Кветирон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Ще (1)
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 25 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Фарматен Інтернешнл
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 150 мг
Виробник: Фарматен Інтернешнл
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 300 мг
Виробник: Фарматен Інтернешнл
Loading ...
Дозування: 150 мг
Виробник: Асіно Україна
Loading ...

Кветирон: інструкція з використання

Кветирон – атиповий антипсихотичний засіб. Він належить до фармакотерапевтичної групи нейролептиків. Такі ліки від неврозів використовуються при хронічних та гострих психозах, шизофренії та біполярних розладах.

Діючою речовиною засобу є кветіапін, який використовується у клінічній практиці з 1985 року. Кветіапін блокує дію агоністів дофаміну, що ефективно зменшує активність дофамінової системи та збільшує концентрацію метаболітів дофаміну. Ці властивості сприяють седативному та антидепресивному ефектам, допомагають боротись із проявами тривоги, депресії, розгубленості при шизофренії та біполярному афективному розладі.

Форми випуску

Сучасні виробники виготовляють Кветирон у формі таблеток, які вкриті оболонкою. Одна коробка містить 30 або 60 таблеток. В залежності від вмісту кветіапіну можна купити Кветирон в такій формі:

 • Кветирон 25 – 1 таблетка містить 25 мг кветіапіну;
 • Кветирон 100 – 1 таблетка містить 100 мг кветіапіну;
 • Кветирон 200 – 1 таблетка містить 200 мг кветіапіну.

Також в аптеці «Бажаємо здоров’я» можна придбати препарат пролонгованої дії – Кветирон XR Асіно. Він виготовляється в формі таблеток 50, 150 та 300 мг. На Кветирон ціна залежить від дозування та кількості таблеток у пакуванні.

Показання до застосування

Кветирон є рецептурним препаратом. Його призначають для лікування:

 • Шизофренії – кветіапін, який є діючою речовиною засобу, ефективно лікує психози при шизофренії різних форм, зокрема хронічних та гострих. Кветирон XR Асіно можна також придбати для запобігання рецидиву у пацієнтів зі стабільним перебігом хвороби.
 • Біполярних розладів – препарат дієвий для розладів включно з помірними та тяжкими маніакальними епізодами, тяжкими депресивними епізодами, а також для профілактики рецидивів у тих пацієнтів, які раніше лікувались кветіапіном.

Приймати Кветирон потрібно лише за рекомендацією лікаря. Перед тим як купити препарат, необхідно обов’язково звернутись за консультацією до спеціаліста, оскільки самолікування може бути шкідливим для здоров’я.

Режим дозування

Застосування Кветирону відбувається перорально незалежно від приймання їжі. Доза та тривалість курсу визначаються лікарем в залежності від показань та тяжкості захворювання. Для дорослих приймати Кветирон інструкція рекомендує наступним чином:

 • Для лікування шизофренії – препарат приймається 2 рази на добу. Перші 4 дні добова доза поступово збільшується від 50 до 300 мг. Максимальна добова доза – 750 мг.
 • Для лікування маніакальних епізодів при біполярному розладі – лікарський засіб приймається 2 рази на добу. Перші 4 дні добова доза поступово збільшується від 100 до 400 мг. Максимальне дозування на добу – 800 мг.
 • Для лікування депресивних епізодів при біполярному розладі – препарат приймається 1 раз на день перед сном. Перші 4 дні добова доза поступово збільшується від 50 до 300 мг. Рекомендована добова доза – 300 мг.
 • Для профілактики рецидивів при біполярних розладах – рекомендовано приймати найменші ефективні дози, які раніше використовувались під час лікування.

Пацієнтам літнього віку краще приймати меншу добову дозу. Зазвичай на початку лікування вона не перевищує 25 мг та щоденно збільшується на 25-50 мг. При виникненні питань щодо препарату та його вартості можна завжди проконсультуватися у працівників нашої аптеки.

Протипоказання

Кветирон заборонено застосовувати при підвищеній індивідуальній чутливості до компонентів засобу, особливо кветіапіну.

Побічні дії

Під час використання засобу можуть виникнути типові для антипсихотичних препаратів побічні ефекти:

 • сонливість;
 • запаморочення;
 • сухість у роті;
 • тахікардія;
 • астенія легкого ступеня;
 • риніт.

У разі появи таких симптомів слід звернутися до лікаря для корекції режиму дозування.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Приймаючи додатково інші препарати для нервової системи, потрібно обережно комбінувати їх, суворо дотримуючись інструкції та призначень лікаря. Протягом курсу лікування забороняється вживання алкоголю та не рекомендується взаємодія препарату з грейпфрутовим соком. Заборонено одночасне застосування інгібіторів цитохрому Р450 3А4, таких як інгібітори ВІЛ-протеази, азольні протигрибкові препарати, еритроміцин, кларитроміцин і нефазодон.

Передозування

Наслідками передозування можуть бути пролонгація інтервалу QT, судоми, рабдоміоліз, пригнічення дихання, затримка сечі, сплутана свідомість, марення та/або збудження, в деяких випадках навіть кома та летальні наслідки.

Лікування: специфічного антидоту не існує.

Важке отруєння потребує інтенсивного симптоматичного лікування, крім забезпечення прохідності дихальних шляхів, адекватної вентиляції та оксигенації, а також відновлення та контролю серцево-судинної діяльності. При тяжкому передозуванні можливе промивання шлунка протягом 1 години після прийому препарату та застосування активованого вугілля.

Умови зберігання

Термін придатності Кветирону складає 3 роки. Його потрібно зберігати при температурі не вище 25 °C, в недоступному для дітей місці.

Придбати всі потрібні ліки можна швидко та легко в аптеці «Бажаємо здоров’я». Мережа працює в Києві та інших містах України. На сайті можна ознайомитись з актуальними цінами на всі ліки та забронювати потрібні в зручному для вас місці. Наша аптека бере участь в багатьох соціальних програмах, що дає змогу придбати все необхідне за прийнятними цінами.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Кветирон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Кветирон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 9
✅ Форма випуску Таблетки