Дермазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Тип волосся
Вид продукції
Кількість в упаковці
Дозування
Вага
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Класифікація
Призначення
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Шампунь
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Шампунь
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Шампунь
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Шампунь
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Шампунь
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Супозиторії
Дозування: 400 мг
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...

Дермазол: інструкція з використання

Дермазол – це препарат з протигрибковою дією. Як і інші дерматологічні засоби, він пригнічує діяльність грибків та дозволяє їх позбутися. Також препарат частково пригнічує активність стафілококів і стрептококів. Дермазол – протигрибковий препарат широкого спектру дії, який призначено для місцевого лікування мікозів. Даний препарат не тільки знищує грибок, але і припиняє його розмноження, тим самим сприяючи швидкому одужанню.

На Дермазол ціна залежить від виробника та форми випуску. В основі його лежить кетоконазол – синтетична речовина, проникнувши в грибкову клітину, діюча речовина починає пригнічувати синтез компонентів, що є основою мембрани клітин грибка. Фунгістатичний ефект речовини забезпечує зниження здатності грибка до формування колоній. Вперше кетоконазол синтезували у 1977 році.

Форми випуску

Ви можете Дермазол купити у трьох різних формах випуску:

 • 2% крем для зовнішнього застосування в тубах по 15 та 30 г;
 • шампунь 2% по 50 або 100 мл у флаконах та по 8 мл в пакетиках;
 • супозиторії вагінальні по 400 мг №10.

Показання до застосування препарату Дермазол

Призначають протигрибкові препарати для профілактики та лікування дерматологічних захворювань, грибкових інфекцій шкіри. Шампунь використовують для подолання збудників себорейного дерматиту, інших захворювань волосяної частини голови. Застосування Дермазола проти лупи зменшує свербіж і лущення шкіри.

Крем призначають при кандидозі шкірних складок, лишаї, себорейному дерматиті, епідермофітії на паху, руках чи ступнях. Лікування варто починати при появі перших симптомів.

Супозиторії використовують для лікування гострого та хронічного мікозу піхви. Застосовуються для профілактики мікозів піхви на тлі лікування препаратами, що знижують опірність організму і руйнують нормальну мікрофлору піхви.

Режим дозування

Крем наносять на пошкоджені ділянки тонким шаром, втираючи. Правила дозування:

 • кандидоз та лишай – раз на добу, тривалість – 2-3 тижні;
 • пахова форма епідермофітії – раз на день, 2-4 тижні;
 • епідермофітія інших частин тіла – раз на день, 3-4 тижні;
 • себорейний дерматит – 1-2 рази на добу, 2-4 тижні.

Більш точні правила нанесення крему визначає лікар. Не займайтеся самолікуванням, аби не нашкодити собі.

Шампунь використовують при себорейних екземах двічі на тиждень протягом 14 днів. Для профілактики висівкоподібного лишаю застосовують раз на добу протягом трьох діб, для лікування – протягом п’яти діб.

Дермазол свічки зазвичай використовують раз на добу перед сном, курс триває 3-5 днів. При хронічному кандидозі курс збільшується до 10 днів.

Протипоказання

Протипоказанням до використання Дермазолу є гіперчутливість до одного з компонентів лікарського засобу. Супозиторії також не можна використовувати на першому триместрі вагітності.

Особливості препарату Дермазол

Крем містить пропіленгліколь та спирт, що може спричинити подразнення шкіри, сухість та навіть контактний дерматит. На Дермазол мазь ціна насамперед залежить від об'єму. Придбати препарат у Києві та інших містах України за прийнятними цінами ви можете в аптеці «Бажаємо здоров’я».

Зауважте, що не проводилися клінічні дослідження щодо безпеки лікування кортикостероїдами під час вагітності та годування груддю. Тож і вплив цих препаратів на стан жінки у цей період не відомий. Проте, не протипоказано використовувати засоби на їхній основі.

Побічні дії

Зазначає побічні ефекти від препарату Дермазол інструкція. Згідно з нею можуть виникати:

 • гіперчутлива реакція;
 • сухість шкіри;
 • зміна структури волосся;
 • свербіння тощо.

При використанні свічок можуть додатково виникати головний біль, нудота й запаморочення.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Жодних важливих ознак взаємодії шампуню, крему з іншими речовинами не виявлено. Одночасне вживання кетоконазолу з рифампіцином зменшує кількість кетоконазолу в плазмі. Проте ці властивості практичного значення не мають.

Передозування

У випадку з шампунем і кремом передозування не передбачено. А при збільшенні дозування супозиторій може виникати місцева реакція. Наприклад, свербіння, подразнення слизової оболонки, гіперемія, в таких випадках рекомендується спринцювання водою.

Умови зберігання

Зберігати всі препарати можна при температурі до 25°C в оригінальному пакуванні. Місце зберігання має залишатися недоступним для дітей.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Дермазол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Дермазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 9
✅ Форма випуску Шампунь, Крем, Супозиторії