Метипред - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Фільтр
За запитом «Метипред» нічого не знайдено, спробуйте змінити запит.

Метипред: інструкція з використання

Метипред – лікарський засіб на основі метилпреднізолону, що належить до групи глюкокортикоїдів. Препарат має широкий спектр дії, включаючи протизапальну, протиалергічну, протишокову та імунодепресивну дію. Застосовується для лікування ендокринних і певних аутоімунних захворювань. Купити препарат за найбільш прийнятною ціною в Києві та інших містах України допоможе інтернет-аптека «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску

Метипред від виробника «Оріон Корпорейшн» випускається в таблетках округлої форми, що мають пласку форму і риску для поділу, розташовану з одного боку, і у вигляді ліофілізату (порошку) для приготування розчину. У продажу доступні дозування:

 • таблетки по 4 та 16 мг;
 • порошок для розчину для ін`єкцій по 250 мг у флаконах № 1.

В аптеках можна знайти флакони з різною кількістю пігулок. Наприклад, на Метипред 4 мг ціна залежить від кількості таблеток в упаковці. Але не слід орієнтуватися на вартість. Придбати потрібно саме ту форму і дозування препарату, яку призначає спеціаліст.

Показання до застосування препарату Метипред

Властивості препарату роблять його ефективним при станах, що потребують лікування кортикостероїдами, зокрема:

 • ендокринних захворюваннях (недостатність надниркових залоз, негнійний тиреоїдит, гіперплазія наднирників, онкологічні захворювання);
 • ревматичних захворюваннях (артрит, бурсит, посттравматичний остеоартроз, епікондиліт);
 • колагенозах (червоний вовчак, поліміозит, ревмокардит);
 • шкірних захворюваннях (псоріаз, ексфоліативний дерматит);
 • захворюваннях очей та органів дихання;
 • різних проявах алергії.

Повний перелік показів до застосування містить на Метипред інструкція. Препарат призначається виключно лікарем на підставі скарг та аналізів. Самостійно лікувати їм будь-які патології заборонено!

Метипред використовують також при онкології або підозрі на неї разом із препаратами від протипухлинних захворювань імунної системи.

Режим дозування

Дозування призначається лікарем, в залежності від важкості захворювання та встановленого діагнозу. Початкова доза становить від 4 до 48 мг. Для короткочасного лікування тяжких станів можуть знадобитися вищі дози Метипреду. Після досягнення необхідного терапевтичного ефекту дозу знижують. Підтримуюча доза становить від 4 до 12 мг один раз на добу.

Метипред таблетки приймають внутрішньо, вранці, запиваючи великою кількістю води.

Таблетки застосовуються у педіатричній практиці. Проте через побічні ефекти лікувати маленьких пацієнтів потрібно починаючи з мінімальних доз препарату і тільки у разі гострої потреби.

Ін’єкційний Метипред можна вводити шляхом внутрішньовенної або внутрішньом’язової ін’єкції або шляхом внутрішньовенної інфузії.

Протипоказання

Препарат не може використовуватися при:

 • підвищеній чутливості до компонентів;
 • туберкульозі;
 • наявності гострих та хронічних інфекцій у стані загострення;
 • системних грибкових інфекціях;
 • перед введенням живих вакцин.

Застосування у період вагітності та лактації можливо у разі, коли користь від лікування перевищує можливі ризики для плоду.

Особливості препарату Метипред

Варто зважати на те, що глюкокортикоїди мають імуносупресивний ефект. Тому можуть підвищувати ризики виникнення інфекційних захворювань та подовжувати період одужання.

При застосуванні протягом тривалого часу пригнічують роботу надниркових залоз. Через це можливо виникнення синдрому відміни при різкому припиненні лікування, що може призвести до летального наслідку.

Заборонено призначати при хворобі Кушинга через різке посилення симптомів захворювання. З обережністю застосовується при цукровому діабеті через можливе підвищення рівня глюкози в крові. Може викликати загострення психічних розладів.

Побічні дії

Серед можливих побічних дій, що виникають при застосуванні Метипреду, можна відзначити такі:

 • розлади з боку серцево-судинної системи;
 • диспептичні розлади;
 • порушення в роботі гепатобіліарної системи;
 • алергічні реакції;
 • метаболічні розлади;
 • порушення з боку органів дихань та інші.

При виникненні симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря для коригування дозування.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

З обережністю призначається Метипред у поєднанні з аспірином та протизапальними нестероїдними препаратами, а також з антихолінергічними засобами.

При одночасному застосуванні з індукторами CYP3A4 можлива потреба у збільшенні дозування метилпреднізолону. Всі інші можливості поєднання препаратів визначаються лікарем і залежать від стану пацієнту та його скарг.

Передозування

Якщо доза підібрана невірно, можуть посилитися зазначені вище побічні ефекти. Специфічних симптомів передозування Метипредом не виявлено.

Умови зберігання

Препарат зберігається при кімнатній температурі до 5 років. Важливо упевнитися, що Метипред 4 мг ціна на який є найменшою, або препарат в іншому дозуванні знаходиться в недосяжному для дітей місці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Метипред на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Метипред - інструкція, показання, склад, спосіб застосування