Називін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Взаємодія з їжею
Зберігання
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,025%
Виробник: Фамар Хелс Кеар Сервісіз Мадрид
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,05%
Виробник: Фамар Хелс Кеар Сервісіз Мадрид
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,025%
Виробник: Мерк КГаА
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,05%
Виробник: Delpharm Bladel BV
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,01%
Виробник: Мерк КГаА
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,05%
Виробник: Софарімекс
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,025%
Виробник: Софарімекс
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,05%
Виробник: Мерк Зельбстмедикатіон ГмбХ
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,05%
Виробник: Delpharm Bladel BV
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,025%
Виробник: Мерк Зельбстмедикатіон ГмбХ
Loading ...

Називін: інструкція з використання

Називін – це протинабряковий засіб, що застосовується місцево при захворюваннях порожнини носа. Препарат був розроблений та випущений ще наприкінці 20-го століття. Діюча речовина препарату оксиметазолін має симпатоміметичну та судинозвужувальну дію, усуваючи набряк слизової оболонки носа. Лікарський засіб з унікальними властивостями застосовується для лікування захворювань порожнини носа, гострих респіраторних захворювань, закладеності носа, алергічного риніту.

На сайті аптеки «Бажаємо здоров'я» є якісні препарати для носа, вартість яких цілком доступна. Називін ефективний у формі спрею і крапель, для немовлят, дітей та дорослих. Ефект від застосування препарату зазвичай триває до 12 годин.

Форми випуску

Ліки доступні у різних формах випуску, включаючи:

 • назальний спрей 0,05% – у вигляді розчину для введення в носові пазухи за допомогою спеціального дозувального апарату для дорослих і дітей віком від 6 років;
 • краплі для носа 0,05%– для дорослих і дітей віком від 6 років;
 • краплі для носа 0,01% використовують для немовлят віком до 1 року;
 • краплі для носа 0,025% використовують для дітей від 1 року до 6 років.

Різноманіття лікарських форм та дозування препарату дозволяє використовувати розчин без подальшого розведення в концентрації, яка відповідає віку пацієнта. На Називін інструкція потрібна для отримання конкретної інформації щодо використання препарату в певному випадку.

Показання до застосування препарату Називін

Препарат використовується для лікування деяких захворювань верхніх дихальних шляхів. Основними показаннями для застосування Називіну є:

 • загострення алергічного риніту – допомагає полегшити симптоми, як-от закладеність носа, набряклість слизової оболонки та чхання, що виникають внаслідок алергічної реакції на пил, пилкові зерна, тваринну шерсть або інші алергени;
 • вірусний риніт (застуда) – може бути використаний при вірусному риніті, що супроводжується частим нежитем та незручністю у диханні;
 • синусит – призначається для зменшення набряклості слизової оболонки носа, полегшення дихання.

Перед тим, як купити Називін в Києві за прийнятними цінами, необхідно проконсультуватися з лікарем чи фармацевтом.

Режим дозування

Дозування препарату може змінюватися в залежності від віку пацієнта та індивідуальних особливостей. Рекомендовано враховувати наступні вказівки:

 • для дорослих і дітей віком 12 років та старше: вприснути 1-2 краплі препарату (0,05% розчин) в кожну ніздрю 2-3 рази на день;
 • для дітей віком від 6 до 12 років: 1 краплю препарату (0,05% розчин) в кожну ніздрю 2-3 рази на день;
 • для дітей віком від 2 до 6 років: 1 краплю препарату (0,025% розчин) в кожну ніздрю 2 рази на день;
 • немовлятам і дітям до 1-го року життя – 1-2 краплі (0,01% розчину) в кожну ніздрю 2-3 рази на добу.

Називін дитячий та інші препарати для респіраторної системи можна придбати в аптеці «Бажаємо здоров’я». Якщо виникають будь-які питання або сумніви, потрібно звернутися до свого лікаря або фармацевта.

Протипоказання

Основні протипоказання до використання Називіну включають гострий атрофічний риніт, гіперчутливість до ксилометазоліну або будь-яких інших складників препарату, підвищений внутрішньоочний тиск, особливо при закритокутовій глаукомі, тяжкі форми серцево-судинних захворювань, артеріальну гіпертензію, гіпертиреоз, цукровий діабет, гіперплазію передміхурової залози,, хронічний риніт із сухістю слизової оболонки носа.

Важливо звернути увагу на протипоказання та перед застосуванням ліків звернутися до лікаря або фармацевта для отримання індивідуальних порад.

Особливості препарату Називін

Рекомендується не використовувати Називін, ціна якого доступна, тривалий період (зазвичай не більше 7 днів), оскільки може з’явитися реактивна гіперемія (перебірковий набряк) слизової оболонки носа. Перед початком використання Називіну особливо важливо проконсультуватися з лікарем, якщо є хронічні захворювання, серцеві проблеми, артеріальна гіпертензія, глаукома або інші серйозні медичні стани.

Побічні дії

Основні побічні ефекти Називіну включають сухість слизової оболонки, слабкість, порушення сну, жар, в рідкісних випадках висипання на шкірі. Якщо виникають будь-які неприємні побічні дії, рекомендується звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Препарат може взаємодіяти з іншими ліками, тому потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем та дізнатися, які медикаменти можна приймати одночасно з Називіном.

Передозування

Симптоми передозування включають: загострення побічних ефектів, як-от сухість слизової оболонки носа, загальна втомлюваність, сонливість та слабкість, порушення серцево-судинної системи, включаючи підвищення артеріального тиску, швидкий пульс, аритмії. Якщо є підозра на передозування Називіном, важливо відразу звернутися до найближчої лікарні або надати термінову медичну допомогу.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати при температурі не більше 25 °C, конкретні рекомендації виробника можна знайти на упаковці або в інструкції із застосування.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Називін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Називін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 11
✅ Форма випуску Спрей, Краплі