Гриппостад С: інструкція з використання
Гриппостад С – це лікарський засіб із протинабряковими властивостями, що застосовується при захворюваннях порожнини носа. Діючою речовиною препарату є ксилометазоліну гідрохлорид – альфа-адреноміметик, що має здатність знижувати набряк слизової оболонки носогорла. Механізм його дії полягає у стимулюванні альфа-адренорецепторів, що призводить до звуження судин у слизовій оболонці носа, зменшення набряку та покращення відтоку секрету.
Форми випуску
Лікарська форма препарату – краплі або спрей. Краплі назальні у флаконі об'ємом 10 мл випускаються у двох варіантах:
- Гриппостад Рино 0,05% – в 1 мл розчину міститься ксилометазоліну гідрохлориду 0,5 мг;
- Гриппостад Рино 0,1% – в 1 мл розчину міститься ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг.
Назальний спрей Гриппостад Рино 0,1% також містить 1 мг діючої речовини в 1 мл. Доступний у флаконі об'ємом 10 мл.
Виробник – СТАДА Арцнайміттель АГ, Німеччина.
Зверніть увагу, що препарат відпускається без рецепта лікаря.
Показання до застосування препарату Гриппостад С
Ліки застосовують для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа, а саме: при застуді, сінній пропасниці, алергічних ринітах, синуситах. Також препарат полегшує відтік секрету при захворюваннях придаткових носових пазух, допомагає проведенню риноскопії та використовується у складі комплексної терапії середнього отиту для зменшення набряку слизової оболонки.
Пам’ятайте, що лікувати захворювання самостійно не можна, це може бути неефективним і навіть небезпечним. Перед тим як приймати препарати для лікування застуди та ЛОР-органів, необхідно проконсультуватися з лікарем. До лікарського засобу Гриппостад С інструкція від виробника допоможе ознайомитися з вичерпною інформацією про ліки: властивостями, показаннями та протипоказаннями, особливостями застосування.
Режим дозування
Краплі та спрей Гриппостад Рино 0,1 % призначаються для дорослих та дітей віком від 12 років. Рекомендована доза – по 2–4 краплі або по 1 впорскуванню спрею у кожен носовий хід до 3 разів на добу.
Краплі Гриппостад Рино 0,05 % застосовують у педіатричній практиці:
- Дітям віком від 1 до 5 років – по 1–2 краплі в кожний носовий хід до 1–2 разів на добу під наглядом дорослих. Максимальна кількість застосувань – 3 рази на день.
- Дітям віком від 6 до 11 років – по 2–4 краплі в кожний носовий хід до 2–3 разів на добу, але не частіше 3 разів на день.
Курс застосування повинен складати не більше 10 днів.
Протипоказання
До протипоказань належать:
- гіперчутливість до діючих чи допоміжних речовин;
- період вагітності та годування груддю;
- закритокутова глаукома;
- гострі коронарні захворювання;
- гіпертиреоз;
- атрофічний або сухий риніт;
- трансфеноїдальна гіпофізектомія;
- хірургічні втручання з оголюванням мозкової оболонки.
Крім того, препарат Гриппостад Рино 0,1 % не застосовують дітям до 12 років, а краплі Гриппостад Рино 0,05 % протипоказані дітям до 1 року.
Особливості препарату Гриппостад С
Зазвичай лікарські засоби Гриппостад С не чинять або чинять незначний вплив на здатність керувати транспортом або працювати зі складними механізмами.
Необхідно уникати довготривалого застосування лікарського засобу, оскільки це може призвести до поновлення закладеності носа або атрофії слизових оболонок.
Препарат Гриппостад С слід застосовувати з обережністю пацієнтам з гіпертрофією передміхурової залози, гіперфункцією щитовидної залози, феохромоцитомою, серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом.
У складі медикаменту міститься бензалконію хлорид, який може викликати подразнення слизової оболонки носа.
Застосовувати спрей або краплі назальні необхідно таким чином:
- Ретельно очистити ніс перед застосуванням препарату.
- Вприснути (або крапнути) 1 раз у кожну ніздрю та тримати голову відкинутою назад протягом невеликого часу для того, щоби спрей або краплі добре розподілилися в носі.
- Для запобігання інфікування кожен флакон може використовувати лише одна особа.
Востаннє застосовувати препарат краще безпосередньо перед сном.
Побічні дії
Найчастішими побічними діями є:
- головний біль;
- сухість або дискомфорт з боку слизової оболонки носа;
- нудота;
- відчуття печіння у носі.
З повним переліком можливих побічних ефектів можна ознайомитися в інструкції виробника.
У разі появи будь-яких побічних реакцій необхідно звернутися до лікаря для корекції лікування.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Особливості взаємодії препарату Гриппостад С з іншими засобами вимагають уважного вивчення інструкції та консультації з лікарем.
Передозування
Після передозування спостерігаються:
- виражене запаморочення;
- підвищення потовиділення;
- значне зниження температури тіла;
- головний біль;
- брадикардія;
- артеріальна гіпертензія;
- пригнічення дихання;
- судоми.
У разі підозри на передозування необхідно негайно звернутися по медичну допомогу. Терапія симптоматична.
Умови зберігання
Тримайте ліки в оригінальному пакуванні. Місце зберігання повинно бути недоступним для дітей та мати температуру не вище за 25 °C.
Термін придатності ліків зазначений на упаковці та становить 5 років. Після відкриття флакона термін придатності скорочується до 6 місяців. Після його закінчення препарат не можна використовувати.
Придбати ефективні препарати від нежитю та захворювань порожнини носа за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті знайдеться вичерпна інформація про препарат Гриппостад С: ціна, властивості, показання та протипоказання, наявність у різних аптеках мережі, вартість аналогів тощо. Також тут можна знайти й відгуки від покупців.
Зверніть увагу!
Опис препарату Гриппостад С на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Гриппостад С - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 107,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Капли, Спрей |