Жарознижуючі

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Фітофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 325 мг
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 50%
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Супозиторії
Дозування: 80 мг
Виробник: Монфарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: ГлаксоСмітКлайн Дангарван
Loading ...
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Ес.Сі. Інфомед Флуідс
Loading ...
Форма випуску: Супозиторії
Дозування: 80 мг
Виробник: Фармекс Груп
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Супозиторії
Дозування: 150 мг
Виробник: Фармекс Груп
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 100 мг
Виробник: Медана Фарма Терполь Груп
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 120 мг
Виробник: Фармаклер
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 500 мг
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: С.М.Фармачеутичи С.Р.Л
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 100 мг
Виробник: Medana Pharma Terpol Group S.A.
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 325 мг
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 100 мг
Виробник: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп)
Loading ...

Жарознижувальні препарати

Жарознижувальні засоби, або антипіретики, використовуються для лікування отоларингологічних захворювань, зняття симптомів лихоманки, спричинених інфекціями та вірусами. Вибір ліків від температури залежить від етіології хвороби. Кожен препарат відрізняється діючою речовиною у складі та механізмом дії.

Показання до застосування

Існує декілька видів температури тіла:

  • знижена — менше 35°C;
  • нормальна — 35–37°C;
  • підвищена (субфебрильна) — 37–38°C;
  • фебрильна — 38–39°C;
  • піретична — 39–41°C;
  • гіперпіретична — вище 41°C.

Протитемпературні ліки призначають за різкого підвищення температури тіла до 38,5°C та наявності одного або декількох супутніх симптомів:

  • судомний синдром;
  • нудота та блювання;
  • головний біль;
  • велика втрата рідини за діареї;
  • холодні кінцівки;
  • збліднення шкіри;
  • сплутаність свідомості;
  • задишка та больовий синдром у грудях;
  • зубний біль;
  • підвищена світлочутливість;
  • скутість у шиї та біль.

Пацієнтам, у яких діагностовані хронічні захворювання серця, кровоносної системи, щитовидної залози, рекомендується приймати ліки від жару навіть за незначного відхилення температури від норми — 36,6–37°C.

Вибираючи препарат, лікар враховує наявність у пацієнта непереносимості того чи іншого компонента, вік, індивідуальні особливості. Обережно призначають жарознижувальні засоби вагітним і жінкам, які годують. Якщо не перевищувати допустиме дозування, більшість препаратів не несуть ніякої небезпеки для плода.

Види жарознижувальних препаратів

Залежно від діючої речовини ліки від температури поділяються на:

  1. Параамінофеноли — препарати на основі парацетамолу. Знімають жар, надають слабовиражену протизапальну та аналгетичну дію. Полегшують больові відчуття та набряк у носоглотці, горлі, знімають головний біль.
  2. Ацетильовані саліцилати — препарати, в яких активним компонентом є ацетилсаліцилова кислота (аспірин). Знімають запальний процес, мають жарознижувальний і болезаспокійливий ефект.
  3. Піразолони та їх похідні (анальгін) — препарати, що містять метамізол натрію та пропіфеназон. Механізм дії пов'язаний з пригніченням синтезу простагландинів. Знімають запалення, біль та жар. На відміну від саліцилатів, не впливають на надниркові залози та гіпофіз.
  4. Похідні пропіонової кислоти (ібупрофен, кетопрофен) — препарати, що мають аналгетичну та протизапальну дію, нормалізують температуру. Принцип дії пов'язаний з придушенням активності ферменту циклооксигенази, який вважається попередником простагландинів, що мають велике значення у патогенезі гарячкового стану, болю та запального процесу.

Згідно з даними ВООЗ, до найбезпечніших анальгетиків-антипіретиків належать препарати, які містять парацетамол. Вони продаються без рецепта, демонструють високу ефективність за ГРВІ та мають невисоку вартість.

Препарати від температури випускають у таких лікарських формах:

  • таблетки;
  • капсули;
  • суспензії;
  • порошок;
  • шипучі таблетки;
  • ректальні свічки (дітям від 1 до 3 років).

Більш швидку дію мають ліки в рідкій формі. Вони всмоктуються в стінки шлунково-кишкового тракту та починають діяти за 20 хвилин після прийому.

Побічні ефекти

Якщо протитемпературний препарат не підійшов, у пацієнта можуть виникнути такі побічні ефекти:

  • біль у шлунку;
  • висипання на шкірі;
  • діарея;
  • головний біль та запаморочення;
  • нудота та блювання;
  • часті позиви до сечовипускання;
  • порушення сну;
  • бронхоспазм;
  • анемія;
  • лейкопенія.

В разі передозування жарознижувальним у пацієнта падає артеріальний тиск, з'являються головний біль та шум у вухах, дискомфортні відчуття у животі, блювання.

Причини підвищення температури

До підвищення температури тіла можуть призвести такі фактори:

  1. Гострі інфекції дихальних шляхів. Розвиваються за потрапляння до організму бактерій, вірусів, грибів. Передаються контактним та повітряно-краплинним шляхом. Супроводжуються лихоманкою, больовим синдромом та ломотою в суглобах і м'язах, головним болем, нежиттю, першінням у горлі, кашлем, кишковими кольками та діареєю.
  2. Гастроентерит. Виникає внаслідок інфекційного ураження ШКТ. Виражається запальним процесом, слабкістю, головним болем, запамороченням, діареєю, печією, м'язовим болем. За відсутності лікування призводить до зневоднення організму та ниркової недостатності.
  3. Грип та інші застудні захворювання. Вражають верхні дихальні шляхи, бронхи. Симптоматика залежить від тяжкості інфекції. Разом з лихоманкою пацієнта турбують головний біль, сльозотеча, дискомфорт в очах, м'язова слабкість, сухий кашель, нежить та осиплість голосу.
  4. ЛОР-інфекції. Найчастіше виникають від неправильного лікування ангіни чи гострого тонзиліту, місцевого переохолодження, ослаблення імунітету. Пацієнт скаржиться на зниження слуху, нежить, кашель, біль у вусі, кровоточивість носа та вуха.
  5. Дитячі інфекційні захворювання. До найпоширеніших належать вітряна віспа, краснуха, скарлатина, кір, кашлюк. Для них характерні шкірні висипання, біль у кінцівках, запалення лімфатичних вузлів, біль у горлі, блювота.
  6. Інфекції нирок та сечовивідних шляхів. Вражають верхні та нижні сечові шляхи. Супроводжуються запальним процесом, частими позивами до сечовипускання, зміною кольору сечі, больовим синдромом внизу живота, дискомфортом у поперековій зоні, нудотою та блюванням.
  7. Прорізування зубів. Зазвичай підвищена температура у дитини тримається 2–3 дні, але бувають винятки, коли вона триває 5–7 днів. Також відзначаються підвищена збудливість, порушення сну, зміна випорожнень, рясна слинотеча, почервоніння та свербіж ясен, поганий апетит.
  8. Тепловий удар. Виникає під впливом високої температури на організм, носіння синтетичного одягу влітку. Супроводжується посиленим потовиділенням, почервонінням шкіри, головним болем, сонливістю, почастішанням дихання та пульсу, шумом у вухах.

Купити жарознижувальні лікарські препарати можна в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я». В асортименті представлені медикаменти українських та зарубіжних виробників за вигідними цінами. Доставка продукції здійснюється у всі міста України.

Замовляючи ліки від температури в інтернет-аптеці, враховуйте наявність хронічних хвороб ШКТ та нирок, можливі алергічні реакції на компоненти. Під час усунення жару важливо знати характер захворювання та враховувати власну переносимість лихоманки. Вибирайте найкомфортнішу під час прийому лікарську форму препарату. Щоб уникнути передозування, не приймайте повторну дозу, якщо немає позитивного ефекту від першої.

Профілактичні заходи

Щоб уникнути підвищення температури тіла, дотримуйтесь таких правил:

  • ведіть активний спосіб життя, більше ходіть пішки, займайтеся фізкультурою;
  • правильно харчуйтесь: включіть до раціону фрукти, овочі, зелень, ягоди;
  • підвищуйте імунітет вітамінно-мінеральними комплексами;
  • загартовуйтесь за допомогою контрастного душу, повітряних ванн, ходьби босоніж;
  • вибирайте одяг із натуральних тканин, оскільки під час носіння синтетики створюється парниковий ефект.

Також необхідно дотримуватися водно-питного режиму і вживати мінімум 1,5 л чистої води на день. Рекомендується не зловживати спиртними напоями, своєчасно лікувати будь-які інфекції в організмі. Тоді температура тіла завжди триматиметься в межах норми.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Жарознижуючі
✅ Кількість препаратів 152
✅ Форма випуску Таблетки, Супозиторії, Суспензія, Капсули, Сироп, Розчин, Гранули

Жарознижуючі ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Анальгін-Дарниця таблетки 500 мг №10 20.3 ₴
Парацетамол-Дарниця таблетки 500 мг №10 33.4 ₴
Цитрамон-Дарниця таблетки №6 17 ₴
Цитрамон-Дарниця таблетки №10 32.2 ₴