Транексамова кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10%
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5%
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 50 мг/мл
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...

Транексамова кислота: інструкція з використання

Транексамова кислота – це протигеморагічний лікарський засіб, який використовується для лікування або профілактики надмірної крововтрати внаслідок травми, післяпологової кровотечі, операції, видалення зуба, носової кровотечі тощо.

Винайдення транексамової кислоти стало важливим відкриттям для людства, оскільки нові ліки врятували не одну тисячу життів. Цей лікарський препарат використовується вже понад 60 років.

Авторами стали вчені з Японії Утако та Шосуке Укамото. Вони вперше створили розчин у 1962 році. З того часу кислота транексамова, як і інші кровоспинні препарати, входить в арсенал кожної клініки як надійні та ефективні ліки з невисокою вартістю.

Форма випуску

Найчастіше препарат використовують у вигляді розчину в ампулах. Це пояснюється тим, що в такій формі препарат починає діяти швидко. Звісно, при стоматологічних операціях зручніше використовувати інші форми ліків. В цьому випадку кращим варіантом стане транексамова кислота в таблетках. В одній таблетці міститься 500 мг діючої речовини.

Показання до застосування

Головними показаннями до застосування цих ліків є зупинення кровотеч різного характеру. Крім того, часто засіб застосовують для лікування гемофілії. В цьому випадку курс лікування нетривалий: зазвичай він складає 2-8 днів.

Протипоказання

Попри усі свої корисні властивості, препарат має ряд протипоказань. Серед основних з них:

  • порушення колірного зору;
  • субарахноїдальні крововиливи (препарат здатен спровокувати набряк мозку чи церебральний інфаркт);
  • швидке згортання судинної крові;
  • підвищена чутливість до діючої речовини чи інших складових ліків.

Взаємодія з іншими ліками

Досліджень про взаємодію з іншими лікарськими речовинами не проводилося.

Режим дозування

Пацієнтам з гемофілією перед видаленням зуба вводять 10 мг засобу на кілограм маси тіла. Після стоматологічної операції лікувати пацієнта за допомогою транексамової кислоти можна ще протягом 2-8 днів, застосовуючи внутрішньовенне введення тричі на добу.

Особливості застосування

При порушенні функції нирок необхідне коригування дозування в залежності від рівня креатиніну в сироватці. Чим вищий показник креатиніну, тим менша доза транексамової кислоти.

Особливої уваги потребують особи похилого віку. Вибираючи для них будь-які препарати для серцево-судинної системи, необхідно починати з найменше дозволеного дозування. Саме в цьому віці можливі побічні реакції у вигляді порушень роботи нирок, печінки, серця.

Дітям транексамову кислоту майже не застосовують. Виключення складають лише стоматологічні процедури, пов’язані з видаленням зубів.

Перед вживанням препарату Транексамова кислота інструкція потребує ретельного вивчення. Крім того, визначити доцільність приймання може тільки фахівець. Тобто займатися лікуванням недопустимо. В залежності від захворювання, є деякі особливості використання:

  • при нирковій недостатності одноразова доза знижується;
  • препарат не застосовують разом з концентратами антиінгібіторних коагулянтів через високий ризик утворення тромбів;
  • пацієнти з синдромом дисемінованого внутрішнього згортання потребують нагляду лікаря з досвідом при використанні транексамової кислоти;
  • пацієнти з тромбоемболітичною хворобою мають підвищений ризик артеріального чи венозного тромбозу.

В період вагітності препарат використовують тільки за наявності нагальної потреби, адже транексамова кислота потрапляє через плаценту до плоду. Особливої обережності дотримуються при годуванні груддю, адже молоко матері містить певну концентрацію кислоти.

Побічні реакції

У деяких випадках можуть виникнути побічні ефекти. Серед найбільш поширених проявів: нудота, блювання, порушення зору, головний біль, зміни психічного стану, ортостатичні симптоми, тромбоемболітичні симптоми тощо.

Передозування

Відомі випадки передозування, при яких вірогідність побічної реакції суттєво підвищується. Знизити вірогідність побічних дій допомагає повільне введення препарату.

Умови зберігання

Препарат зберігається 2 роки при температурі не вище 25 градусів.

В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» доступна транексамова кислота, ціна якої залишається доступною. Тут можна купити й інші медикаменти від відомих виробників за прийнятними цінами. Жителі Києва та інших міст України мають змогу придбати товари, почитати інструкцію до ліків прямо на сайті, ознайомитися з відгуками інших покупців.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Транексамова кислота на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Транексамова кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Найдешевший препарат 157,00 ₴
✅ Форма випуску Розчин