Імодіум - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 2 мг
Виробник: JNTL Consumer Health
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 2 мг
Виробник: JNTL Consumer Health
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2 мг
Виробник: Янссен-Сілаг
Loading ...

Імодіум: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Імодіумe

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Імодіумe

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Діарея може виникнути раптово через порушення режиму харчування або якості їжі. Вона супроводжує більшість кишкових інфекцій і є неприємним симптомом, що порушує звичний спосіб життя. Впоратися з проявами гострої та хронічної діареї здатний препарат Імодіум. Він діє через годину після першого прийому, досягаючи максимального ефекту протягом 5-6 годин.

На фармацевтичному ринку засіб представлений у трьох варіантах: в упаковці по 6 або 20 капсул, по 6 таблеток для диспергування в порожнині рота.

В основі Імодіуму – лопераміду гідрохлорид. В одній дозі ліків – 2 мг. Випускається французькою фармацевтичною компанією Janssen-Cilag, тому вартість Імодіуму повністю відповідає його якості. Препарат відносять до протидіарейних засобів, що гнітять перистальтику кишківника.

Механізм дії Імодіуму заснований на зв'язуванні з опіатними рецепторами, що знаходяться на стінках кишківника. Шляхом цього відбувається звільнення фізично активних речовин, що впливають на перистальтику та проходження калових мас травним трактом. Одночасно посилюється тонус анального сфінктера, стримуючи позиви до дефекації та нетримання.

Абсорбція діючої речовини відбувається у кишківнику, а метаболізм – у печінці. Період напіввиведення з організму знаходиться в діапазоні 11 годин, і відбувається це з калом.

Вивчення фармакологічних властивостей ліків у пацієнтів дитячого віку не проводилося, але вважається, що вони будуть однаковими із дорослими даними.

Форми випуску

Імодіум купити можна у двох варіантах: капсулах та таблетках, що розчиняються у ротовій порожнині. Другий має назву Імодіум Експрес, оскільки діє швидко через пряме попадання в кров через капіляри у під'язичному просторі.

Показання до застосування Імодіумe

Купити Імодіум, ціна якого середньої цінової категорії, актуальна в кількох ситуаціях. Рекомендовані показання:

 • Зняття симптомів гострої діареї у дітей віком від 12 років та дорослих.
 • Терапія хронічної діареї у комплексі з іншими препаратами.
 • Симптоматичне лікування рецидивів при синдромі подразненого кишківника. Діагноз має бути підтверджений лікарем. Призначається Імодіум у такому разі від 18 років.

Режим дозування

Імодіум випускається у двох лікарських формах. Від вибраного варіанту залежить спосіб застосування ліків. Капсули слід приймати внутрішньо, запиваючи водою. Таблетки потрібно покласти під язик, дочекатися повного розчинення та проковтнути разом зі слиною.

Дози для обох лікарських форм аналогічні:

 1. При гострій діареї перша доза 4 мг (2 таблетки або 2 капсули) препарату, потім по 1 після кожного рідкого випорожнення. Максимальна кількість має становити не більше 6 штук на добу. Дозування актуальне для дітей віком від 12 років та для дорослих.
 2. При діареї через синдром роздратованого кишківника дорослим від 18 років потрібно прийняти 2 таблетки або 2 капсули, потім перейти на дозу 1 таблетка або капсула після кожного рідкого випорожнення, але не більше 6 штук за 24 години.
 3. Для пацієнтів після 65 років дози такі, що й для дорослих, корекція не потрібна.

Протипоказання

Лоперамід показаний не всім. Попри достатню безпеку, має протипоказання:

 1. Підвищена чутливість до компонентів.
 2. Вік молодше 12 років.
 3. Дизентерія у гострій формі, при якій є кров у калових масах.
 4. Гостра фаза виразкового або псевдомембранозного коліту при вживанні антибіотиків.
 5. Бактеріальний коліт, спричинений ентеробактеріями.

Уникати прийому Імодіуму варто також у тих випадках, коли пригнічення перистальтики може призвести до ускладнень захворювання: кишкової непрохідності, мегаколону. Повністю відмовитися від застосування засобу необхідно, якщо після його прийому виник серйозний закреп або кишкова непрохідність. У будь-якій із цих ситуацій варто звернутися до лікаря.

Особливості Імодіумe

На ліки Імодіум ціна – не головний критерій, на який варто орієнтуватися при виборі препарату. Важливо враховувати особливості його застосування для отримання ефективного та безпечного результату. Необхідно пам'ятати: лоперамід призначений для симптоматичного лікування діареї, тому необхідно визначити головну причину її виникнення та пройти етіотропне лікування.

Ще однією важливою особливістю прийому Імодіуму має бути його поєднання з електролітами та достатньою кількістю рідини. Ліки не відновлюють водно-електролітний баланс, тому замісна терапія, особливо при діареї понад 2-3 дні, обов'язкова. Дуже важливо враховувати тривалість симптоматики. Затяжна діарея може свідчити про серйозні проблеми зі здоров'ям. Прийом засобу на основі лопераміду не повинен бути тривалим, поки не визначиться причина проблем з кишківником.

Обережними з Імодіумом також мають бути:

 • пацієнти зі зниженим імунітетом;
 • люди з нестерпністю галактози, недостатністю лактази;
 • ті, хто нещодавно зіткнувся з кишковою кровотечею;
 • пацієнти, які втратили значну масу тіла, мають проблеми з походом у туалет – тяжкий закреп, що відчувають хворобливе та утруднене сечовипускання.

Приймати ліки Імодіум можна після досягнення 12 років. До цього віку використання заборонено.

Побічні дії

У цілому ліки переносяться досить легко. Але іноді можуть з'являтися побічні ефекти:

 • головний біль;
 • проблеми з ШКТ;
 • запаморочення;
 • сухість у роті.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Імодіум може взаємодіяти з ліками, що мають подібні фармакологічні властивості, в результаті посилюється його дія. З цієї причини слід бути обережним, якщо одночасно призначені засоби:

 • протигрибкової дії;
 • гіполіпідемічні;
 • для зниження артеріального тиску групи інгібіторів АПФ;
 • на основі гормонів гіпофіза та гіпоталамуса;
 • для покращення моторики ШКТ.

Передозування

Чітко дотримуючись інструкції, можна уникнути неприємних наслідків, один із яких – передозування. Вживаючи більше рекомендованої дози можна зіткнутися з пригніченням ЦНС, шлунковою аритмією, синкопе, зупинкою серця. Серйозним наслідком передозування стає синдром Бругади.

Умови зберігання

Щоб терапевтична дія препарату збереглася, слід зберігати таблетки та капсули при температурі не вище +25 градусів. Термін зберігання ліків становить 3 роки.

Придбати ліки можна в аптечній мережі «Бажаємо здоров'я». Зробити замовлення легко онлайн, уточнивши наявність Імодіуму в будь-якій з аптек по Україні. Доставка буде в найближчу аптеку до клієнта, звідки можна забрати ліки.

Використана література

 1. https://compendium.com.ua/dec/275231/
 2. https://tabletki.ua/uk/%D0%98%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%83%D0%BC-%D1%8D%D0%BA%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%81/27592/
Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Імодіум на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Імодіум - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки