Анальгін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Форма випуску: Розчин
Дозування: 50%
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Червона зірка
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 50%
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Супозиторії
Дозування: 100 мг
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 50%
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Дозування: 250 мг
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Виробник: Монфарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Монфарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 50%
Виробник: Здоров'я народу
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 50%
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Монфарм
Loading ...

Анальгін: інструкція з використання

Анальгін – один із найпопулярніших і найдавніших препаратів зі знеболювальною дією. Метамізол натрію, основна діюча речовина препарату, була синтезована німецьким хіміком Людвигом Кнорром ще в 1920 році для хімічної компанії Hoechst. Вперше на фармацевтичному ринку знеболювальний і жарознижувальний засіб на основі метамізолу натрію з’явився в 1922 році під назвою Новальгін. Згодом препарат був перейменований в Анальгін і став одним із найвідоміших представників фармакологічної групи анальгетиків і антипіретиків.

Метамізол натрію – анальгізуюча ненаркотична речовина зі спазмолітичними та жарознижувальними властивостями, а також із незначно вираженим протизапальним ефектом. Препарат блокує передачу больових імпульсів у пучки Голля та Бурдаха, підвищує поріг больової чутливості, збільшує тепловіддачу.

Форми випуску

На Анальгін ціна в аптеці «Бажаємо здоров'я» коливається в широкому діапазоні. Ціни на медикамент визначаються зважаючи на виробника, концентрацію дієвої речовини, форму випуску.

В аптеці «Бажаємо здоров'я» (Київ та інші регіони) можна придбати за прийнятними цінами Анальгін у таких лікарських формах:

 • таблетки – плоскі, білого кольору, гіркуваті, в блістерах по 10 шт., доступні варіанти дозування: 500 мг;
 • розчин для внутрішньовенного чи внутрішньом'язового введення – прозора безколірна чи жовтувата рідина в ампулах по 1 та 2 мл, доступні варіанти дозування: 500 мг/мл;
 • супозиторії – для ректального введення, доступні варіанти дозування: 100, 250 мг.

Вартість Анальгіну, в порівнянні з іншими анальгетиками, невисока, а вітчизняні та закордонні виробники пропонують широкий вибір варіантів дозування. Тож кожен може купити препарат у потрібній лікарській формі.

Показання до застосування Анальгіну

Ін’єкції, супозиторії чи таблетки Анальгін застосовують для усунення больового синдрому різної локалізації та походження. Переважно за допомогою медикаменту лікують біль середньої та малої інтенсивності.

Традиційними показаннями до застосування засобу є:

 • головний, зубний біль;
 • невралгія;
 • радикуліт;
 • міозит;
 • дисменорея;
 • ниркова чи печінкова коліка;
 • післяопераційні стани.

При ГРВІ та грипі Анальгін допомагає усунути гарячковий стан і гіпертермічний синдром.

Режим дозування

Щоб препарати від зубного болю чи больового синдрому іншого генезу дали очікуваний ефект, важливо правильно вибрати дозування та схему терапії. Найкраще це зможе зробити лікар, який підбере оптимальне дозування та лікарську форму препарату.

Як застосовувати Анальгін інструкція дає такі рекомендації:

 • таблетки – для дорослих і дітей у віці від 15 років максимальна допустима разова доза 1000 мг, максимальна добова – 2000 мг, в більшості випадків для знеболювального ефекту достатньо 250-500 мг;
 • введення у в/м чи в/в спосіб – для дорослих і підлітків максимальна доза для разового введення 1000 мг, максимальна добова – 2000 мг, традиційне дозування для ін’єкцій при болю середньої чи легкої інтенсивності – 500-1000 мг;
 • супозиторії – для малюків у віці 1-3 роки добова доза – 100 мг, для дітей 4-7 років – по 100 мг двічі на добу або 1 супозиторія 250 мг, для дітей 8-14 років добова доза по 250 мг 1-2 рази на добу.

Малюкам у віці 3-12 місяців чи з масою тіла 5-9 кг Анальгін вводять методом в/м ін’єкції у дозуванні 50-100 мг на 10 кг маси тіла.

Тривалість лікування становить не більше 3 днів.

Протипоказання та особливості Анальгіну

В аптеці «Бажаємо здоров'я» Анальгін купити можна без рецепта (таблетки 500 мг). Попри те, що сучасні препарати від головного болю є відносно безпечними, певні протипоказання у метамізолу натрію є:

 • гіперчутливість до компонентів;
 • захворювання гематопоетичної системи;
 • патології системи кровотворення;
 • ниркова чи печінкова недостатність;
 • спадкова анемія.

Медикамент не призначають вагітним і в період грудного годування. Препарат в таблетованій формі не призначають дітям віком до 12 років. У випадку приймання Анальгіну понад 7 днів необхідно проконтролювати картину периферичної крові – у деяких пацієнтів можливий розвиток агранулоцитозу.

Передозування та побічні дії

За умови дотримання інструкції та рекомендацій лікаря побічні дії на тлі застосування Анальгіну – рідкість. Проте у деяких пацієнтів можливі небажані реакції у вигляді зниження артеріального тиску, висипу на шкірі, порушень у системі кровотворення.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Анальгін варто з обережністю застосовувати з іншими медикаментами – в деяких випадках можлива небажана взаємодія. Метамізол натрію може знижувати в плазмі концентрацію циклоспорину, в поєднанні з хлорпромазином здатен провокувати гіпотермію. Анальгін посилює активність деяких непрямих антикоагулянтів.

Умови зберігання

Препарат зберігають в оригінальній упаковці за кімнатної температури (до +25 градусів). Термін придатності залежить від лікарської форми препарату. Зазвичай не більше 5 років.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Анальгін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Анальгін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 14
✅ Форма випуску Розчин, Супозиторії, Таблетки