Гормональні препарати

Фільтр
Форма випуску: Крем
Дозування: 1%
Виробник: Новартис Фарма Продакшн
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,75 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2 мг
Виробник: Байєр Ваймар
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2,5 мг
Виробник: Abbott Biologicals
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 2,5%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 0,05%
Виробник: Delpharm Poznan S.A (Польща)
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 4 мг
Виробник: Пфайзер Італіа
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 4 мг
Виробник: Оріон
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Шерінг-Плау Лабо
Loading ...
Дозування: 200 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Виробник: Органон Хейст Б.В. Індустрієпарк (Бельгія)
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 200 мг
Виробник: Лаб. Леон Фарма
Loading ...

Для підтримки нормального функціонування та розвитку організму деяким людям необхідно приймати гормональні препарати. Це група медикаментів, які призначаються у разі порушення роботи ендокринної системи організму. Лікування зазвичай призначають жінкам і чоловікам для нормалізації гормонального фону в організмі.

Коли приймаються гормональні препарати

Порушення функцій ендокринної системи часто свідчить про проблеми, пов'язані з первинними захворюваннями залоз. Наприклад, зміни часто відбуваються під впливом різних новоутворень. Крім того, збої можуть бути наслідком неправильного способу життя: поганого харчування, недостатнього сну, стресів та іншого. Основними показаннями для прийому гормональних засобів у гінекології є:

  • Рак молочної залози – необхідно знизити рівень прогестерону в організмі. Гормональна терапія діятиме лише в тому випадку, якщо клітини мають рецептори естрогену (ER).
  • Менопауза - це час, коли у жінки немає менструацій протягом одного року, коли вона не вагітна, не годує грудьми, не хворіє та не приймає певних ліків. Це нормальне явище внаслідок старіння. У роки, що передують менопаузі, яєчники скорочуються, а кількість гормонів коливається, тому слід медикаментозно нормалізувати їх рівень.
  • Хірургічне видалення яєчників – якщо жінці їх видалили до 45 років, спостерігається нестача естрогену, який захищає від серцевих захворювань, остеопорозу, інсульту, недоумства, деяких видів раку чи змін настрою.
  • Рання менопауза – якщо у жінки настала менопауза до 45 років, можливо, вона має мінімальний вміст естрогену, який допомагає захистити організм.
  • Первинна недостатність яєчників - це стан, у якому яєчники втрачають нормальну функцію. Якщо це відбувається у віці до 45 років, в організмі недостатньо естрогену.
  • Інші стани - терапія підходить для лікування інших хвороб, таких як безпліддя, гіперплазія, ендометрія, яка є розростанням слизової оболонки матки.

У будь-якому випадку прийом гормональних ліків -це складний і відповідальний процес, який необхідно починати виключно під наглядом кваліфікованих фахівців, інакше в організмі можуть відбуватися незворотні процеси. Лікування буде спрямоване на контроль захворювання та відстрочення або усунення будь-яких симптомів. Для чоловіків гормонотерапія може працювати у двох напрямках: зупиняючи вироблення тестостерону або запобігаючи потраплянню тестостерону до ракових клітин. Існує біоідентична замісна терапія, яка включає натуральні або складові препарати, молекулярно ідентичні тим, які наш організм виробляє природним шляхом. Такі препарати зроблені з рослинних естрогенів. Ці гормони встановлюються як імплант, під шкіру.

Види ліків

Гормони відповідають за підтримку основних функцій, забезпечують роботу різних органів, впливають на обмін речовин та захищають від хвороб. Гормональні лікарські засоби відрізняються за вмістом основного інгредієнта у складі. Це можуть бути наступні гормони:

  • Естроген та прогестерон - використовується як пероральні протизаплідні таблетки, екстрена контрацепція або терапія при деяких порушеннях. Прогестерон пригнічує овуляцію та знижує проникність слизової для сперматозоїдів. Він перешкоджає транспорту яйцеклітини в порожнину матки та змінює слизову оболонку. За рахунок цього, зачаття стає неможливим.
  • Тироксин або левотироксин – при гіпотиреозі або зниженій активності щитовидної залози. Також допомагає запобігти розвитку кретинізму у немовлят.
  • Гонадотропін – регулює секрецію статевих гормонів, таких як естроген та прогестерон, підходить для лікування низки хворобливих станів, безпліддя та порушень передміхурової залози.
  • Стероїди – призначаються у вигляді таблеток за деяких алергічних, запальних або аутоімунних станах. Їх можна використовувати в інгаляційній формі при бронхіальній астмі або у вигляді назальних спреїв при алергічному риніті. Ін'єкції стероїдів роблять у екстрених випадках, таких як гострий напад астми чи шок. Крім того, анаболічні стероїди сприяють зростанню м'язів та призначаються при певних м'язових та інших порушеннях розвитку.
  • Інсулін – використовується для людей з діабетом 1 типу або жінок із гестаційним діабетом, які не реагували на інші підходи до лікування. Інсулін іноді використовується людьми з діабетом 2 типу у випадках, коли хвороба прогресує до пізніх стадій.
  • Глюкагон - вводиться при тяжкій діабетичній гіпоглікемії для відновлення рівня цукру в крові.

Приймати препарати потрібно згідно з інструкцією та рекомендаціями лікаря. Незалежно від типу розладів, важливо дбати про збалансоване харчування, багате на вітаміни і мінерали, і регулярну фізичну активність. Будь-які гормональні зміни не можна самостійно лікувати та недооцінювати їх. Лікування змін, спричинених ендокринними порушеннями, залежить від причин та симптомів. Нові підходи до застосування синтетичних стероїдних гормонів включають лікування інсульту, черепно-мозкових та спинномозкових травм, а також задоволення гендерної дисфорії.

Форми випуску

Препарати випускаються в декількох формах:

  • кільця з естрогеном – їх вводять у піхву;
  • крем, лосьйон або гель, що наноситься на шкіру;
  • естрогеновий чи прогестероновий шкірний пластир;
  • таблетки прогестерону – приймаються перорально;
  • імплантати - контрацептиви, які вшиває лікар в умовах гінекологічного кабінету;
  • крем з дегідроепіандростероном (ДГЕА).

Кожен організм реагує по-своєму, тож чітко визначити тривалість гормонотерапії складно. Крім того, курс прийому залежить від рівня дефіциту гормонів та загального стану організму. Зазвичай це період від 5 до 8 місяців, протягом якого клінічний стан хворого і його самопочуття контролюється на постійній основі та впливає на тривалість терапії. Первинну інформацію з цього питання можна отримати під час перших зустрічей із лікарем, який проведе медичну бесіду з пацієнтом та призначить комплексні обстеження. Гормональні препарати за ціною відрізняються залежно від форми випуску та механізму впливу.

Побічні ефекти

До основних побічних ефектів терапії відносяться:

  • припливи та пітливість;
  • зміни менструацій, якщо жінка перебуває у стані пременопаузи;
  • зменшення інтересу до статевих стосунків;
  • сухість чи характерні виділення з піхви;
  • набір ваги;
  • погане загальне самопочуття;
  • біль у суглобах;
  • різкі перепади настрою;
  • втома.

Багато пацієнтів виявляють, що побічні ефекти часто посилюються на початку терапії. Зазвичай вони зменшуються за кілька тижнів чи місяців. За появи будь-яких перерахованих вище симптомів слід негайно записатися на консультацію до лікаря. Можливо, необхідно скоригувати дозування або змінити медикамент через особливості реакцій організму.

Протипоказання

  • Гормональні лікарські засоби забороняють приймати при:
  • тромбоемболії в активній стадії;
  • порушенні жирового обміну;
  • будь-яких захворюваннях печінки;
  • підтвердженні наявності злоякісної пухлини молочної залози;
  • тромбозі глибоких вен;
  • внутрішньоматкових та вагінальних кровотечах.

Перед тим як купити гормональні препарати, обов'язково необхідно проконсультуватися з лікарем і пройти всі діагностичні дослідження (УЗД, аналізи і т.д.). Після визначення плану лікування, в нашій інтернет-аптеці можна замовити всі необхідні ліки, які є в наявності. Про умови та терміни доставки по Україні уточнюйте у менеджера. Ми пропонуємо вигідні ціни та великий вибір якісних медикаментів. Оформити замовлення можна на сайті або за телефоном.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Гормональні препарати
✅ Кількість препаратів 251
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки, Мазь, Крем, Суспензія, Капсули, Гель, Супозиторії, Спрей, Емульсія, Порошок, Лосьйон

Гормональні препарати ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Триакутан крем туба 15 г 186.8 ₴
Утрожестан капсули 200 мг №14 620.8 ₴
Тридерм крем туба 30 г 343.5 ₴