Септефрил - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,2 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,2 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Дозування: 0,2 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,2 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,2 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...

Септефрил: інструкція з використання

Форми випуску

Показання для застосування Септефрилу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Септефрилу

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Септефрил – це лікарський препарат, який належить до групи антисептиків. Він застосовується в терапії захворювань ротоглотки та має протигрибкові властивості.

У складі медикаменту містяться:

 • декаметоксин;
 • стеарат кальцію;
 • кристалічний цукор.

Основною діючою речовиною цього ЛЗ є декаметоксин. Це поверхнево-активна сполука, вона впливає на мікробну клітину шляхом приєднання до мембрани та її руйнування. Зміна проникності зазначеної структури не дає мікроорганізму нормально функціонувати та підтримувати свою життєдіяльність.

Завдяки зазначеним властивостям бактерицидна здатність Септефрилу охоплює широкий спектр патогенних мікроорганізмів, серед яких представники стафілококів, стрептококів, коринебактерій, грибів та ін. Однією з найважливіших властивостей визнана здатність згаданої хімічної сполуки інактивувати дифтерійний екзотоксин. На власну імунну систему цей ПАР не впливає, не пригнічує імунні клітини.

Інші компоненти у складі належать до допоміжних і не зазначені як терапевтично значущі.

Форми випуску

Стандартним дозуванням діючої речовини є 0,2 мг декаметоксину. Купити Септефрил в аптеці можна в одній формі – таблетованій. У блістері знаходиться 10, 20 або сорок білих пігулок із фаскою.

Показання до застосування Септефрилу

Препарат застосовується у лікуванні та профілактиці захворювань ротоглотки. До них належать:

 • запальні хвороби горла (фарингіти, тонзиліти, ларингіти та початкова стадія розвитку ангіни);
 • запальні ураження ясен (гінгівіти, стоматити та пародонтити);
 • грибкові ураження ротової порожнини (найчастішим збудником виявляються кандиди);
 • санація ротоглотки та носоглотки у пацієнтів, які є носіями патогенних форм стафілококів, коринебактерій дифтерії тощо;
 • профілактичне призначення після оперативного лікування захворювань ротоглотки та носоглотки для запобігання виникненню інфекційних ускладнень.

Режим дозування

Для дорослого добова доза ліків становить 0,8-1,2 мг, що еквівалентно 4–6 таблеткам. Слід дотримуватись деяких правил використання для досягнення найвищої ефективності:

 • перед початком необхідно ретельно прополоскати рот;
 • під час розсмоктування якомога рідше ковтати слину;
 • приймати Септефрил необхідно після їди;
 • протягом години після цього потрібно утриматися від вживання їжі або будь-яких напоїв.

Протипоказання

Прийом цього фармацевтичного препарату заборонений у таких випадках:

 1. При виявленні індивідуальної нестерпності компонентів лікарського засобу. Перед початком курсу терапії слід проконсультуватися з лікарем, щоб унеможливити розвиток виражених побічних ефектів надалі.
 2. У період вагітності та лактації. Інформація про чіткі результати клінічних досліджень щодо впливу на плід та склад грудного молока відсутня, що не виключає можливість патологічної зміни перебігу вагітності та розвитку немовляти.
 3. До 18 років. Клінічні дослідження щодо використання їх у дитячому віці також не проводилися.

Особливості Септефрилу

Для досягнення максимальної результативності від терапії необхідно пам'ятати про деякі особливості прийому ліків:

 1. Найчастіше приймається Септефрил від кашлю, що впливає на спосіб його вживання. У ротовій порожнині якомога довше має зберігатися достатня кількість діючої речовини, оскільки антисептик має місцевий ефект на слизову. Таблетка поміщається за щоку та повністю розсмоктується у роті для забезпечення високої концентрації лікарського засобу у слині.
 2. Медикамент пригнічує грибкову та умовно-патогенну мікрофлору, внаслідок чого з часом може порушувати її природний баланс. Тому тривалість курсу має перевищувати сім днів — після цього терміну пригнічення власного мікробіома перевищує вплив на збудника захворювання.
 3. Пацієнтам з різними порушеннями толерантності до глюкози (цукровим діабетом першого та другого типу, переддіабетом) необхідно приймати препарат з обережністю. Одним із компонентів його складу є кристалічний цукор.
 4. При одночасному проведенні будь-яких полоскань для горла ефективність антисептика значно знижується. Цьому сприяє невчасний змив декаметоксину зі слизових оболонок, що виключає місцеву дію медикаменту.

Побічні ефекти

Декаметоксин не має системного впливу на організм, основний побічний ефект також має місцевий характер. При застосуванні антисептика можлива транзиторна гіперсалівація (підвищене виділення слини). У разі виникнення зазначене порушення відбувається після видалення залишків речовини з порожнини рота за допомогою ковтання.

У людей, схильних до розвитку алергічних реакцій, можуть спостерігатися свербіж шкіри та різні висипання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Однією з властивостей діючого компонента Септефрилу є його здатність посилювати ефект антибактеріальних і протигрибкових ЛЗ системної дії, що додатково приймаються. Таким чином, якість та швидкість лікування значно зростає при їх одночасному призначенні.

Передозування

Будь-які дані про клінічну картину передозування цієї фармацевтичної речовини відсутні. При правильному вживанні, яке відповідає інструкції Септефрилу, концентрація декаметоксину у крові людини не перевищує максимально допустиму.

Умови зберігання

Зберігати цей засіб необхідно в оригінальній упаковці, в сухому місці за температури не вище +25 °С. Слідкуйте, щоб пігулки не потрапили до рук дітям. Місце зберігання має бути захищене від потрапляння прямих сонячних променів.

Приймати антисептик після закінчення терміну придатності заборонено. Термін складає 3 роки та вказаний на кожній упаковці.

Ціна Септефрилу та докладна інструкція знаходиться на сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я». Ви можете замовити ліки онлайн за умови наявності та можливості доставки у ваш регіон України.

Використана літератур

 1. Єдиний довідник ліків в Україні
 2. Довідник лікарських препаратів Компендіум
 3. Нормативно-директивні документи МОЗ України
Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Септефрил на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Септефрил - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Таблетки