Метоклопрамід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...

Метоклопрамід: інструкція з використання

Метоклопрамід належить до фармакологічної групи стимуляторів перистальтики. Препарат випускають у двох формах: Метоклопрамід ампули та таблетки. Виробники: ПрАТ Фармацевтична фірма Дарниця, Здоров'я ФК, Борщагівський ХФЗ.

Метоклопрамід в ампулах містить 5 мг метоклопраміду гідрохлориду на 1 мл розчину для ін’єкцій. У складі таблеток — 10 мг активної речовини.

Придбати ліки від нудоти та блювання за прийнятними цінами можна на сайті аптеки «Бажаємо здоров'я». Мережа працює не тільки у Києві, а і в інших містах України. На сайті надається вся необхідна інформація про ліки: інструкція, вартість та наявність в аптеках. Щоб купити необхідні препарати, потрібно спочатку забронювати їх на сайті, а потім забрати у найближчій аптеці.

На Метоклопрамід ціна може відрізнятись в залежності від виробника та форми випуску.

Важливо приймати будь-які препарати для травної системи та метаболізму тільки за призначенням лікаря. Самолікування є небезпечним для здоров’я.

Показання до застосування Метоклопраміду

Основні показання для призначення Метоклопраміду – симптоматичне лікування нудоти та блювання. Препарат має також властивості прискорювати випорожнення шлунку та проходження через тонку кишку. Активна речовина впливає на гіпоталамус та парасимпатичну нервову систему, таким чином регулює діяльність верхнього відділу ШКТ:

 • підвищує тонус шлунка та кишківника;
 • зменшує гастростаз;
 • усуває рефлюкс (закидання шлункового вмісту в стравохід);
 • нормалізує виділення жовчі;
 • нормалізує функції жовчного міхура.

Тривале лікування препаратом може спричинити порушення менструального циклу у жінок та гінекомастію у чоловіків. Але після скасування засобу ці порушення зникають.

Препарат швидко та повністю всмоктується, його дія зберігається протягом 12 годин. Метаболічно перетворюється печінкою та виводиться нирками.

Лікарський засіб Метоклопрамід показання до застосування має наступні:

 • запобігання нудоті та блюванню у дорослих пацієнтів;
 • показаний при радіотерапії, хімієтерапії та симптоматичних проявах — нудота та блювання;
 • лікування нудоти та блювання при мігренях — покращує всмоктування пероральних анальгетиків;
 • дітям призначають для усунення нудоти чи блювання, якщо ці симптоми спровоковані хіміотерапевтичним лікуванням або анестезією під час оперативного втручання.

Протипоказаннями є механічні пошкодження кишківника: непрохідність, перфорація, кровотеча. Не призначають препарат при епілепсії та хворобі Паркінсона, вік до 1 року.

Режим дозування

Таблетки приймають безпосередньо перед їжею, не розжовують та запивають достатньою кількістю води. Дорослим призначають по 1 пігулці 3 рази на добу. Це максимальне дозування, а загальний період лікування не має перевищувати 5 діб. Дітям дозу розраховують в залежності від ваги — 0,1-0,15 мг/кг. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 0,5 мг/кг.

Розчин для ін’єкцій вводять внутрішньом’язово або повільно у вену. Доза для дорослих — 1 ампула до 3 разів на добу.

При передозуванні зазначають наступні симптоми:

 • сонливість;
 • сплутаність свідомості;
 • брадикардія;
 • підвищення чи зниження артеріального тиску;
 • галюцинації;
 • дратівливість.

В тяжких випадках спостерігається зупинка серця та дихальної діяльності. При передозуванні застосовують промивання шлунка і бензодіазепінові або антихолінергічні засоби. Загалом проводять симптоматичне лікування та спостерігають за важливими функціями організму.

Особливості Метоклопраміду

Не рекомендується взаємодія Метоклопраміду з наступними медикаментами:

 • нейролептиками;
 • лікарськими засобами, що подовжують QT-інтервал;
 • тими, що діють на центральну нервову систему.

При клінічній необхідності препарат призначають вагітним у 1 і 2 триместрі вагітності. В останньому триместрі Метоклопрамід не рекомендований. Речовина здатна проникати у грудне молоко, тому засіб не призначають в період лактації.

Серед побічних реакцій зафіксовані порушення психіки, нервової та серцево-судинної систем. Можуть спостерігатися сухість у роті, діарея, висипання та свербіж на шкірі. Ризики побічних дій підвищуються при тривалому використанні препарату.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 градусів за Цельсієм. Зберігати в недоступному для дітей місці. Категорія відпуску – за рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Метоклопрамід на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Метоклопрамід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки