Ессенціалє - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Наттерманн
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Наттерманн
Loading ...
Виробник: Фамар Хелс Кеар Сервісіз Мадрид
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Опелла Хелскеа Поленд (Польща)
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 250 мг
Виробник: Галичфарм
Loading ...

Ессенціалє: інструкція з використання

Форма випуску

Показання до застосування Есенціале

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Есенціалі

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Цей препарат відноситься до групи гепатотропних. Його основна діюча речовина – есенційні фосфоліпіди. За своїм складом та властивостями вони близькі до тих, що виробляються в людському організмі, проте містять пропорційно більше жирних кислот. Вони мають позитивний ефект, вбудовуючись у структуру мембран гепатоцитів. Клітини печінки, пошкоджені внаслідок хвороб та різних патологічних процесів, на цьому фоні відновлюють свій метаболізм. При цьому фосфоліпіди регулюють густину ліпідного шару мембран, полегшуючи транспорт поживних речовин.

Ще однією функцією цих сполук є регулювання ліпідного обміну. Вони сприяють утворенню транспортабельних форм жирів, які підлягають засвоєнню. Таким чином знижується ліпідний індекс, знижується ризик розвитку атеросклерозу, стабілізується склад жовчі, що перешкоджає утворенню каменів та розвитку жовчнокам'яної хвороби.

Купити Есенціалі в аптеках України можна без рецепта, якщо йдеться про тверді лікарські форми. Розчини можна придбати лише за умови наявності у вас рецепту від лікаря. Для цього необхідно відвідати спеціаліста та переконатися у необхідності застосування медикаменту, а також відсутності індивідуальних протипоказань.

Форми випуску

Даний лікарський засіб випускається у двох варіантах:

 • капсули по 300 мг діючої речовини у кожній;
 • розчин для ін'єкцій в ампулах по 50 мг у кожному мілілітрі.

Якщо ви помітили зміну зовнішніх або фізико-хімічних властивостей ліки, перевірте термін придатності. Розчин у нормі прозорий, має жовтий колір. Завис відсутня. Капсули мають зелений колір, вони непрозорі, усередині міститься пастоподібний вміст.

Показання до застосування Есенціалі

Цей медикамент призначається фахівцями у таких випадках:

 • алкогольна жирова дистрофія печінки;
 • неалкогольний стеатогепатит;
 • гепатити різної етіології (у тому числі інфекційні);
 • у складі комплексної терапії псоріазу;
 • цирози печінки різного генезу (зокрема, алкогольні);
 • проведення хірургічних втручань на печінці, жовчному міхурі та жовчовивідних шляхах як підтримуюче лікування;
 • радіаційний синдром із ураженням печінкової тканини.

Режим дозування

Індивідуальну схему терапії індивідуально для кожного пацієнта підбирає лікар, орієнтуючись на його стан, наявність супутньої патології та вік.

Уколи виробляються внутрішньовенно по 5-10 мл на день. Ця доза може бути підвищена до 20 мл, залежно від тяжкості наявної симптоматики. Тільки ін'єкції виконуються протягом 10 днів, проте правильним рішенням буде рання комбінація їх з іншими формами.

Капсули призначаються по дві штуки тричі на добу на початку лікування. Дозування, що підтримує, зменшується до однієї штуки на день. Приймати їх слід під час їжі, не слід розжовувати.

Існує також окрема схема, що застосовується у лікуванні псоріазу. Воно починається з двотижневого курсу прийому твердих форм (по 2-3 рази на добу), після чого додаються десять ін'єкцій внутрішньовенно. Підтримуюче вживання капсул триває протягом двох місяців.

Протипоказання

Препарат Есенціалі заборонено приймати у таких випадках:

 • виявлення індивідуальної непереносимості окремих компонентів;
 • алергічні реакції в анамнезі, що виникали після його вживання;
 • маса тіла менше 43 кг (тому його призначають для дітей віком від 12 років);
 • період вагітності ;
 • лактація.

Особливості Есенціалі

Його прийом завжди має супроводжуватися лікуванням гострих станів та корекцією способу життя. Наприклад, обов'язковою умовою є скасування всіх факторів, здатних пошкоджувати печінкову тканину (у тому числі алкоголь).

Якщо на фоні прийому ліків стан не стабілізується, а посилюється, необхідно скасувати його.

Воно не призначається вагітним жінкам, оскільки його компоненти (зокрема бензиловий спирт) здатні проникати через гематоплацентарний бар'єр та порушувати метаболізм плода. Відсутні чіткі дані клінічних досліджень, що доводять його безпеку щодо немовлят, проте фосфоліпіди після прийому виявляються в грудному молоці, тому їх заборонено використовувати в період лактації матерям-годувальницям.

Побічні ефекти

У деяких пацієнтів при вживанні медикаменту в терапевтичних дозах спостерігалася поява наступних небажаних реакцій:

 • шлунково-кишковий тракт – ознаки мальабсорбції, диспептичні прояви (сильна нудота), діарея, метеоризм та здуття живота;
 • імунна система - кропив'янка, сильний свербіж шкіри, висип, реакції гіперчутливості аж до анафілаксії.

Якщо ви виявили у себе подібні симптоми, зверніться до лікаря. У цьому випадку може знадобитися коригування дози або повне скасування засобу з подальшою заміною його на будь-який аналог.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Одночасне вживання їжі не впливає на метаболізм Есенціалі, проте його не призначають у комбінації з антикоагулянтами. У цьому випадку лікар індивідуально коригує дозування, щоб уникнути негативних ефектів. Поєднання з іншими ліками в процесі клінічних досліджень не показали значної зміни їхнього метаболізму. Також, використовуючи ін'єкційну форму, не розводьте розчинами електролітів. Найкраще використовувати власну кров пацієнта чи розчин глюкози.

Передозування

Препарат не є токсичним, відсутні будь-які відомості про передозування. Проте значне перевищення добових доз призводить до підвищення ризику побічних реакцій. У цьому випадку необхідно припинити вживання та звернутися за кваліфікованою медичною допомогою до фахівця.

Умови зберігання

Даний лікарський засіб рекомендується зберігати в оригінальній, герметично закритій упаковці. Слідкуйте, щоб не потрапляли всередину сторонні забруднювачі або рідини. Бережіть його від дітей, не залишайте під впливом прямих сонячних променів. Оптимальний температурний режим становить не більше 21 ° С для капсул і в інтервалі від 2 до 8 ° С для розчину.

Ніколи не використовуйте медикаменти, які вийшли зі строку придатності. Вони не тільки не матимуть очікуваного терапевтичного впливу, але й завдадуть шкоди здоров'ю. Термін зазначений на кожній упаковці та становить 3 роки.

Повна інструкція , ціна Есенціалі та відгуки про нього вказані у спеціальному розділі на сайті аптеки . Ви зможете дізнатися актуальну вартість товару, що вас цікавить, і замовити його онлайн або в найближчій до вас працюючій філії.

Використана література

 1. Есенціалі - інструкція із застосування
 2. Довідник лікарських препаратів Компендіум
 3. Нормативно-директивні документи МОЗ України
Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ессенціалє на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ессенціалє - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Капсули, Розчин