Небутамол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1 мг/мл
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1 мг/мл
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...

Небутамол: інструкція з використання

Небутамол – протиастматичний препарат українського виробника «Юрія-Фарм». Усуває бронхоспазм і використовується при різних захворюваннях дихальних шляхів: астми та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ).

Активною речовиною лікарського препарату є сальбутамол, який активно використовується в терапії ХОЗЛ з 1971 року. Ефективність речовини підтверджена дослідженнями, які встановили, що сальбутамол є не менш дієвим ніж інші бронходилататори. Сальбутамол є селективним агоністом β2-адренорецепторів. Завдяки таким допоміжним речовинам, як натрій хлорид, засіб краще засвоюється.

Форми випуску

Купити Небутамол та інші ліки від астми можна в аптеці «Бажаємо здоров’я». Препарат продається у формі прозорого розчину для інгаляцій. В одному контейнері міститься 2 мг сальбутамолу сульфату.

В коробці може бути 10 або 40 контейнерів. Це дає змогу придбати необхідну кількість ліків, не переплачуючи за зайві. Дізнатись, яка актуальна на препарат Небутамол ціна, можна в каталозі на сайті.

Показання до застосування

Небутамол – це рецептурний лікарський засіб. Підходить препарат Небутамол для дітей віком від 4 років та дорослих. Засіб можна використовувати для того, щоб лікувати гострі напади бронхіальної астми та хронічний обструктивний бронхіт.

Режим дозування

Небутамол вживається інгаляційно за допомогою небулайзера у нерозведеному вигляді. Якщо процедуру потрібно проводити більше ніж 10 хвилин, засіб можна розвести стерильним фізіологічним розчином.

Початковою дозою Небутамолу є 2,5 мг. При довготривалому використанні дозування можна збільшити до 5 мг. Препаратом Небутамол інгаляція дозволяється до 4 разів на день. При тяжкій обструкції дихальних шляхів у дорослих можна збільшити добову дозу до 40 мг, проте в такому випадку лікування повинно проходити в стаціонарних умовах під наглядом спеціалістів.

Протипоказання

Як і будь-який препарат, Небутамол має протипоказання. Даний засіб протипоказано при наявності в анамнезі гіперчутливості до компонентів препарату.

Хоча сальбутамол у формі розчину для внутрішньовенних ін’єкцій та інколи в формі таблеток та супозиторій застосовується при веденні передчасних пологів, сальбутамол у формі аерозолю для інгаляцій при цих показаннях не застосовується. Не застосовують сальбутамол при загрозі викидня.

Особливості препарату Небутамол

Використовувати Небутамол інструкція рекомендує наступним чином:

  1. Спочатку потрібно підготувати небулайзер.
  2. Дістати з пакування одноразовий контейнер з препаратом.
  3. Потрясти його.
  4. Відкрити контейнер, тримаючи його за верхній край.
  5. Встановити контейнер в небулайзер відкритою стороною вниз та натиснути.
  6. Перевірити, чи весь препарат перетік у небулайзер.
  7. Використати небулайзер згідно з його інструкцією.
  8. Після завершення інгаляції небулайзер потрібно помити та утилізувати залишки лікарського засобу.

Препарат починає діяти через 4-5 хвилин після інгаляції. Тривалість дії складає орієнтовно 4-6 годин.

Вводити Небутамол шляхом ін’єкції чи ковтати забороняється. Більш детально про властивості Небутамолу розкаже лікар, який призначить лікування. Приймати засіб за власним бажанням не рекомендується, оскільки самолікування може нашкодити здоров’ю.

Побічні дії

Найчастішими побічними реакціями на препарат є головний біль, тахікардія та тремор. Також може виникнути реакція з боку шлунково-кишкового тракту (подразнення слизових оболонок порожнини рота та горлянки), опорно-рухового апарату, сполучної системи (м’язові судоми).

Взаємодія з іншими медикаментами

Небутамол не призначається до застосування одночасно з неселективними β-адреноблокаторами, наприклад, пропранололом. При цьому дозволяється взаємодія з інгібіторами моноаміоноксидази.

Передозування

Недотримання показань та рекомендацій лікаря може призвести до передозування. Симптомами є тахікардія, тремор, головний біль, гіперактивність та метаболічні порушення, зокрема гіпокаліємія. В більшості випадків симптоми досить слабкі та швидко минають.

Умови зберігання

Небутамол потрібно зберігати при температурі не вище 25 °С, не допускаючи прямого впливу сонячного світла та заморожування. Термін придатності препарату складає 3 роки, після відкриття полімерної плівки, в якій знаходяться контейнери – 3 місяці.

Купити Небутамол та інші препарати для респіраторної системи за прийнятними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров’я». Мережа працює в Києві та багатьох інших містах Україні. На сайті можна ознайомитись з актуальною вартістю та наявністю ліків. Їх легко забронювати та забрати в найближчій аптеці.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Небутамол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Небутамол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Розчин