Цинкова мазь - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Мазь
Дозування: 10%
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 10%
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 10%
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 10%
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 10%
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 10%
Виробник: Лубнифарм
Loading ...

Цинкова мазь: інструкція з використання

Оксид цинку – речовина, що використовується в медицині з давніх часів. Вважається, що одним із перших, хто застосував цинкову мазь із лікувальною метою, був англійський хірург Александр Еймсбері. В першій половині ХІХ ст. він описав властивості й терапевтичні ефекти цинкової мазі.

У наш час виробництвом засобу на основі оксиду цинку займаються різні вітчизняні та закордонні фармацевтичні компанії. Препарат активно використовується в дерматології для терапії різних шкірних проблем. Засіб створює на шкірному покриві захисний бар’єр, який сприяє швидшому відновленню тканини, знижує ризик запалення.

Форми випуску

Цинкова мазь – препарат для зовнішнього застосування. Належить до групи медикаментів зі пом’якшувальною і захисною дією. Випускається у формі 10 % мазі на основі білого м’якого парафіну чи вазеліну. Така лікарська форма дозволяє легко і рівномірно розподіляти діючу речовину (оксид цинку) ураженими ділянками шкірного покриву.

Якісна цинкова мазь, ціна якої доволі невисока, є і в асортименті аптеки «Бажаємо здоров'я». Покупці в Києві та інших містах можуть придбати в нашій аптеці за прийнятними цінами препарат у різних варіантах фасування:

  • туби – 20, 25 г;
  • пластикові контейнери – 25 г;
  • скляні банки – 40 г.

Цинкова мазь випускається різними виробниками. Ціна, за якою ви можете купити ліки в нашій аптеці, залежить від фасування та бренду.

Показання до застосування Цинкової мазі

Цинкова мазь входить до тієї фармакологічної групи, що і препарати для лікування псоріазу, екземи та інших дерматологічних захворювань. Специфічний склад наділяє засіб протизапальними, пом’якшувальними та підсушувальними властивостями. Препарат чинить адсорбційну, антисептичну та в'яжучу дію, пригнічує виділення секрету.

Головними показаннями до застосування препарату є:

  • профілактика та лікування дерматитів, зокрема й пелюшкової попрілості;
  • екзема;
  • невеликі ушкодження шкіри: подряпини, порізи, пролежні;
  • сонячні чи термічні опіки.

Також завдяки протизапальним і підсушувальним властивостям ефективною є цинкова мазь від прищів та акне.

Режим дозування

Як саме застосовується цинкова мазь, інструкція дає інформацію з урахуванням різних терапевтичних ефектів:

  • профілактика пелюшкового дерматиту – невелику кількість засобу наносять на чисту суху шкіру малюка перед сном;
  • лікування попрілостей, гіперемії, незначного подразнення шкіри – тонким шаром на чисту шкіру 2-3 рази в день;
  • загоєння опіків, ран – тонким шаром на уражені ділянки шкірного покриву 3-4 рази на добу.

Перш ніж застосовувати цинкові препарати при опіках або значних ранах, необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки для загоєння може знадобитися комплексна терапія. Також не варто наносити засіб на ніжну шкіру малюків без рекомендації педіатра чи дерматолога.

Протипоказання

Основне протипоказання до використання мазі на основі оксиду цинку – підвищена чутливість до складників засобу. Також заборонено лікувати дерматологічні хвороби за допомогою препаратів цинку, якщо шкіра та прилеглі тканини уражені гнійно-запальним процесом.

Особливості цинкової мазі

Цинкова мазь для обличчя застосовується з підвищеною обережністю – щоб засіб не потрапив на слизові оболонки чи в очі. Термін лікування і дозування засобу визначаються індивідуально для кожного клінічного випадку. Якщо впродовж 7 днів застосування препарату пелюшкові висипи у малюка не зникають, лікування припиняють і звертаються за повторною консультацією до педіатра

Побічні дії

У більшості випадків медикамент добре переноситься дорослими й дітьми. Побічні дії у формі висипу, свербежу, гіперемії, лущення чи подразнення шкіри можливі у випадку непереносності компонентів, або якщо засіб використовується впродовж дуже тривалого періоду.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Особливості взаємодії цинкової мазі з іншими лікарськими засобами чи харчовими продуктами не встановлена.

Передозування

Якщо препарат застосовувати відповідно до інструкції, передозування цинкової мазі малоймовірне. Передозування можливе за умови випадкового приймання великої кількості засобу перорально. В такому випадку можлива діарея, блювання, судоми.

Умови зберігання

Засіб зберігають у герметично закритих тубах чи банках в місці, захищеному від світла. Температура в приміщення, де зберігається мазь, не має перевищувати +25 градусів.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Цинкова мазь на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Цинкова мазь - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 6
✅ Форма випуску Мазь