Бруфен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 400 мг
Виробник: Geltec Private Limited
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 800 мг
Виробник: Фамар А.В.Е. Антоса плант
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Дозування: 600 мг
Виробник: Аббві
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Дозування: 100 мг
Виробник: Аббві
Loading ...

Бруфен: інструкція з використання

Бруфен – нестероїдний протизапальний та протиревматичний засіб. Препарат має протизапальну, аналгетичну та жарознижувальну дію. Додана до медикаменту Бруфен інструкція визначає основну активну речовину лікарського засобу: ібупрофен. Він є похідним пропіонової кислоти, що активно пригнічує синтез простагландинів. Завдяки цим властивостям Бруфен та Бруфен Рапід ефективно позбавляє від болю різного походження.

Цей лікарський засіб в різних формах, а також інші місцеві знеболювальні можна придбати за прийнятними цінами в аптечній мережі «Бажаємо здоров’я». На сторінці зазначена актуальна на препарат Бруфен ціна. Тут легко знайти будь-які ліки, дізнатись всю необхідну інформацію: вартість, виробник, наявність в аптеках Києва та інших міст.

Форми випуску

Бруфен можна купити в таких формах: капсули, шипучі гранули в саше, сироп. Фізико-хімічні властивості різних форм ліків наступні:

 • капсули – овальної форми блідо-жовтого кольору, м’які, желатинові, мають прозорий вміст;
 • гранули в саше – білого кольору з апельсиновим запахом;
 • сироп – суспензія сироподібної консистенції, що має оранжевий колір та яскравий апельсиновий аромат.

Будь-які жарознижуючі препарати слід вживати за призначенням лікаря, який визначить ефективні в конкретному випадку форму та дозування.

Показання до застосування препарату Бруфен

Бруфен належить до нестероїдних протизапальних засобів – НПЗЗ. Він призначений для того, щоб лікувати біль різного походження: зубний, головний, менструальний тощо. Показання до застосування препарату:

 • ревматоїдний артрит;
 • неревматоїдні артропатії;
 • ревматичні несуглобові ураження;
 • травми м’яких тканин;
 • біль при дисменореї;
 • полегшення стану після хірургічних втручань.

Додана до препарату Бруфен порошок інструкція зазначає, що засіб добре усуває мігрень та болі при періартикулярних ураженнях.

Дитячий сироп Бруфен призначений для короткочасного лікування пропасниці та больового синдрому у дітей.

Режим дозування

Бруфен в капсулах призначають дорослим та дітям віком від 12 років. Пацієнтам з масою тіла більше ніж 40 кг рекомендовано приймати 1 капсулу (400 мг) кожні 6 годин, але не більше 3 штук на добу. Літні люди та пацієнти з порушеннями функцій печінки не потребують зменшення дози.

Препарат призначений для короткотривалого прийому. Якщо такі симптоми, як лихоманка, біль, тримаються протягом 3 діб, потрібно звернутись до лікаря.

На Бруфен сироп інструкція зазначає, що його призначають дітям з вагою більше ніж 7 кг. Розрахунок дози проводиться на 1 кг маси тіла дитини – 1 мл сиропу, що еквівалентно 20 мг ібупрофену. Лікування має бути короткочасним. Збереження симптомів у малюків віком до 6 місяців протягом доби – привід негайно звертатися до лікаря.

Гранули призначають дорослим пацієнтам. Вміст саше треба добре розчини у склянці чистої води та випити. Максимальна добова доза становить 2400 мг. Її варто розділити на 3-4 прийоми.

Протипоказання

Протипоказанням до вживання Бруфену є гіперчутливість до складових препарату. Не рекомендований пацієнтам з ризиками кровотеч, тяжкою серцевою, печінковою та нирковою недостатністю. Хворим на виразкові хвороби шлунка, коліт Бруфен не призначають. Засіб може спровокувати загострення астми, кропив’янки, риніту та викликати ангіоневротичний набряк.

Особливості препарату Бруфен

Засіб слід приймати найкоротший період. Не рекомендований препарат пацієнтам з наступними діагнозами:

 • бронхіальна астма;
 • виразки шлунка та кишечника;
 • серцева недостатність;
 • артеріальна гіпертензія.

Часте виникнення побічних реакцій у вигляді запаморочення та порушень зору може негативно впливати на здатність керувати транспортом.

Побічні дії

Найчастіші побічні реакції спостерігаються з боку травної системи: шлунково-кишкова кровотеча у хворих на виразку, нудота та блювання, діарея, метеоризм. Частими є головні болі, безсоння, запаморочення, висипи на шкірі, втома.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія Бруфену з деякими лікарськими препаратами веде до зменшення їх ефективності. Не слід комбінувати ібупрофен з іншими НПЗЗ, аспірином, кортикостероїдами, екстрактами трав.

Передозування

Передозування може спостерігатись після прийому більше ніж 400 мг/кг ібупрофену. Симптоми передозування:

 • нудота, блювання, сонливість;
 • запаморочення, судоми, втрата свідомості;
 • брадикардія, тахікардія;
 • пригнічення ЦНС та дихання.

Одразу після передозування (протягом години) пацієнту дають активоване вугілля, промивають шлунок, призначають багато пиття. В тяжких випадках, при виникненні судом, вводять діазепам внутрішньовенно. Потрібен нагляд в умовах стаціонару.

Умови зберігання

Ліки необхідно зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Бруфен на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Бруфен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Гранули, Таблетки, Капсули, Сироп