Ондансетрон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 8 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 4 мг
Виробник: Технолог
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2 мг/мл
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2 мг/мл
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2 мг/мл
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 8 мг
Виробник: Технолог
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2 мг/мл
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...

Ондансетрон: інструкція з використання

Ондансетрон (англ. Ondansetron) – це протиблювальний засіб, який почали застосовувати в медичній практиці з кінця 1980-х років. Лікарський засіб від нудоти має помірні ціни та належить до класу препаратів, відомих як антиеметики. Препарат зменшує симптоми та поліпшує самопочуття пацієнта під час лікування онкологічних захворювань або в післяопераційний період.

На Ондансетрон таблетки інструкція є докладною, перед вживанням ліків з нею потрібно обов’язково ознайомитися. Купити в Києві ліки від нудоти за прийнятними цінами можна на сайті аптеки «Бажаємо здоров’я». Ондансетрон, ціна якого цілком доступна, широко використовується в онкологічній практиці, а також в гастроентерології та анестезіології.

Форми випуску

Ондансетрон доступний у різних формах випуску, включаючи:

  • таблетки – приймаються перорально;
  • розчин для ін'єкцій – використовується для внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення препарату;
  • розчин для перорального застосування – може бути використаний у випадках, коли пацієнт не може ковтати таблетку.

На Ондансетрон ампули інструкція обов’язкова до ознайомлення. Лікар має визначити індивідуальну дозу та режим приймання, враховуючи медичну історію пацієнта, його стан та особливості лікування.

Показання до застосування препарату Ондансетрон

Цей препарат використовується для лікування нудоти та блювоти, особливо коли це пов’язано з хіміотерапією, променевою терапією або після операції. Препарат може бути призначений у таких випадках::

  • нудота на фоні хіміо- та променевої терапії;
  • для включення до схеми анестезії та для запобігання та лікування блювоти після операцій;
  • для лікування нудоти та блювоти, що виникають внаслідок радіо- або променевої терапії;
  • гостре отруєння з нудотою і блюванням.

Препарат має унікальні властивості, а його вартість порівняно невисока. На Ондансетрон інструкція допомагає розібратися з характеристиками та визначити, чи можна препарат вживати дітям.

Режим дозування

Дозування Ондансетрону може варіюватися в залежності від конкретного медичного стану пацієнта та інструкцій, наданих лікарем. Загальні рекомендації для дорослих:

  1. Запобігання хімієтерапіє-індукованої нудоти та блювоти: рекомендована початкова доза становить 8 мг. Цю дозу можна вжити у формі таблеток або розчину. При потребі лікар може призначити додаткові дози протягом доби. Максимальна добова доза зазвичай не перевищує 32 мг.
  2. Лікування післяопераційної нудоти та блювоти: початкова доза становить 16 мг. Максимальна добова доза не перевищує 32 мг.

При необхідності знизити ризик виникнення нудоти та блювання у дітей віком до 4 років, використовують Ондансетрон у розчинах для ін'єкцій. Дозу препарату можна розрахувати за площею поверхні тіла або маси тіла дитини.

Необхідно уникати самолікування та завжди звертатися до медичного фахівця для індивідуальної консультації та призначення оптимальної дози препарату.

Протипоказання

Основні протипоказання до застосування Ондансетрону включають: гіперчутливість до складових препарату, використання одночасно з ліками, що можуть продовжувати інтервал QT, діти молодше 6 місяців, вагітність та годування грудьми. Важливо проконсультуватися з лікарем для отримання індивідуальної оцінки безпеки та призначення оптимального лікування.

Особливості препарату Ондансетрон

Ондансетрон таблетки, ціна яких невисока та які мають позитивні відгуки, належать до групи антагоністів серотонінових рецепторів 5-HT3. Вони блокують дію серотоніну на ці рецептори в центральній нервовій системі та в периферійних тканинах, що дозволяє попереджати та знижувати нудоту та блювоту. В аптеці «Бажаємо здоров’я» можна придбати препарати для травної системи та метаболізму за зниженою вартістю.

Побічні дії

Ондансетрон, як і інші лікарські засоби, може викликати певні побічні ефекти: головний біль, закреп, діарею, втому та сонливість, зниження артеріального тиску. Лікарі можуть надати поради та рекомендації щодо управління цими ефектами або, за потреби, переглянути схему лікування.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Перед початком лікування потрібно вивчити всі особливості препарату та його взаємодію з іншими ліками. Рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Передозування

Симптоми передозування: загальна слабкість, головокруття, гіпотонія, розлади серцевого ритму. В разі передозування потрібно негайно звернутися по медичну допомогу.

Умови зберігання

Препарат необхідно зберігати при температурі від 15°C до 30°C. Рекомендується тримати його у темному контейнері або упаковці, що захищає від світла.

Препарат відпускається лише за рецептом лікаря, в якому вказується, яка лікарська форма та дозування є актуальним для конкретного пацієнта.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ондансетрон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ондансетрон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 8
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки