Рицинова олія - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Олія
Виробник: Фітофарм
Loading ...
Форма випуску: Олія
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Олія
Виробник: Віола
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Красота та Здоров’я ТОВ (Україна)
Loading ...
Форма випуску: Олія
Виробник: Фітофарм
Loading ...
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Дозування: 1000 мг
Виробник: Красота та Здоров’я ТОВ (Україна)
Loading ...
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Олія
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Виробник: Лубнифарм
Loading ...

Рицинова олія: інструкція з використання

Рицинова олія віддавна відома як проносне, проте нещодавно її властивості оцінили і косметологи. Це натуральний продукт, який має велику користь, не містить шкідливих речовин та вкрай рідко викликає алергічні реакції при застосуванні в рекомендованих дозах.

Олія отримується з рицину шляхом холодного пресування. Ця рослина росте в Африці та інших теплих широтах. Може бути дикою чи культурною, яку найчастіше використовують в промислових цілях. Завдяки своїм властивостям олія має проносний, ранозагоювальний, відновлювальний ефекти, пом'якшує і живить суху і чутливу шкіру, помітно пом’якшує стопи.

Багато українських виробників випускають такий доступний засіб від запорів, як Рицинова олія. Купити її можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На сайті є вся необхідна інформація про товар Рицинова олія: ціна, об’єм, наявність в аптеках тощо. Його включають до складу шампунів, а також застосовують у вигляді масляних масок для шкіри голови. Придбати медикаменти та засоби для догляду за волоссям за прийнятними цінами можна не лише в Києві, а й в інших містах України.

Форми випуску

Рицинова олія випускається у флаконах по 30, 50 чи 100 г. Вартість залежить від об’єму та виробника. На вигляд це густа, в’язка рідина, яка має злегка жовтуватий колір, слабкий запах та специфічний смак. Якщо залишити олію відкритою на повітрі, вона може злегка загустіти, але плівка не утворюється. Рицинова олія для застосування внутрішньо випускається також в желатинових капсулах різного дозування.

Показання до застосування препарату Рицинова олія

Використовувати лікарський засіб можна:

  • від запорів;
  • для косметичних цілей.

Препарат має проносні властивості, суттєво покращує перистальтику кишківника, прискорює процес випорожнення. Гідролізація олії відбувається в тонкому кишечнику. В результаті утворюється рицинолева кислота, саме вона відповідає за подразнення рецепторів, які зумовлюють активацію перистальтики. Для настання ефекту достатньо 5-6 годин.

В косметології теж широко використовується Рицинова олія. Застосування можливе у чистому вигляді чи для збагачення косметичних засобів для вій, для волосся, для брів, для обличчя.

Режим дозування

Лікарський засіб як проносне застосовується внутрішньо, для дорослих та дітей віком від 12 років достатньо 15-30 г для одноразового прийому. Якщо запор не проходить, з’являється різкий біль чи температура, слід негайно звернутися до лікаря.

Доволі часто саме цей засіб від запору використовують для очищення організму перед оперативними та діагностичними втручаннями. В такому разі вживати препарат необхідно за 6 годин до процедури.

В косметичних цілях олію слід використовувати згідно з рекомендаціями косметолога чи дерматолога. З її допомогою можна збагачувати косметичні засоби чи застосовувати самостійно.

Протипоказання

Не слід застосовувати препарат людям, що мають підвищену чутливість до його компонентів. Окрім того, Рицинову олію не призначають пацієнтам, що мають:

  • виразковий коліт;
  • виразку шлунка та дванадцятипалої кишки.

Такі ліки не можна вживати людям, що мали отруєння жиророзчинними засобами, гострі запальні процеси в черевній порожнині (перитоніт), маткові кровотечі.

З обережністю слід приймати людям похилого віку, дітям, вагітним.

Перед вживанням лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією.

Особливості препарату Рицинова олія

Рицинову олію не призначають вагітним жінкам. У період лактації рослинний засіб можна використовувати, якщо його користь перевищує можливий негативний вплив на дитину.

Дані про вплив препарату на швидкість реакції відсутні.

Побічні дії

Додана до препарату Рицинова олія інструкція говорить про те, що може розвинутися алергічна реакція, особливо якщо засіб застосовувати постійно. Також при тривалому застосуванні можуть спостерігатися розлади травлення, атонія кишечника або ентероколіт. Рицинова олія може викликати звикання.

Також можуть з’являтися інші розлади, такі як нудота, блювання, що може викликати зневоднення та порушення водного балансу. В разі виникнення побічних реакцій необхідно припинити застосування ліків.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Рицинова олія чудово поєднується з іншими ліками та продуктами, проте її слід з обережністю застосовувати одночасно з екстрактом папороті чоловічої.

Передозування

Передозування лікарським препаратом відбувається вкрай рідко, особливо якщо дотримуватись рекомендованих доз. При надмірному споживанні спостерігається нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, розлади кишечника. Лікувати потрібно за допомогою симптоматичної терапії.

Умови зберігання

Рицинова олія повинна зберігатись в оригінальному флаконі, не слід піддавати її впливу прямих сонячних променів, натомість потрібно вибрати недоступне для дітей місце. Термін придатності – 5 років від дати виготовлення.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Рицинова олія на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Рицинова олія - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 11
✅ Форма випуску Олія