Альбендазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Взаємодія з їжею
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Дозування: 400 мг
Виробник: Фармекс Груп
Loading ...

Альбендазол: інструкція з використання

Альбендазол – це медичний препарат, який застосовується при кишкових гельмінтозах та шкірному синдромі Larva Migrans. Він був розроблений у 1975 році компанією SmithKline Beecham (тепер частина GlaxoSmithKline) і з того часу став одним з найбільш широко використовуваних антигельмінтних препаратів у світі. Альбендазол широко використовується в медицині, а також у ветеринарії. Допомагає боротися з паразитарними захворюваннями не тільки у дорослих пацієнтів, але і у дітей.

Форми випуску

Альбендазол, ціна якого є досить помірною, випускається в формі таблеток. Кожна таблетка містить 400 мг діючої речовини – альбендазолу. Ця форма випуску забезпечує зручність прийому та дозування препарату.

Показання до застосування препарату

Альбендазол інструкція визначає, що препарат використовується для лікування різних типів гельмінтозів, включаючи ентеробіоз, анкілостомоз та некатороз, гіменолепідоз, теніоз, стронгілоїдоз, аскаридоз, трихоцефальоз, клонорхоз, опісторхоз, лямбліоз у дітей.

Режим дозування

Альбендазол слід приймати під час їжі. Таблетки розжовують або подрібнюють, запиваючи невеликою кількістю води. Прийом рекомендується щодня в один і той же час.

Доза препарату та тривалість лікування призначаються лікарем, на підставі лабораторних досліджень, і залежать від віку та ваги пацієнта, виду збудника та тяжкості захворювання.

Протипоказання

Альбендазол протипоказаний при першому триместрі вагітності, а також при грудному вигодовуванні. Також препарат не рекомендується при лейкопенії та індивідуальній непереносимості компонентів препарату. Не призначають Альбендазол для дітей до 3 років та хворим з захворюваннями сітківки ока.

Особливості застосування

Особливістю цього протипаразитарного засобу є його широкий спектр дії проти різних видів гельмінтів. Препарат ефективний навіть при масивній інвазії. Засіб належить до групи бензімідазольних препаратів, які впливають на білковий синтез паразитів, порушуючи їх життєдіяльність. Альбендазол з обережністю призначають пацієнтам літнього віку з порушенням функції печінки та особам з порушенням функції нирок. Враховуючи наявність такого побічного ефекту, як запаморочення, під час застосування Альбендазолу доцільно обмежити керування автотранспортом або роботу з іншими механізмами.

Передозування

У разі передозування Альбендазолом можуть виникнути такі симптоми: біль в животі, діарея, головний біль, запаморочення, підвищення температури. У такому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря.

Побічні дії

Можливі побічні дії включають:

  • головний біль та запаморочення, порушення сну;
  • галюцинації;
  • болі в ділянці живота, порушення травлення, нудота, дарея, зниження апетиту,
  • підвищення печінкових ферментів, гепатит і жовтяниця;
  • алергічні реакції;
  • стоматит і сухість слизової ротової порожнини;
  • підвищення артеріального тиску, почастішання пульсу;
  • прояви гострої ниркової недостатності;
  • лихоманка, загальна слабкість.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Альбендазол може взаємодіяти з деякими іншими медикаментами, включаючи препарати для лікування грибкових інфекцій, антибіотики, антикоагулянти. Перед початком прийому Альбендазолу обов'язково повідомте свого лікаря про всі прийняті Вами протягом останнього часу медикаменти.

Умови зберігання

Альбендазол слід зберігати при температурі не вище 25°C, в сухому, темному місці, недоступному для дітей.

Всі ці властивості роблять Альбендазол незамінним засобом у боротьбі з гельмінтозами. Однак, не забувайте, що самолікування може бути небезпечним. Однак, як і будь-який медичний препарат, Альбендазол має показання до застосування, протипоказання і можливі побічні дії. Тому перед прийомом цього препарату обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і ознайомтеся з офіційною інструкцією від виробника. Альбендазол можна придбати за приємною ціною в мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Альбендазол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Альбендазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки