Афобазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Фільтр
За запитом «Афобазол» нічого не знайдено, спробуйте змінити запит.

Афобазол: інструкція з використання

Афобазол посідає особливе місце серед анксіолітиків (так названих ліків проти тривоги). Це унікальний препарат, що останні кілька років є одним із лідерів продажу у своїй категорії. Така популярність зумовлена особливою формулою лікарського засобу, що дозволяє досягти оптимального співвідношення дієвості та безпеки при роботі з нервовою системою, емоційними реакціями.

Коли ми відчуваємо тривогу, страх, занепокоєння, то рідко замислюємося, що ці неприємні переживання – наслідки складних біохімічних процесів у головному мозку. А тим часом діючи на них за допомогою лікарських препаратів можна покращити емоційний стан. 

Препарат поєднує анксіолітичний і стимулюючий ефекти. Він зменшує або усуває тривогу, напруженість, а отже і соматичні, вегетативні, когнітивні порушення уже на 5-7 день лікування. Максимальний ефект досягається на 4-му тижні лікування і зберігається у середньому 1-2 тижні після закінчення курсу. 

Приймання засобу особливо показане пацієнтам із переважно астенічними особистісними рисами: тривогою, невпевненістю, підвищеною вразливістю та емоційною лабільністю, схильністю до емоційно-стресових реакцій.

Купити Афобазол за приємними цінами можна в будь-якій аптеці мережі «Бажаємо здоров’я» в Києві чи інших містах України (Одесі, Чернігові, Кривому Розі, Черкасах, Сумах, Житомирі, Кременчуці, Львові, Вінниці).

Форми випуску

Лікарський засіб випускається у вигляді таблеток білого кольору пласкої циліндричної форми у блiстері. По 3 блiстери у пачці з картону.

Показання до застосування Афобазолу

Препарат призначається спеціалістом під час лікування тривожних станів:

  • генералізованих тривожних розладах; 
  • неврастенії;
  • розладах адаптації у пацієнтів з дерматологічними, онкологічними, соматичними захворюваннями. 

Таблетки Афобазол також включають до складу комплексного лікування порушень сну, що пов’язані з тривожністю, нейроциркуляторною дистонією, передменструальним синдромом, алкогольним абстинентним синдромом, а також для полегшення стану, синдрому відміни, при відмові від паління.

Режим дозування

Оптимальне разове дозування препарату становить 10 мг, добову дозу слід розділити на 3 прийоми. Тривалість курсового застосування препарату складає 2-4 тижні. За необхідності й показаннях добова доза препарату може бути збільшена до максимальної, що складає 60 мг.

Препарат застосовується внутрішньо, після вживання їди. Часто лікар назначає Афобазол перед сном.

Протипоказання

Протипоказанням до приймання препарату є:

  • підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу;
  • рідкісні спадкові форми непереносимості галактози, недостатність лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції;
  • вагітність і годування груддю.

Препарат також заборонений дітям до 18 років.

Особливості Афобазолу

Період напіввиведення під час приймання препарату внутрішньо становить 0.82 години, при цьому середня величина максимальної концентрації складає 0,130±0,073 мкг/мл. Середній час утримання засобу в організмі – 1,60±0,86 години. Препарат активно розподіляється у добре васкуляризовані органи.

Дослідження з вивчення впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами й іншими механізмами проведено не було.

Хоча засіб і відпускається без рецепта, його застосування вимагає консультації з лікуючим спеціалістом. Перед прийманням необхідно уважно прочитати Афобазол інструкцію.

Побічні дії

При прийманні Афобазолу можливі так побічні дії, як алергія (свербіж, кропив’янка, чхання, риніт, дерматит, васкуліт) та головний біль.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Афобазол, через властивості компонентів, потенціює протисудомний ефект карбамазепіну та призводить до посилення анксіолітичної дії діазепаму через взаємодію із засобом.

Передозування

В наслідок передозування можливий розвиток седативного ефекту, підвищена сонливість без проявів міорелаксації. Як невідкладна допомога приймається кофеїн бензоат-натрію (20%-й розчин в ампулах по 1 мл двічі-тричі на добу підшкірно).

Умови зберігання

Препарат зберігається в оригінальній упаковці за кімнатної температури в недоступному для дітей місці. 

Термін придатності – 2 роки. Після того як термін придатності, зазначений на упаковці, закінчився, застосовувати препарат заборонено.

На Афобазол ціна в аптеках може відрізнятися. Купити препарати за приємною ціною можна в мережі «Бажаємо здоров’я» або замовити онлайн на сайті мережі. Ми пропонуємо препарати для лікування неврозу зі зручним отриманням в найближчій аптеці. Для цього достатньо просто назвати на касі код з SMS сповіщення, яке прийде на Ваш телефон після успішного оформлення замовлення.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Афобазол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Афобазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування