Порушення метаболізму

Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 12 мг/мл
Виробник: Новофарм-Біосинтез
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: ERBOZETA S.p.A
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 600 мг
Виробник: Еспарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 600 мг
Виробник: Драженофарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1 г
Виробник: Біокодекс
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 3%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: ЛАБЕСФАЛ-ЛАБОРАТОРИОС АЛМИРО С.А (ПОРТУГАЛИЯ)
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Хеель
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 600 мг
Виробник: МЕДА Меньюфекчеринг
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 3,5%
Виробник: Фармстандарт-Биолек
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1 г
Виробник: Хелп
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Хеель
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Хеель
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 20%
Виробник: Технолог
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 500 мг
Виробник: Фармстандарт-Биолек
Loading ...
Виробник: Фрезеніус Кабі Дойчланд
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Хеель
Loading ...

Порушення метаболізму

Метаболізм — складний процес розщеплення продуктів харчування на корисні елементи, необхідні для підтримки його життєдіяльності та синтезу енергії. У процесі відбувається виведення непотрібних сполук з організму. Будь-які збої призводять до серйозних негативних наслідків. Важливо вчасно визначити симптоми та підібрати препарати для покращення обміну речовин.

Причини та симптоматика порушень

Погіршення обмінного процесу виникають за проблем у роботі щитовидної залози, діабету І та ІІ, хвороб надниркових залоз. Причиною можуть стати спадковість, неправильне харчування, зловживання тяжкою їжею та інші проблеми в роботі органів та систем.

Ліки для прискорення обміну речовин вибирають з огляду на причину порушення. Часто проводять комплексну терапію, яка передбачає усунення не лише проблем із метаболізмом, але й причин цього явища. Саме тому може знадобитися допомога не лише ендокринолога, але й інших фахівців.

Визначити проблеми в процесі іноді непросто, оскільки вони проявляються різними симптомами:

  • депресія, дратівливість, безсоння чи сонливість, втомлюваність;
  • різкі зміни ваги, не пов'язані з режимом харчування;
  • у жінок — збої менструального циклу;
  • сухість шкіри та волосся;
  • часте сечовипускання та спрага;
  • набрякання кінцівок;
  • безпричинні розлади шлунка.

Подібна симптоматика виникає за інших захворювань. Найяскравішим проявом є гормональний дисбаланс, який може виявлятися у вигляді волосків над верхньою губою та на підборідді у жінок, збільшення грудних залоз — у чоловіків.

Якщо ви не можете пояснити зміни свого стану, якнайшвидше зверніться по допомогу до ендокринолога. Препарати для обміну речовин в організмі повинен призначати лікар, оскільки самолікування з їх використанням може призвести до тяжких наслідків здоров'я.

Види та особливості хвороб

Проблеми з обміном речовин — це не одне, а ціла група захворювань, до якої належать:

  1. Амілоїдоз — порушення розщеплення білків, що характеризується накопиченням у клітинах органів нерозчинних білків-амілоїдів. Приводить до недостатності багатьох органів.
  2. Фенілкетонурія — порушення перероблювання амінокислот, що призводить до їх накопичення в клітинах. Виникає на тлі недостатності печінкових ферментів, які мають розщеплювати фенілаланін до тирозину.
  3. Хвороба Гірке — порушення вуглеводного та ліпідного обміну, спричинене недостатністю ферментів печінки, за допомогою яких має здійснюватися розщеплення глюкозо-6-фосфату на глюкозу. При цьому в нирках та печінці накопичується глікоген.
  4. Ожиріння — хронічне захворювання у прогресивній формі. Характеризується надлишковим накопиченням жирової тканини.
  5. Подагра — недостатнє розщеплення сечової кислоти, що призводить до підвищення її концентрації в крові. Відбувається накопичення солей у тканинах.
  6. Рахіт — порушення засвоєння мінералів, в результаті якого порушується процес формування кісток і зубів, виникають патології в роботі м'язової системи.

Конкретний вид захворювання може визначатися спадковістю. Найчастіше симптоми виникають через погіршення здатності органів до перероблення жирів. В результаті він переповнюється холестеринами та ліпопротеїнами, які стають причиною патологій у роботі серцево-судинної системи.

Лікування захворювань для прискорення обміну речовин

Призначення ліків для нормалізації обміну речовин здійснюється з огляду на стан здоров'я пацієнта, симптоми та вид захворювання. Всі препарати для прискорення метаболізму можна поділити на такі групи:

  1. Ферменти. Сприяють поліпшенню перероблення білків, жирів та вуглеводів. Виготовляються з урахуванням харчових ферментів, а саме амілази, ліпази, протеази. Застосовуються за розладів травлення, прискореного проходження їжі по кишківнику, хронічного панкреатиту, муковісцидозу.
  2. Гіполіпідемічні засоби. Знижують концентрацію ліпідів деяких груп у тканинах та рідинах організму. Основними компонентами є статини — лікарські рослини, здатні прискорювати обмін «поганого» холестерину. Призначають для мінімізації ризику виникнення серцево-судинних захворювань.
  3. Білки та амінокислоти. Речовини є будівельним матеріалом для клітин м'язової та кісткової тканин, а також внутрішніх органів. Використовуються для запобігання виникненню патологій опорно-рухового апарату та захворювань серця.
  4. Антиоксиданти. Виготовлені на основі альфа-ліпоєвої кислоти. Є обов’язковою частиною кисневого, ліпідного та глюкозного обміну.
  5. Анаболічні стероїди. Гормональні препарати з похідними тестостерону (чоловічого статевого гормону). Сприяють відновленню кількості еритроцитів. Використовуються для відновлення за ниркової недостатності та викликаної нею анемії.
  6. Негормональні ліки. Найпоширеніші — препарати на основі метилурацилу та оротату калію. Відновлюють баланс розщеплення білків і вуглеводів, знімають запалення, посилюють набутий імунітет, підвищують рівень гемоглобіну, запобігають виникненню м'язової дистрофії.
  7. Вітамінно-мінеральні комплекси. Забезпечують нормальну життєдіяльність організму за рахунок наповнення його корисними мікро- та макроелементами.
  8. Фітопрепарати. Відрізняються безпекою, високою засвоюваністю та переносимістю. М'яко впливають на організм, покращуючи процес травлення.

Найчастіше препарати, що прискорюють обмін речовин в організмі, комбінуються. До основного засобу додатково виписують вітаміни та мінерали, які сприяють швидкому відновленню функцій організму.

Особливості вибору препаратів

Рішення про необхідність медикаментозної терапії ухвалює лікар. Показання до використання засобів для метаболізму:

  • цукровий діабет;
  • ожиріння;
  • деградація функцій щитовидної залози;
  • проблеми периферичного кровообігу;
  • вікові зміни перероблювання компонентів.

За виразки та гастриту зі збільшенням вироблення шлункового соку також потрібні ліки для обміну речовин. Термінового коригування стану вимагають пацієнти зі зневодненням, атеросклерозом судин мозку, ішемічною хворобою серця, а також ті, хто нещодавно пережив травми чи операцію.

Варто зауважити, що препарати для метаболізму мають особливості застосування. Їх не можна використовувати:

  • вагітним та мамам, які годують;
  • дітям (вікові обмеження всім медикаментів різні);
  • пацієнтам із підвищеною чутливістю до компонентів;
  • за тяжких хвороб нирок та печінки, хронічної серцевої недостатності;
  • за загострення запальних захворювань;
  • за наявності злоякісних новоутворень;
  • за різко зниженого артеріального тиску.

Замовити засоби для прискорення метаболізму можна в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я». В асортименті препарати різних груп, які реалізуються за рецептом лікаря та без нього. Отримати замовлення, оформлене на сайті, можна в будь-якому аптечному пункті мережі. Ціна онлайн-аптеки поширюється лише на заброньовані товари.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Порушення метаболізму
✅ Кількість препаратів 72
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки, Плоди, Корені, Краплі, Екстракт, Порошок, Збір, Капсули

Порушення метаболізму ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Кокарніт ліофілізат для розчину для ін'єкцій ампули з розчиннником ампули 2 мл №3 285.5 ₴
Берлітіон 600 мг капсули м'які №30 (3х10) 734.5 ₴