Ефералган - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Ефералган: інструкція з використання

Ефералган – це лінійка лікарських препаратів на основі парацетамолу, який є популярним анальгетиком та антипіретиком. За допомогою лікарського препарату можна позбутися різних видів болю та високої температури. Ефералган починає діяти дуже швидко, як і інші препарати від зубного болю на основі парацетамолу. В педіатрії для швидкого терапевтичного ефекту застосовують Ефералган свічки, ціна яких відповідає якості.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку України лікарський засіб випускається в наступних лікарських формах:

  • Ефералган суспензія для дітей – 1 мл розчину орального містить 30 мг парацетамолу;
  • Ефералган супозиторії для дітей у дозуванні 80 мг та 150 мг парацетамолу;
  • Ефералган таблетки шипучі – містять парацетамолу 500 мг;
  • Ефералган з вітаміном С таблетки шипучі – містять парацетамолу 330 мг та аскорбінової кислоти (вітаміну С) 200 мг.

Хоча препарат відпускається без рецепта і його вартість прийнятна, самолікуванням займатися недопустимо. Тільки після обстеження у лікаря можливе застосування фармацевтичних засобів. Адже біль чи висока температура можуть свідчити про зовсім різні процеси в організмі.

Показання до застосування препарату Ефералган

Головними показаннями до застосування Ефералгану є захворювання, які супроводжуються слабким та помірним больовим синдромом:

  • м’язовий або головний біль;
  • болісні менструації;
  • зубний біль;
  • висока температура тіла тощо.

Перед тим як застосовувати будь-які жарознижуючі препарати, необхідно детально вивчити інструкцію. На сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можна ознайомитися з Ефералган інструкція та вигідно придбати необхідний препарат.

Режим дозування

При дотриманні правильного дозування ефективність препарату буде вища.

Ефералган сироп застосовується для дітей від 1 місяця до 12 років з масою тіла від 4 до 32 кг. Разова доза парацетамолу відповідає 15 мг/кг маси тіла. Добова доза не повинна перевищувати 60 мг/кг маси тіла/добу. Інтервал між прийомами повинен бути не менше 6 годин та 8 годин при тяжкому порушенні функції нирок.

Режим дозування для Ефералган супозиторіїв становить:

  • 80 мг – для дітей з масою тіла від 4 до 6 кг, застосовується по 3-4 супозиторіїв на добу з інтервалом між введеннями 6 годин, залежно від маси тіла дитини;
  • 150 мг – для дітей з масою тіла від 8 до 12 кг, застосовується по 3-4 супозиторіїв на добу з інтервалом між введеннями 6 годин, залежно від маси тіла дитини.

Ефералган шипучі таблетки використовуються дорослими та дітьми віком від 8 років (з масою тіла більше 27 кг) по 1 – 2 таблетки на добу, в залежності від маси тіла дитини. Інтервал між прийомами становить 4 години.

Не варто перевищувати рекомендовану дозу препарату.

Слід пам’ятати, що курс лікування не повинен перевищувати трьох діб. Якщо покращення немає, то необхідно звернутися до лікаря для призначення інших методів лікування.

Протипоказання

Також лікарські засоби Ефералган мають ряд протипоказань:

  • підвищена чутливість до парацетамолу чи інших компонентів;
  • непереносимість фруктози (входить в склад);
  • сечокам’яна хвороба – при застосуванні великих доз (понад 1 г) аскорбінової кислоти;
  • алкоголізм;
  • тяжкі порушення роботи нирок чи печінки.

Особам, що вживають алкоголь необхідна додаткова консультація з лікарем.

Особливості препарату Ефералган

Лікарський засіб Ефералган має деякі особливості застосування. Перш за все, пацієнти з тяжкими захворюваннями печінки чи нирок потребують додаткових консультацій. При застосуванні шипучих таблеток Ефералган слідкуйте за тим, щоб таблетки були повністю розчинені у воді.

З обережністю застосовувати препарат пацієнтам, хворим на цукровий діабет.

Приймати Ефералган з іншими засобами, що містять парацетамол, не рекомендовано. Якщо вага менше ніж 50 кілограмів або пацієнт має хронічне недоїдання, необхідні додаткові консультації лікаря.

Під час вагітності варто оцінити користь для здоров’я матері та ризики для дитини, перш ніж застосовувати Ефералган. Парацетамол проникає в молоко, але в мізерній кількості, тому при годуванні груддю Ефералган застосовувати можна.

Ліки не впливають на швидкість реакції та концентрацію уваги, тому немає ніяких обмежень для керування транспортом чи іншими складними механізмами. Через те що лікарський засіб Ефералган шипучі таблетки містить вітамін С, його не слід приймати у кінці дня.

Побічні дії

Побічні дії малоймовірні. Серед найпопулярніших проявів: алергічні реакції, розлади травлення, гіпоглікемія, порушення роботи органів кровотворення, бронхоспазм, зниження тиску.

Взаємодія з медикаментами та харчовими продуктами

При взаємодії з домперидоном та метоклопрамідом підвищується швидкість всмоктування парацетамолу. Барбітурати зменшують його жарознижувальний ефект. Протисудомні препарати можуть посилювати токсичний вплив засобу на печінку. Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом та рифампіцином підвищує ризик розвитку гепатотоксичного синдрому.

Парацетамол знижує дію діуретиків.

Засіб також заборонено використовувати з алкоголем.

Передозування

При передозуванні спостерігається нудота, блювання, біль у животі, зниження апетиту. Симптоми проявляються в перші 24 години після прийому препарату.

Умови зберігання

Таблетки зберігають 3 роки при температурі до 30 градусів. Ліки необхідно тримати в недоступному для дітей місці.

В Києві та інших містах України фармацевтична продукція відомих вітчизняних та зарубіжних виробників за прийнятними цінами представлена в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На сайті мережі аптек ви можете ознайомитися з докладною інструкцією до застосування препаратів Ефералган, переглянути відгуки інших покупців, знайти інформацію про аналоги та ін.

Редакторська група
Оновлено
20.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ефералган на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ефералган - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Найдешевший препарат 117,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Сироп, Супозиторії