняти міопатію – це стандартна побічна дія при вживанні статинів. Стан супроводжується слабкістю м’язів, болем в них. Поєднується це з підвищенням показників КФК – вони зазвичай збільшуються у 10 разів від норми.

Щоб уникнути очікуваних зазначених в інструкції ускладнень, не призначайте собі самостійно статини та препарати для серцево-судинної системи. Застосування будь–яких препаратів можливе лише за призначенням та наглядом лікаря.

Категорично забороняється самовільне застосування Аторвастатину, щоб схуднути. Попередньо необхідно проконсультуватися з фахівцем і здати необхідні аналізи – ліпідограму. Препарат може призначатися у складі комплексної терапії ожиріння.

На Аторвастатин ціна залежить від виробника, кількості таблеток у пакуванні. На вартість впливає також дозування.

Побічні дії

Найчастішими побічними ефектами при прийомі препарату є: біль у м'язах (міалгія), нудота, діарея, артралгія, біль у кінцівках тощо.

Крім того, пацієнти, які лікуються Аторвастатином, регулярно скаржаться на загальне нездужання, біль у грудях, набряклість кінцівок, загострення панкреатиту, шлунково-кишковий біль, зміну ваги та блювання.

Якщо ви відчуваєте будь–який дискомфорт під час прийому Аторвастатину, негайно повідомте свого лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Ризик розвитку міопатії під час лікування статинами підвищується при одночасному застосуванні з препаратами, що мають похідні фіброєвої кислоти, циклоспорину, ніацину. Також під забороною поєднання з інгібіторами CYP3A4, як–то ітраконазол, еритроміцин або кларитроміцин.

Бажано з обережністю вживати грейпфрутовий сік. Він містить компоненти, які інгібують CYP3A4. Через це кількість Аторвастатину в плазмі збільшується. Особливо це помітно при надмірному споживанні соку – понад 1,2 літра на добу.

Передозування

Специфічного лікування передозування Аторвастатину не існує. У разі передозування пацієнту слід призначити симптоматичне лікування та за необхідності вжити підтримуючих заходів. Необхідно провести аналіз функції печінки та контролювати рівень КК у плазмі крові. Через високий рівень зв’язування цього препарату з білками плазми не очікується значного підвищення кліренсу Аторвастатину при гемодіалізі.

Умови зберігання

Враховуючи властивості таблеток, зберігати Аторвастатин необхідно в оригінальному пакуванні, якомога далі від дітей, при температурі до 25°C.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Аторвастатин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Аторвастатин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 10
✅ Форма випуску Таблетки