Метопролол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...

Метопролол: інструкція з використання

Речовину метопролол вперше було синтезовано дослідним шляхом у 1969 році. На ринку наразі представлено кілька варіантів торгових найменувань, об'єднаних діючою речовиною. Може використовуватися як у вигляді таблеток, так і ін'єкцій для внутрішньовенного використання, як і інші ліки від стенокардії. На ринку доступний метопролол в дозах 25, 50 або 100 мг діючої речовини. Для кращої засвоюваності до складу входять допоміжні речовини. 

Метопролол, замовити який можна за помірною ціною в мережі аптек «Бажаємо здоров’я», активно використовується під час лікування стенокардії, зокрема постінфарктної, для усунення гіперкінетичного синдрому серця, а також деяких форм шлуночкових і надшлуночкових аритмій. Метопролол також використовується як складова під час лікування інфаркту міокарда та його вторинної профілактики. Деякі лікарі також використовують ліки як профілактику для запобігання нападам мігрені. 

Як правильно приймати Метопролол? 

Дозування і тип лікарського препарату залежить від діагнозу пацієнта та тяжкості захворювання. Але найчастіше лікарі призначають 100 або 200 мг всередину незалежно від показань. Доза може вживатися одноразово або розбиватися на два прийоми. Інструкція на Метопролол це ще раз підтверджує. 

Внутрішньовенні ін'єкції призначаються в разі:

 • тахіаритмій суправентрикулярного типу – від 5 мг до 20 мг;
 • ішемії міокарда – разова доза 5 мг, але її можна повторювати кілька разів для досягнення лікувального ефекту;
 • больового синдрому, що виникає внаслідок інфаркту міокарда. 

У разі, коли необхідно прискорити засвоюваність речовини, використовується парентеральне введення. Але процедура проводиться виключно підготовленим персоналом. Його присутність важлива біля пацієнта для моніторингу його стану і контролю серцево-судинної системи та дихання.

Найчастіше мінімальна тривалість прийому метопрололу становить 12 тижнів. У деяких випадках курс лікування може тривати від одного до трьох років. У цьому випадку може використовуватися як метопролол 25 мг, так і метопролол 50 мг.

Скасування речовини здійснюється поступово і тільки під суворим наглядом лікаря.

Які існують протипоказання? 

У разі виявлення одного або декількох симптомів або проявів заборонено використання препарату. До них відносять:

 • часткову або підвищену чутливість до речовини або одного з компонентів, що входять до його складу;
 • печінкову недостатність середнього або тяжкого ступеня;
 • вагітність і період лактації;
 • брадикардію;
 • синдром слабкості синусового вузла та інші властивості. 

Не рекомендується також використання Метопрололу при декомпенсованій серцевій недостатності та вираженій артеріальній гіпотензії. 

Рекомендується з особливою обережністю призначати речовину при цукровому діабеті, незалежно від ступеня. Оскільки при прийомі інсуліну Метопролол може почати маскувати гіпоглікемію. Додатково можлива взаємодія та вплив на рівень глюкози й вироблення печінкових ферментів у сироватці крові. 

Як тільки проявляється ниркова або печінкова недостатність, прийом препарату або курс необхідно знижувати залежно від рекомендацій лікаря. 

При проведенні будь-якого хірургічного втручання необхідно попередити лікаря про проходження курсу лікування, щоби він міг відстежувати можливе навантаження на серце. 

Особливу увагу варто приділяти тим, хто користується контактними лінзами. У деяких випадках спостерігається зменшення виділення слізної рідини, тому можуть знадобитися спеціальні краплі для очей. 

Які існують побічні ефекти та симптоми передозування?

Серед тих, що зустрічаються найчастіше при застосуванні, відзначаються:

 • набряки, артеріальна гіпотензія і брадикардія, стенокардія;
 • задишка, рідше симптоми бронхіальної обструкції;
 • слабкість, головний біль, запаморочення;
 • парестезії та порушення сну;
 • сухість у роті, болі в ШКТ, нудота, напади діареї;
 • болі в м'язах або суглобах.

Рідше відзначаються алергічні реакції у вигляді шкірного висипу, що супроводжується свербежем. 

Визначити передозування можливо за яскраво вираженою артеріальною гіпотензією, аж до втрати свідомості. Рідше можливе блювання, серцева недостатність. У такому разі необхідно промивати шлунок. У разі нападів артеріальної гіпотензії необхідне введення атропіну сульфату. 

Таблетки Метопролол вимагають безпечні умови зберігання – сухе, тепле та місце, без впливу ультрафіолетових променів.

Доступна ціна дозволяє придбати препарати від аритмії від відомих виробників в інтернет-аптеці. Ви можете купити таблетки чи замовити онлайн зручно оплативши покупку безпосередньо на сайті. Забрати замовлення можна в найближчій аптеці, вибраній під час оформлення замовлення. Якщо залишились питання, звертайтеся до аптеки «Бажаємо здоров’я».

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Метопролол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Метопролол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Таблетки