Аброл - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Дозування: 75 мг
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Дозування: 15 мг
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 30 мг
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Дозування: 30 мг
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 75 мг
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...

Аброл: інструкція з використання

Форми випуску

Показання для застосування

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Абролу

Побічна дія

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Кашель – один із симптомів, який вказує на захворювання дихальної системи у гострій чи хронічній формі. Якщо він супроводжується виділенням в'язкого мокротиння, необхідний прийом муколітичних препаратів, до яких належить Аброл.

Завдяки вмісту амброксолу гідрохлорид (основна діюча речовина) він розріджує мокротиння та полегшує його відходження, стимулюючи секреторні залози оболонки бронхів та нормалізуючі баланс слизового та серозного компонента. Внаслідок чого мокротиння швидше відокремлюється та виходить з дихальних шляхів, а кашель стає менш вираженим. Ліки відпускаються без рецепта. При покупці необхідно уточнити для кого препарат – дорослих чи дітей, щоб правильно підібрати дозування, від якого залежатиме ціна Абролу.

Форми выпуску

Препарат розрахований на пероральний спосіб прийому, як і більшість від кашлю. В аптеках України ви можете купити:

 • капсули та таблетки Аброл, 30 мг, 75 мг;
 • розчин для інгаляцій та перорального застосування, 15 г/2 мл;
 • сироп Аброл, 15г/2мл, 30г/2мл.

Ціна препарату залежить від лікарської форми, яка вибирається з урахуванням особистих переваг. Коли призначають дітям, Аброл сироп давати легше, ніж таблетки, тому що у нього солодкий смак і приємний запах. Спеціальна мірна склянка допоможе не помилитися з дозуванням для малюків різного віку.

Якщо приймаються розчини, то для інгаляцій вони розводяться фізіологічним розчином у співвідношенні 1:1, а при безпосередньому прийомі разова доза додається в напої: молоко, чай, фруктовий сік, воду.

Показання для застосування

Препарат має терапевтичний ефект при застудах та захворюваннях органів дихання, які порушують секрецію бронхів та уповільнюють відхід слизу.

Режим дозування

Добовий прийом залежить від віку хворого та форми випуску. Необхідно дотримуватись дозування, яке рекомендує лікар або інструкція Аброл у таблетках, сиропі чи розчині.

Таблиця 1. Дозування Абролу

Вік Разова доза Кількість прийомів на добу
Таблетки, 30 мг Сироп  
Дорослі 1 10 мл 3 рази
Діти до 2 років 2,5 мл 2 рази
2–5 років 2,5 мл 3 рази
6–12 років ½ таблетки 5 мл 2-3 рази

Дитячий Аброл до 6 років може бути використаний тільки у формі сиропу, таблетки у цьому віці не призначаються через їхній сильнодіючий ефект.

Дозування розчину згідно з інструкцією:

 1. Для ін'єкцій:
 2. дорослі та діти від 6 років – по 2-3 мл 1-2 рази на день;
 3. діти віком до 6 років – по 2 мл 1-2 рази на день.
 4. Для перорального прийому
 5. дорослі та діти від 14 років – перші 2-3 дні по 4 мл 3 рази, далі – по 2 мл 3 рази на день;
 6. діти 6–12 років – по 2 мл 2-3 рази;
 7. діти 2–6 років – по 1 мл 3 рази;
 8. діти до 2 років – по 1 мл 2 рази.

Інгаляції та пероральний прийом розчинів не рекомендується понад 5 днів без погодження з лікарем. Інструкція сиропу Аброл, як і таблеток, чітко прописує добову дозу амброксолу, яку не рекомендується перевищувати.

Ліки приймаються у будь-який час дня, без прив'язки до їжі. Таблетки ковтають, не розжовуючи, і запивають водою. Не слід приймати перед сном, тому що препарат розріджує слиз, що провокує сильний кашель.

Протипоказання

Препарат заборонений людям, які мають підвищену чутливість до амброксолу чи інших компонентів засобу.

Особливості Абролу

Прийом препарату вимагає особливої обережності при циліарній дискінезії, нирковій та печінковій недостатності.

Існують також застереження для прийому під час вагітності та лактації, тому що амброксол може проникати як через плацентарний бар'єр, так і в грудне молоко. Але якщо приймати Аброл не можна на першому триместрі вагітності, то після 28 тижнів ускладнень немає. Під час годування груддю препарат заборонений.

Немає доведених випадків негативного впливу ліків на швидкість реакції при керуванні автомобілем або іншими механізмами, тому що такі повідомлення не надходили, а дослідження не проводили.

Побічна дія

Найчастіше негативні наслідки виявляються з боку травної системи у вигляді нудоти, дискомфорту в животі, діареї, блювоти.

Рідко може з'явитися висипка на шкірі, змінитися смакові відчуття, знизитися чутливість горлянки. При використанні розчину нечасто, але буває бронхоспазм та диспное.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Не рекомендується комбінувати препарат з іншими відхаркувальними засобами, щоб не спровокувати надмірне накопичення слизу.

Консультації лікаря вимагає одночасне застосування антибіотиками, адже в цьому випадку підвищується їх рівень у бронхолегеневому секреті та мокротинні.

Передозування

Невідомі типові симптоми передозування, крім тих випадків, коли ліки були прийняті помилково та викликали характерні побічні реакції на амброксол: занепокоєння, діарею, зниження артеріального тиску, нудоту.

Якщо виникла сильна інтоксикація, рекомендується промити шлунок.

Умови зберігання

Усі лікарські форми потребують однакових умов зберігання: захищене від світла та дітей місце з температурою повітря не вище 25°С. Після розкриття сиропу його можна зберігати трохи більше пів року.

Використана література

 1. Нормативно-директивні документи МОЗ України
 2. Єдиний довідник ліків в Україні
 3. Довідник лікарських препаратів Компендіум
Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Аброл на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Аброл - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 6
✅ Форма випуску Таблетки, Сироп