Кларитин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Дозування: 10 мг
Виробник: Байєр Біттерфельд
Loading ...
Виробник: Шерінг-Плау Лабо
Loading ...

Кларитин: інструкція з використання

Кларитин – відомий антигістамінний препарат тривалої дії. Його головною діючою речовиною є лоратадин. Це один з найвідоміших препаратів, який ефективно застосовується для лікування алергії і усунення її симптомів, добре справляється з алергічним ринітом, кропив'янкою і наслідками укусів комах.

Ефективність лоратадину визнана ще в 1993 році. Саме в той рік він отримав схвалення до застосування FDA. Вже з наступного року препарати на основі лоратадину були найпопулярнішими протиалергічними препаратами протягом тривалого часу.

Перш ніж приймати Кларитин, інструкція обов’язково має бути детально вивченою. Крім того, необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність застосування. Самолікування може завдати шкоди здоров'ю.

Форма випуску

Ліки випускаються у двох формах: таблетках та сиропі. Для лікування дітей віком від 2 років використовується сироп Кларитин, інструкція зазначає, що він має приємний фруктовий смак та аромат.

1 мл сиропу містить лоратадину 1 мг, для точного вимірювання дози можна використовувати мірну ложку.

Дорослі пацієнти, або діти з масою тіла більше 30 кг, застосовують Кларитин таблетки: інструкція зазначає, що вони оснащені лінією розлому, тобто за необхідності можна прийняти півтаблетки. Кожна з таблеток містить 10 мг лоратадину та допоміжні речовини.

Дозування

Зазвичай дорослі та діти старше 12 років приймають 1 таблетку на добу.

Для дітей від 2 до 12 років дозування розраховується з урахуванням маси тіла.

Вага понад 30 кг – 10 мг на добу.

При вазі менше 30 кг – 5 мг на добу, тобто 5 мл сиропу.

Показання до застосування

Алергічний риніт, кропив’янка та інші типи алергічних реакцій приносять суттєвий дискомфорт, від чого страждають дорослі та діти. Саме в таких випадках приймають Кларитин. Показаннями до застосування засобу є:

 • алергічний риніт (хронічний або сезонний);
 • алергія на пилок рослин;
 • кон’юнктивіт;
 • кропив’янка;
 • ангіоневротичний набряк;
 • псевдоалергічні реакції;
 • дерматоз;
 • алергічні реакції на укуси комах тощо.

Протипоказання

Що стосується протипоказань, то їх зовсім небагато. Не варто приймати ліки на основі лоратадину, якщо є гіперчутливість до цієї речовини або інших компонентів засобу.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами та продуктами

Дослідження довели, що дія Кларитину не посилюється при взаємодії з алкоголем. Потенційна взаємодія допускається можлива при застосуванні відомих інгібіторів CYP2D6 чи CYP3A4, яка призводить до підвищення частоти побічних реакцій організму. Результати контрольованих досліджень говорять про зростання лоратадину в крові при одночасному застосуванні Кларитину з еритроміцином, кетоконазолом, циметидином. Інші протисвербіжні засоби також часто взаємодіють з ними.

Особливості застосування

Що стосується особливостей застосування, то певним категоріям пацієнтів не слід використовувати цей засіб. Серед таких пацієнтів:

 1. Особи з тяжкими порушеннями функцій печінки.
 2. Особи з непереносимістю лактози.
 3. Вагітні жінки та ті, що годують груддю.

Крім того, рекомендується припинити приймання препарату за 48 годин, якщо планується проводити шкірні тести.

Передозування

При передозуванні спостерігається тахікардія, сонливість та головний біль. За таких симптомів можна промити шлунок чи випити активоване вугілля.

Побічна дія

Щодо побічної дії, то прояви можуть бути наступними:

 • запаморочення;
 • судоми;
 • тахікардія;
 • сухість у роті;
 • гастрит;
 • висипання на шкірі;
 • зміни функцій печінки.

Варто зазначити, що такі реакції дуже рідкісні, тобто вони виникають не частіше, ніж в одному з 10000 випадків.

Умови зберігання

Зберігати препарат необхідно при температурі до 25 градусів. Умови однакові, незалежно від форми випуску. Зберігають ліки не довше 3 років з дати виготовлення.

В аптеці «Бажаємо здоров’я» завжди можна придбати за прийнятними цінами Кларитин чи інші протиалергічні засоби відомих виробників. Достатньо вибрати на сайті Кларитин, ціна якого помітно нижча, та вибрати аптеку в Києві чи іншому місті. Вже через кілька хвилин можна купити препарат в обраній аптеці: замовлення буде сформоване.

Прийнятна вартість та зручність покупки – не єдині переваги. Наприклад, на сайті можна почитати відгуки про певні засоби, огляд нових ліків, інструкцію до певних товарів (не купуючи їх).

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Кларитин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Кларитин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки, Сироп