Монтел - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 4 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...

Монтел: інструкція з використання

Монтел – це препарат фармакотерапевтичної групи простагландинів та їх синтетичних похідних від українського виробника «Борщагівський ХФЗ». Засіб використовується для системного лікування при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів.

Активною речовиною є монтелукаст натрію, який має декілька функцій. Препарат блокує блокує цистеїніл-лейкотрієнові рецептори дихальних шляхів, завдяки цьому інгібується бронхообструкція у пацієнтів з астмою. Монтелукаст натрію пригнічує бронхоспазм на ранній та пізній стадіях, сприяє зменшенню еозинофілів периферичної крові у дорослих та дітей, покращує клінічний контроль астми.

Форми випуску

В аптеці «Бажаємо здоров’я» доступні ліки від астми різної лікарської форми. Купити Монтел 10 мг можна у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою.

Одна таблетка містить в собі 10,4 мг монтелукасту натрію, що відповідає 10,0 мг монтелукасту. Для більш ефективної дії та засвоєння препарату в його складі є такі допоміжні речовини, як целюлоза мікрокристалічна, лактоза моногідрат, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Також можна купити у формі таблеток для жування Монтел 4 мг та Монтел 5 мг. У такої форми препарату Монтел ціна суттєво не відрізняється. Залежно від вмісту активної речовини, засіб підходить для дітей віком від 2 до 5 років та дітей віком від 6 до 14 років. 1 таблетка може містити 4 або 5 мг монтелукасту, що підходить для дитячого організму.

Показання до застосування

Монтел – це рецептурний препарат. Показаннями до його використання є:

  • персистуюча бронхіальна астма легкого та середнього ступеня тяжкості – лікарський засіб використовується як додатковий у випадках, коли інгаляційних кортикостероїдів недостатньо;
  • бронхіальна астма – засіб використовується для профілактики захворювання дихальних шляхів, коли головним компонентом є бронхоспазм, індукований фізичним навантаженням;
  • обструктивний бронхіт;
  • сезонний алергічний риніт у хворих на бронхіальну астму.

Вживати лікарський засіб потрібно лише після консультації з лікарем.

Режим дозування

Монтел вживається перорально, з їжею або без неї. Для дорослих та дітей старше 15 років рекомендоване дозування – 1 таблетка 1 раз на день, бажано ввечері. Жінкам під час вагітності та годування груддю можна приймати препарат лише в разі крайньої потреби.

Дітям до 15 років потрібно вживати Монтел у формі жувальних таблеток під наглядом дорослих. Добовою дозою для дитини від 2 до 5 років є 4 мг монтелукасту, від 6 до 14 років – 5 мг монтелукасту, що дорівнює 1 таблетці Монтелу. Приймати препарат рекомендується ввечері за одну годину перед або через дві години після їди. Дітям до 2 років вживати Монтел не рекомендується.

Протипоказання

Лікарський засіб Монтел немає значних протипоказань. Його застосування заборонено людям з гіперчутливістю до монтелукасту та інших речовин у складі.

Особливості препарату Монтел

Тривалість застосування лікарського засобу визначається лікарем. Препарат Монтел інструкція не рекомендує поєднувати з іншими медикаментами, які містять монтелукаст.

Під час лікування препаратом можлива поява сонливості та запаморочення. Тому після прийому Монтелу не рекомендується керувати автомобілем або іншими механізмами.

Побічні дії

Найчастішою побічною реакцією на препарат є інфекція дихальних шляхів. Окрім цього можуть бути побічні дії з боку нервової системи: головні болі, млявість, запаморочення, сонливість та судомні напади. тривожні відчуття, погіршення пам'яті, розсіяність уваги.

Вкрай нечасто зустрічаються відчуття серцебиття, кровотечі з носа, біль у животі, порушення стільця, відчуття спраги, нудота та блювання.

Взаємодія з іншими медикаментами

Монтел добре взаємодіє з більшістю речовин та ліків. Під час його вживання можна приймати препарати для респіраторної системи для профілактики або лікування бронхіальної астми.

Застосування Монтелу не впливає на властивості таких препаратів, як теофілін, преднізон, преднізолон, пероральні контрацептиви (етинілестрадіол/норетиндрон 35/1), терфенадин, дигоксин та варфарин. Щоб не нашкодити своєму здоров’ю, використовувати лікарські засоби потрібно лише згідно з інструкцією та після консультації з лікарем.

Передозування

В разі передозування препаратом можливі такі побічні реакції, як біль у животі, сонливість, спрага, головний біль, блювота та психомоторна гіперактивність. Спеціальної інформації щодо лікування передозувань монтелукасту немає. Лікування симптоматичне. Антидот відсутній.

Умови зберігання

Зберігати Монтел таблетки інструкція дозволяє протягом 2 років. Для цього потрібно розмістити препарат в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

На сайті аптеки «Бажаємо здоров’я» можна придбати Монтел за прийнятною ціною. Мережа працює по Києву та всій Україні. За допомогою сайту можна легко дізнатись вартість засобу та наявність в найближчій аптеці. В разі виникнення питань стосовно ціни чи бронювання ліків можна завжди звернутись до консультантів.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Монтел на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Монтел - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки