Олфен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Ще (2)
Вага
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 75 мг
Виробник: Меркле
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 100 мг
Виробник: Acino Pharma
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 2%
Виробник: Меркле
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 2%
Виробник: Меркле
Loading ...
Дозування: 200 мг
Виробник: Korea United Pharm. Inc
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 1%
Виробник: Меркле
Loading ...
Дозування: 1%
Виробник: Меркле
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Korea United Pharm. Inc
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Acino Pharma
Loading ...
Дозування: 140 мг
Виробник: Меркле
Loading ...

Олфен: інструкція з використання

Лікарський препарат Олфен у своїй основі містить Диклофенак. Це нестероїдні протизапальні препарати, що належать до групи похідних фенілоцтової кислоти. В аптеках можна зустріти Олфен гель, пластир Олфен, Олфен мазь, Олфен таблетки та Олфен в ампулах. Препарати для опорно-рухового апарату часто зустрічаються в декількох формах для зручності використання. 

Уперше препарат було розроблено в середині 60-х років в одній із дослідницьких лабораторій (сьогодні має назву «Новартіс»). Спочатку Олфен застосовували переважно для лікування ревматологічних захворювань завдяки вираженому анальгетичному та протизапальному ефекту. Сьогодні спектр використання істотно ширше: Олфен, інструкція якого є у вільному доступі, активно використовують, зокрема, для усунення післяопераційних хворобливих відчуттів. 

Які існують показання для застосування?

Серед найбільш поширених показань:

 • дегенеративні та запальні форми ревматичних захворювань, як-от ревматоїдний артрит, остеоартроз, спондилоартрити;
 • больові відчуття в хребті та різних суглобах;
 • гострі напади подагри та набряки;
 • гінекологічні захворювання, які супроводжуються періодичними больовими відчуттями.

У деяких випадках Олфен призначається як допоміжний препарат, щоби знизити больові відчуття при отиті, фаринготонзиліті та інших хворобах у взаємодії з іншими препаратами. 

Але варто пам'ятати, що прийом препарату заборонений для дітей. Для дорослих і літніх людей дозування призначається індивідуально. Але найчастіше необхідно приймати мінімально допустиму дозу, щоби відразу досягти терапевтичного ефекту. Під наглядом лікаря дозування може збільшуватися до 100 мг на добу, але воно розділяється на три прийоми протягом доби через рівномірний період часу. Лікування найчастіше починається з появою перших больових відчуттів і триває протягом кількох днів, незалежно від сили прояву симптомів.

Подібна схема лікування зберігає свою актуальність і для більш літніх пацієнтів. Але перш ніж починати лікування, варто використовувати мінімально допустиме дозування, щоби перевірити організм на чутливість до препарату.

Таблетки приймаються під час їжі, їх необхідно запивати великою кількістю води та не розжовувати. У разі виявлення захворювань печінки або нирок знижувати дозування нема потреби. Якщо зранку спостерігаються сильні напади болю, препарат варто приймати на ніч.

Які існують протипоказання та особливості прийому?

Крім індивідуальної непереносимості препарату, варто також виділити заборону прийому для тих, хто страждає на:

 • активні кровотечі або виразки в анамнезі;
 • кропив'янку, гострий риніт або запалення кишечника;
 • печінкову або ниркову недостатність. 

Варто відмовитися від препарату тим, хто страждає на виражену артеріальну гіпотензію, брадикардію. 

Побічні ефекти практично не проявляються, але можуть спостерігатися:

 • лейкопенія;
 • анемія;
 • гіперчутливість, у тому числі анафілактична реакція;
 • відчуття жару або холоду;
 • дратівливість;
 • головні болі;
 • тремор.

Можливий також тремор кінцівок, сплутаність свідомості, м'язові судоми. Лікування здійснюється симптоматично, необхідно також відмовитися від подальшого прийому Олфену.

Щоби знизити ймовірність побічних ефектів, необхідно уникати прийому Олфену спільно з різними селективними інгібіторами. Також варто використовувати мінімальне дозування для літніх людей або тих, хто має знижену масу тіла. 

Варто пам'ятати, що практично невідомі клінічні симптоми передозування. Але в разі виникнення сильного головного болю, нудоти, втрати орієнтації та сонливості варто припинити прийом препарату. Щоби зберегти лікувальні властивості речовини, її необхідно зберігати за температури не більше 25 градусів.

В аптеках представлені різноманітні препарати за різними цінами та від різних виробників. Купити якісні лікарські засоби в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можливо онлайн, швидко і комфортно оплативши замовлення онлайн. Під час отримання покупки в аптеці достатньо всього лише назвати код з SMS повідомлення.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Олфен на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Олфен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 10
✅ Форма випуску Таблетки, Гель, Розчин, Капсули