Налгезін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Умови відпуску
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 550 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 550 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 275 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 275 мг
Виробник: КРКА
Loading ...

Налгезін: інструкція з використання

Налгезін (також може використовуватися найменування Напроксен) – препарат, що чинить жарознижувальну, протизапальну та анальгетичну дію. Ефективність ліків зумовлена пригніченням ферментів, які беруть активну участь у синтезі простагландинів: починає знижуватися їхній рівень у тканинах і різних рідинах організму. Уже через кілька годин після прийому досягається необхідний ефект через властивості ліків. 

На ринку доступно дві форми випуску препарату – таблетки по 275 і 550 мг діючої речовини. В такому випадку Налгезін інструкція може трохи змінюватись. 

Налгезін: показання

Приймати цей препарат варто при:

 • різноманітних ревматоїдних захворюваннях тіла;
 • болю в м'язах, що викликаний застудними захворюваннями або грипом;
 • менструальному болю;
 • головному або зубному болю.

Налгезін також може використовуватися у разі порушень з боку опорно-рухового апарату та болю в суглобах і м'язах, який виникає внаслідок цього. 

Дозування розраховується індивідуально, залежно від захворювання. Але в будь-якому разі заборонено застосування для дітей. Мінімально допустимий вік – це 16 років. Як і інші препарати від головного болю, таблетки не розжовують, ковтають цілими й запивають великою кількістю чистої води. 

Залежно від типу захворювання і сили хворобливих відчуттів дозування змінюється:

 • у разі головного та зубного болю – не більше чотирьох таблеток;
 • у разі мігрені – 825 мг речовини, щойно починає відчуватися настання нападу;
 • у разі менструальних болів чи запалення – одна таблетка кожні вісім годин, але не більше двох протягом доби. 

При інших захворюваннях рекомендується розбивати дозування на ранковий і вечірній прийоми. Але все одно необхідно орієнтуватися на больовий синдром. У деяких випадках достатньо обмежитись разовим прийомом. 

Для літніх пацієнтів заборонено приймати таблетки частіше, ніж кожні дванадцять годин. Для тих, хто страждає на ниркову або печінкову недостатність, дозування знижується до мінімально допустимого. При цьому, якщо проводиться діаліз, прийом Налгезіну протипоказаний. 

Які існують заборони та побічні ефекти?

Серед ключових протипоказань – саме вік (заборонено приймання препарату особам, які не досягли 16 років), вагітність і період годування груддю. Також варто виділити:

 • гострі або хронічні захворювання дванадцятипалої кишки;
 • виразки шлунка;
 • серцеву недостатність. 

Варто також не забувати і про побічні ефекти. Серед тих, що найчастіше виділяють:

 • порушення в роботі лімфатичної системи;
 • анафілактичний шок;
 • головний біль;
 • запаморочення;
 • депресія;
 • застійна серцева недостатність;
 • васкуліти;
 • задишка. 

Подібні порушення трапляються рідше, ніж в одного відсотка від усіх пацієнтів, які використовують препарат. Частіше спостерігається спрага, підвищене потовиділення, озноб. Варто пам'ятати і про те, що Налгезін здатний впливати на роботу серцево-судинної системи. 

Щоби знизити можливість появи побічних ефектів, рекомендується використовувати лікувальний препарат у мінімальній рекомендованій дозі в мінімальний допустимий період. Правило особливо актуальне для літніх осіб, оскільки робота їхнього шлунка ослаблена і більш схильна до різних захворювань і зовнішніх впливів. Додатково, Налгезін може викликати кровотечі в шлунково-кишковому тракті, тому варто остерігатися його прийому тим, хто має подібні захворювання в анамнезі.

Налгезін, інструкція якого доступна на сайті аптек, також може маскувати перебіг різноманітних захворювань, що суттєво впливає на проведення якісної діагностики. 

Через те, що дія речовини може зменшувати агрегацію тромбоцитів, може подовжуватися час кровотечі, тому це варто пам'ятати тим, хто здає аналізи або планує хірургічне втручання.

Симптоми передозування та умови зберігання

Щоби розпізнати передозування, достатньо визначити наявність блювоти, запаморочення, рідше з'являється дзвін у вухах або навіть блювота з кров'ю. Щоби знизити симптоматику, рекомендується використання активованого вугілля та інших антацидів.

Лікарський засіб не потребує спеціальних умов зберігання. Тримайте блістер у зовнішній упаковці для захисту від впливу світла. Зберігати у недоступному для дітей місці.

З огляду на те, що ціна може змінюватися залежно від дози, варто купувати препарати тільки в перевірених аптеках. В аптеці «Бажаємо здоров'я» не складе труднощів придбати ліки для всієї родини. Щоб купити будь-які препарати онлайн, достатньо вибрати аптеку звідки плануєте забирати замовлення і оплатити його на сайті. За необхідності в інтернет-аптеці можна отримати консультацію з усіх питань, що вас цікавлять.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Налгезін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Налгезін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Таблетки