Напроксен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Застосувати фільтри
Фільтр
За запитом «Напроксен» нічого не знайдено, спробуйте змінити запит.

Напроксен: інструкція з використання

Напроксен натрію – популярний нестероїдний протизапальний та протиревматичний засіб. Незважаючи на те, що він був розроблений давно, вивчення властивостей препарату тривають. В ході останніх досліджень доведено, що ліки мають активність проти грипу.

Крім того, досліди довели ефективність засобу при лікуванні м’язово-скелетних захворювань тварин. В ході досліджень на тваринах доведена низька токсичність препарату, тобто тривале лікування не становить небезпеки для здоров’я.

Форма випуску

Найпопулярнішими є Напроксен таблетки, ціна яких невисока. Це таблетки синього кольору. Активним інгредієнтом є напроксен натрію, кожна таблетка містить 550 мг.

Дозування

При ревматоїдному артриті, остеоартриті та анкілозуючому спондиліті рекомендована доза становить 550 мг двічі на день.

При больовому синдромі, первинній дисменореї, гострому тендиніті та бурситі рекомендована початкова доза становить 550 мг напроксену натрію, потім 550 мг кожні 12 годин.

Особливо уважним необхідно бути при використанні препарату людьми похилого віку. Потрібна корекція дози в залежності від показників організму. Напроксен добре зарекомендував себе як дієві ліки від подагри. При гострій подагрі початкова доза може бути збільшена до 825 мг (1,5 таблетки).

Показання

Зазвичай Напроксен добре переноситься пацієнтами. Цей засіб використовується для лікування пацієнтів хворих на:

 • ревматоїдний артрит;
 • тендиніт;
 • бурсит;
 • первинну дисменорею;
 • остеоартрит;
 • анкілозуючий спондилоартрит.

Ліки довели свою ефективність у терапії больового синдрому. Знеболювальна дія Напроксену більш виражена, ніж протизапальна. Таблетки починають діяти приблизно через 30 хвилин після приймання.

Протипоказання

Що стосується протипоказань, то препарат не застосовують при лікуванні пацієнтів з гіперчутливістю до діючої речовини. Крім того, препарат не призначають людям, хворим на астму, кропив’янку та інші алергічні реакції, що викликаються нестероїдними протизапальними засобами. Також Напроксен не застосовують для терапії післяопераційного болю.

Особливості застосування

В більшості випадків приймання не створює проблем для здоров’я. Але пацієнти з деякими захворюваннями мають використовувати лікарський засіб з обережністю. Потрібен постійний контроль за станом організму при:

 • захворюваннях печінки;
 • проблемах з кровотворенням;
 • астмі;
 • серцево-судинних захворюваннях;
 • нирковій недостатності;
 • хворобах травної системи.

Ризик виникнення побічних реакцій з боку різних систем організму більш вірогідний при тривалому прийманні ліків.

Умови зберігання

Напроксен зберігається при кімнатній температурі. Необхідно зберігати препарат в темному місці, недоступному для дітей. Термін придатності – 2 роки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Напроксен – дієві ліки, які можуть застосовуватися в комплексній терапії. Перед прийманням цього медикаменту необхідна консультація лікаря. Самолікування недопустиме, адже деякі комбінації ліків можуть становити небезпеку для здоров’я та життя. Наприклад, деякі протизапальні препарати при взаємодії з Напроксеном можуть призвести до ниркової недостатності. При прийманні наступних ліків з Напроксеном необхідно постійно контролювати стан пацієнта:

 1. Аспірин.
 2. Діуретики.
 3. Засоби з літієм.
 4. Варфарин.
 5. Дигоксин.
 6. Холестирамін.
 7. Пеметрексед та інші.

Застосовуючи Напроксен, необхідно знати про його можливі побічні реакції. Зазвичай вони виникають при перевищенні рекомендованого дозування.

Передозування

Серед найпопулярніших симптомів передозування: апатія, запаморочення, сонливість, дискомфорт в животі, дезорієнтація, нудота, блювання. В дуже рідкісних випадках виникає гіпертензія, гостра ниркова недостатність, пригнічення дихання та навіть кома.

Побічні дії

Серед побічних проявів приймання:

 • ускладнення захворювань печінки;
 • безсоння, слабкість, сонливість та інші реакції з боку ЦНС;
 • висипи на шкірі;
 • підвищення чи пониження рівня цукру в крові;
 • проблеми з серцево-судинною системою;
 • проблеми з нирками тощо.

В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можна вигідно придбати Напроксен, ціна його залишається демократичною. Мешканці Києва та інших міст можуть купити продукцію відомих виробників за прийнятними цінами. Доступна вартість – не єдина перевага мережі. Прямо на сайті можна прочитати інструкцію, ознайомитися з відгуками інших користувачів, створити замовлення та забрати його в найближчій аптеці мережі.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Напроксен на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Напроксен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування