Серрата - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...

Серрата: інструкція з використання

Форма випуску

Показання до застосування Серрати

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Серрати

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Серрата – лікарський засіб, що використовується для лікування опорно-рухових, патологій, захворювань носоглотки та дихальних шляхів, жіночих статевих органів та шкірних покривів. Широкий спектр застосування обумовлений багатофункціональною дією, що виявляє основну діючу речовину – серратіопептидазу.

Це протеолітичний фермент, виділений з непатогенної грамнегативної ентеробактерії Serratia E15 («хорошої» мікрофлори кишківника) та відрізняється підвищеною ферментативною активністю.

Має протизапальну та знеболювальну дію, виявляє здатність блокувати формування кінінів, які беруть участь у передачі больових імпульсів, та посилювати дію нестероїдних протизапальних препаратів, так само як і антибіотиків, збільшуючи бактерицидний ефект та покращуючи проникнення антимікробних препаратів.

Одночасно препарат Серрата належить до групи фібринолітиків і чинить руйнівну дію на фібрин (білок, що бере участь в утворенні тромбів). Протинабряковий ефект серратіопептидази успішно використовується для боротьби з гематомами, застоями та травмами, що супроводжуються набряками.

Вивчення лікувальних властивостей ферменту продовжується досі. Проведені клінічні експерименти показують, що в майбутньому він може використовуватися в комбінованій терапії онкологічних захворювань та хвороби Альцгеймера. На цей момент ліки Серрата – це доступний препарат, який можна купити в українських аптеках або замовити через інтернет із доставкою.

Форми випуску

Медпрепарат представлений у єдиній лікарській формі – таблетках, вкритих кишковорозчинною оболонкою. Кожна містить 10 мг діючої речовини серратіопептидази та допоміжні компоненти (лактозу, кукурудзяний крохмаль, карбонат магнію, крохмальгліколят натрію).

Ціна Серрати залежить від кількості таблеток в упаковці – 30 або 150 штук.

Показання для застосування Серрати

Попри те, що препарат використовується в багатьох галузях медицини, зокрема в стоматології після видалення «зубів мудрості», для усунення тризму щелепи або зняття запальних процесів перед або в момент протезування, інструкція Серрати чітко описує спектр показань для лікування:

 • опорно-рухового апарату: травми (побутові, спортивні), розтягування, вивихи, переломи, набряки після пластичної хірургії, люмбоішіалгія, остеохондроз шийного відділу;
 • органів дихання: бактеріальна пневмонія або пневмонія з невідомих збудником, бронхіт (обструктивний або гострий хронічний), гострий трахеїт, бронхопневмонія для розрідження мокротиння та полегшення її виведення з дихальних шляхів;
 • ЛОР-органів: синусити, гнійний гайморит з метою полегшення відходження секрету придаткових пазух;
 • шкірних покривів: гострі запальні дерматози, псоріаз;
 • жіночої статевої системи: вторинна олігоменорея, розрив кісти яєчника, дифузна кістозна мастопатія, гематоми, застій у молочних залозах.

Враховуючи протизапальні та протинабрякові властивості Серрати, вона може призначатися як додаткові ліки при лікуванні антибіотиками, НПЗЗ або як заміна останніх, наприклад, при патологіях серцево-судинної системи для розщеплення свіжих тромбів.

Препарат може доповнювати терапію при коронавірусній інфекції з метою запобігання утворенню згустків крові та тромбоцитів, що характерно для важких форм ковіду.

Режим дозування

Препарат призначають лише дорослим, тому що клінічні дані щодо впливу на дитячий організм відсутні.

Ліки приймають після їди, рясно запивають водою, по 1 таблетці 2-3 рази на день. Дозування та тривалість лікування лікар встановлює індивідуально залежно від діагнозу та ступеня тяжкості хвороби.

Але добова доза не повинна перевищувати 30 мг серратіопептидази.

Протипоказання

Не можна застосовувати при:

 • Гіперчутливості до компонентів препарату, безпосередньо до серратіопептидази, або інших речовин, наприклад, лактози. Прийом препарату людьми зі встановленою непереносимістю цукрів слід погодити з лікарем.
 • Порушеннях згортання крові.
 • Психічних захворюваннях.
 • Епілепсії.
 • Постінфарктному або постінсультному періоді.

Особливості Серрати

Препарат посилює дію антикоагулянтів та впливає на згортання крові.

Тому його необхідно приймати з обережністю у разі:

 • потенційного ризику кровотеч;
 • прийому антикоагулянтів;
 • тяжких патологій печінки та нирок;
 • захворювань системи кровотворення

Прийом препарату під час вагітності та грудного годування не рекомендується, тому що немає даних про механізм дії Серрати та його вплив на організм жінки, плода та дитини.

При цьому ліки не впливають на швидкість реакції, тому немає обмежень щодо керування автомобілем або іншими механізмами під час його прийому.

Побічні ефекти

Негативна дія препарату може виявитися з боку:

 • шлунково-кишкового тракту: нудота, відсутність апетиту, блювання, діарея, біль в животі, сухість у роті;
 • органів дихання: кровотеча з носа, харкотиння з кров'ю, гостра еозинофільна пневмонія;
 • імунної системи: анафілаксія, сироваткова хвороба, висипання на шкірі;
 • шкірних покривів: гіперемія, свербіж, висипання.

При появі побічних реакцій слід припинити застосування та звернутися до лікаря. Як правило, негативні прояви зникають через день після припинення прийому.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Серрата посилює дію антикоагулянтів, нестероїдних протизапальних засобів та антибіотиків. Це необхідно враховувати при одночасному прийомі препарату з ліками перелічених груп і погоджувати комбінацію з лікарем.

Попри те, що в інструкції не вказана інформація про сумісність з алкоголем, препарат не рекомендують поєднувати з ним. По-перше, алкоголь має руйнівну дію на ферменти, що робить лікування Серратою неефективним. По-друге, алкоголь посилює негативні прояви хвороб, для боротьби з якими застосовується ліки. Тому слід відмовитись від алкоголю на весь період прийому лікарського засобу.

Передозування

Недотримання рекомендацій застосування (дозування, протипоказань, особливостей прийому) може спричинити нудоту, блювання, діарею, втрату апетиту, кровотечу, домішки крові у харкотинні.

Для придушення симптомів передозування застосовують симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Термін придатності препарату – 3 роки в оригінальній закритій упаковці при температурі не вище 25°C, у недоступному для дітей місці.

Використана літератур

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Серрата на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Серрата - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки