Кратал - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...

Кратал: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Краталу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Краталу

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Кардіологічні захворювання – поширена проблема серед населення, наявність у домашній аптечці Кратала, ціна якого доступна кожному, дозволить стимулювати роботу міокарда та зняти серцевий біль. Препарат показаний для медикаментозного лікування серцевих неврозів та тахікардії. В аптеках України представлений Кратал для дорослих та маленьких пацієнтів.

Ліки належать до комбінованих кардіологічних засобів, а також до препаратів, які позитивно впливають на серцево-судинну систему. Основними компонентами виступають екстракт глоду, екстракт собачої кропиви та таурин. Додатково міститься целюлоза, кроскармелоза натрію, магнію стеарат і колоїдний діоксид кремнію.

Завдяки мікрокристалічній целюлозі таблетки мають міцність, гладкість, стабільність і однорідність. Етап розчинення та засвоєння прискорюється, діюча речовина швидко вивільняється та всмоктується. Целюлоза не засвоюється і виходить у природний спосіб.

Фармакологічні властивості:

 • Фармакодинаміка. Посилення скорочення міокарда, покращення помпової функції серця, розвантаження малого кола кровообігу. Зниження прояву дигіталісної інтоксикації. Поліпшення настрою, заспокійливий ефект, зниження соматонегативних порушень.
 • Фармакокінетика. У травному тракті відбувається всмоктування діючих елементів, протягом 120 хвилин досягається максимальна концентрація складу та компоненти всмоктуються у тканини та кров. Виводиться медикамент протягом шести-восьми годин природним шляхом – через сечу.

Медикамент виготовляється в Україні фармацевтичним підприємством «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод». Купити Кратал в аптеці можна без рецепта.

Форми випуску

Медикамент випускається лише у вигляді таблеток, вкритих оболонкою із плівки. Залежно від тривалості курсу, упаковка може вміщувати 20 або 60 штук.

Фізико-хімічні властивості препарату:

 • дитячі таблетки мають форму овалу та покриті оболонкою коричневого кольору;
 • таблетки для дорослих мають форму овалу, колір — світло-сірий, світло-бурий або темно-бурий.

Кожен блістер містить 10 таблеток, які упаковані у картонну коробку.

Показання до застосування Краталу

Лікар може призначити вам ліки Кратал при наступних захворюваннях:

 1. Нейроциркуляторна дистонія. Найчастіше захворювання проявляється у молодих дівчат і хлопців, пов'язано це з розладами серцево-судинної системи та вважається різновидом вегето-судинної дисфункції.
 2. Хронічна ішемічна хвороба серця. Патологія характеризується слабким постачанням міокарда кров'ю, що провокує серце працювати на підвищеній швидкості та розширює м'яз серця.
 3. Пострадіаційний синдром. Пацієнти можуть відзначати різні симптоми після опромінення.

Також препарат застосовується для лікування дітей, якщо дитина страждає від безсоння, мігрені, запаморочення, стомлюваності та емоційної лабільності.

Режим дозування

Дорослий препарат Кратал застосовується за такою схемою:

 • 1-2 таблетки тричі на день;
 • приймати слід до їжі;
 • курс становить 3-4 тижні, тривалість призначає лікар.

Для дітей приймання медикаменту залежить від віку:

 • діти від 6 років п'ють по 1 таблетці тричі на день до їди;
 • діти від 12 років п'ють по 2 таблетки тричі на день до їди.

Курс лікування у неповнолітніх триває 1 місяць. Досліджень про застосування ліків у дітей віком до 6 років не проводилося.

Протипоказання

Перш ніж купити Кратал, необхідно порадитися з лікарем і пройти відповідні обстеження, оскільки медикамент має протипоказання:

 • непереносимість елементів зі складу ліків;
 • брадикардія;
 • артеріальна гіпотензія.

Якщо у вашому анамнезі є перераховані захворювання, вам слід знайти аналог і відмовитися від лікування даним препаратом.

Особливості Краталу

Уважно ознайомтеся з інструкцією щодо застосування перед тим, як розпочати курс лікування. Засіб має свої особливості:

 1. Використовуйте ліки відповідно до рекомендованих дозувань і не перевищуйте їх без консультації з лікарем.
 2. У разі відсутності позитивної динаміки при тривалому застосуванні таблеток важливо звернутися за допомогою до лікаря, оскільки посилення чи збереження симптоматики не є очікуваним результатом.
 3. Набрякання нижніх кінцівок, поява серцевого болю, задишки та поширення болю в ліву руку, живіт і шию вимагає термінової консультації лікаря.
 4. Вагітним і жінкам, що годують, слід утриматися від медикаментозного лікування. Якщо це неможливо, важливо відмовитися від годування на термін курсу.
 5. Пацієнти, які не досягли віку 18 років, можуть використовувати лише спеціальні дитячі таблетки.
 6. Утримайтеся від керування машиною та іншими механізмами на період застосування засобу, оскільки він впливає на швидкість реакції.

Побічні дії

Якщо ви помітили такі симптоми, важливо припинити приймання і звернутися до лікаря:

 • алергічний висип, свербіж, набряк;
 • диспептичні явища;
 • стомлюваність, слабкість;
 • запаморочення;
 • сонливість;
 • артеріальна гіпотензія;
 • брадикардія.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Використання деяких медикаментів та їжі з Краталом може призвести до небажаних побічних явищ. Щоб цього уникнути, достатньо знати, які засоби протипоказані до одночасного застосування з діючими речовинами таблеток:

 1. Приймання глоду з нітратами, бета-адреноблокаторами, антагоністами кальцію, антигіпоксантами, нейропротекторами та серцевими глікозидами посилює антиангінальну дію. Цей стан характеризується зниженою потребою серця в кисні, в результаті зменшується частота серцевих скорочень, подовжується діастола та пригнічується ліполіз у жировій тканині.
 2. Антиаритмічні медикаменти 3 класу та цизаприд також протипоказані до одночасного приймання.

Передозування

Якщо пацієнт відчуває підвищену чутливість, прояв алергічних чи диспепсичних реакцій, слабкість, біль голови, артеріальну гіпотензію та брадикардію, то потрібно терміново скасувати приймання та провести симптоматичну терапію.

Насамперед проводиться промивання шлунка з використанням сорбенту, іноді антигістамінних препаратів. Зняття інших симптомів рекомендовано проводити під наглядом лікаря.

Умови зберігання

Термін придатності становить 3 роки, після закінчення строку упаковку слід утилізувати. Зберігати слід у недоступному для дітей місці при температурі до 25 градусів.

Купити Кратал за найкращою ціною в Україні ви можете у нашій аптеці з доставкою. Каталог дозволяє відстежувати наявність та ціну на кожен лікарський засіб у режимі реального часу, що допоможе заощадити дорогоцінний час та гроші. Якщо це ваше перше замовлення в інтернет-аптеці, наші менеджери з радістю підкажуть, як зробити онлайн-покупки зручними та простими.

Використана література

https://tabletki.ua/Кратал-для-детей/26802/

https://tabletki.ua/Кратал/23126/

https://tabletki.ua/Кратал/27934/

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Кратал на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Кратал - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки