Тенотен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Форма випуску: Таблетки
Виробник: Сантоніка
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Сантоніка
Loading ...

Тенотен: інструкція з використання

Тенотен – це лікарський препарат від литовського виробника Сантоніка, який належить до анксіолітичних ліків та вважається одним із найбільш ефективних та безпечних заспокійливих засобів. Він випускається у формі пігулок для розсмоктування. Виробники пропонують препарат для дорослих, а також Тенотен дитячий, які відрізняються дозуванням та вартістю. Купити Тенотен за прийнятними цінами у Києві та інших містах України, а також ліки від неврозів іншої групи можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Склад та фармакологічна дія Тенотену

Тенотен дорослий, інструкція якого майже не відрізняється від препарату для дітей, випускається у формі таблеток для розсмоктування. У кожній таблетці міститься 3 мг очищених антитіл до мозковоспецифічного білка S-100 (діюча речовина) афінно очищених: у Тенотені – суміш гомеопатичних розведень С12, С30 і С200, у Тенотені дитячому розведень – С12, С30 і С50. В одній упаковці – два блістери по 20 таблеток Додатковими компонентами ліків виступають моногідрат лактози, магнію стеарат і мікрокристалічна целюлоза.

Серед властивостей Тенотена відзначають анксіолітичну (протитривожну), заспокійливу дію, яка не викликає міорелаксантного та гіпогенного ефекту. Також фармакологічна дія включає:

  • покращення переносності психоемоційних навантажень;
  • ноотропний та протигіпоксичний ефект;
  • антидепресивні та нейропротекторні процеси.

Препарат інгібує процеси окиснення ліпідів, стимулює ефективну діяльність білка S-100 та чинить нейротрофічну дію.

Показання до застосування

До Тенотен інструкція включає показання до приймання в наступних випадках:

  • під час невротичного стану, який включає почуття тривоги, дратівливість і нервову напруженість;
  • при стресових розладах;
  • у процесі лікування психосоматичних захворювань, які супроводжуються вегетативними порушеннями та погіршенням пам'яті.

Також Тенотен дозволяє поліпшити концентрацію уваги та значно підвищити працездатність.

Тенотен таблетки: інструкція

Попри високу ефективність препарату, його приймання можливе лише після призначення лікаря, який визначить курс лікування та дозування ліків. Стандартна доза Тенотена дорослим становить 1-2 таблетки 2-4 рази на добу; дітям від 3 років приймати Тенотен дитячий по 1-2 таблетки до трьох разів на добу. Пігулки приймаються внутрішньо, розсмоктуються до розчинення. Курс лікування в середньому триває від одного до трьох місяців, може бути продовжений до пів року або повторитися після місячної перерви. Продовжити курс лікування можна виключно з дозволу лікаря. У жодному разі не варто займатися самолікуванням.

Якщо застосування препарату не має позитивного ефекту протягом 1 місяця – необхідно звернутися до лікаря. Курс лікування та дозування дитячого препарату призначаються лікарем.

Серед протипоказань до застосування зазначають такі:

  • висока чутливість до компонентів препарату;
  • дітям до 18 років у випадку Тенотену для дорослих;
  • дефіцит лактази та непереносимість лактози на спадковому рівні;
  • глюко-галактозна мальабсорбція.

Що стосується приймання Тенотену вагітними та в період грудного вигодовування, необхідно звернутися за рекомендаціями до лікаря.

Серед побічних дій препарату можуть спостерігатись алергічні реакції при підвищеній чутливості до речовин, а також диспепсичні явища при передозуванні. При взаємодії Тенотена з іншими лікарськими засобами, включаючи заспокійливі препарати, випадки несумісності не виявлено. Препарат не має негативного впливу на здатність керувати транспортними засобами. Випадків передозування не виявлено.

Зберігати ліки необхідно в сухому, недоступному для дітей місці при температурі, що не перевищує 25 °С. Термін придатності становить 3 роки за дотримання необхідних умов зберігання.

Чому варто придбати Тенотен в аптеці «Бажаємо здоров'я»?

В аптечній мережі «Бажаємо здоров'я» ви зможете придбати Тенотен, а також інші сертифіковані ліки за доступною вартістю. Ми пропонуємо широкий вибір лікарських препаратів відомих виробників, які ви зможете або придбати в одній з аптек, або забронювати ліки на сайті. Для цього ви можете скористатися системою фільтрів, яка дозволить швидко знайти препарат та замовити його та згодом забрати в найближчій аптеці.

У нас ви знайдете найкращі ціни та якісний сервіс. Також ви можете отримати віддалену консультацію онлайн-менеджера з питань вибору, замовлення та оплати товару.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Тенотен на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Тенотен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки