Алфавіт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Лінійка
Ще (1)
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...

Алфавіт: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Алфавіту

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Алфавіту

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Для нормального функціонування нашого організму необхідні мікроелементи, які містяться в їжі недостатньо, а комплекс АлфаВіт допоможе заповнити цей дефіцит. У ньому містяться вітаміни, мінерали, амінокислоти, що допомагають зміцнити імунітет, поліпшити стан волосся, шкіри, нігтів, підвищити рівень кальцію, магнію, йоду в організмі. Всі ці елементи беруть участь у важливих фізіологічних процесах, які цілодобово відбуваються в організмі людини.

Для кожної вікової категорії важливо уникати дефіциту певних вітамінів та мінералів, тому українська фармацевтична компанія ПАТ «Вітаміни» випускає кілька видів комплексів залежно від потреб та стану організму.

Щоб зрозуміти який комплекс вибрати, важливо ретельно вивчити рекомендації виробника. Вони можуть бути призначені для дітей та дорослих, у період авітамінозу навесні або сезону застуд восени-взимку.

Склади всіх вітамінно-мінеральних комплексів відрізняються, від чого залежить принцип їхньої дії. Але поєднує ці препарати одна особливість: у кожному з них добова доза міститься у трьох таблетках, компоненти яких відрізняються. Приймати їх потрібно окремо для кращого засвоєння, отримуючи виражену корисну дію на організм. Такий варіант складу проходив наукові дослідження, якими було підтверджено ефективний результат приймання вітамінів АлфаВіт.

Форми випуску

Вітаміни випускаються у вигляді таблеток для перорального вживання. Це не медичний препарат, а дієтична добавка зі збалансованим складом, спеціально підібраним для різних пацієнтів, що дає можливість купити АлфаВіт і дітям, і дорослим, які потребують поповнення балансу корисних речовин.

У лінійці таких засобів є комплекси:

 • у вигляді жувальних таблеток, які можна приймати дітям від 14 років та дорослим;
 • для підвищення імунітету, енергії та життєвого тонусу у дітей шкільного віку;
 • актуальні у сезон застуд. Їх варто приймати на початку осені, коли захворіти легко. Ретельно підібраний склад зміцнює захисні сили;
 • які компенсують нестачу речовин, що виникає через вікові зміни;
 • для вагітних та жінок, що годують. Включає ті вітаміни та мінерали, які необхідні в період очікування дитини та при годівлі грудьми;
 • для контролю рівня цукру у крові;
 • призначені для підтримки краси волосся, нігтів, покращення стану шкіри;
 • для малюків, яким для нормального зростання та розвитку потрібні вітаміни, мікроелементи, амінокислоти.

Показання до застосування Алфавіту

Вітамінні комплекси не використовуються як лікарський засіб або для запобігання хворобам, тому показання до застосування описуваної лінійки – необхідність заповнити дефіцит вітамінів, макро- та мікроелементів, амінокислот. Дисбаланс таких речовин може бути пов'язаний з:

 • віком, адже після 50 рівень кальцію значно знижується;
 • інтенсивним зростанням. Саме тому малюкам актуальні такі засоби;
 • незбалансованим харчуванням, коли в організм не надходить все необхідне для нормального функціонування;
 • наявністю шкідливих звичок, одна з яких куріння;
 • хронічними захворюваннями.

Режим дозування

Приймати засіб зручно, адже не потрібно підбирати дозу. В упаковці таблетки розділені на три різні кольори для приймання вранці, вдень та ввечері. Вживати слід по одній таблетці кожного кольору у певний час доби.

У таблетці вже підібрано збалансований склад у тих дозах, які потрібні дорослій людині або дитині, вагітним або людям після 50 років.

Протипоказання

Додати до свого раціону комплексні вітамінні добавки може практично кожен. Але є й протипоказання до приймання Алфавіту:

 1. Алергія на компоненти, тому перед прийманням потрібно читати склад.
 2. Гіперфункція щитоподібної залози, якщо у складі є йод.
 3. Вікові обмеження є відносним протипоказанням, адже підібрати засіб легко для всіх.

Особливості Алфавіту

Склад різних засобів лінійки різний, тому потрібно враховувати, кому вони призначені. Якщо дорослі почнуть вживати дитячі пігулки, нічого страшного не станеться, але дозування компонентів буде недостатнім. І навпаки – комплекси для дорослих не підходять дітям, тому для них краще вибрати спеціально призначені варіанти або з класичним складом, якщо дитина віком від 14 років.

Вагітним варто вибрати комплекс, де оптимальне дозування йоду, фолієвої кислоти, селену – важливих мікроелементів для нормального розвитку плода.

Пацієнтам похилого віку коригування доз не потрібне, вони можуть приймати всі лінійки, призначені для дорослих. Але найбільш актуальним є варіант «50+», що включає більше кальцію, ніж в інших.

Побічні дії

Якщо суворо дотримуватись інструкції вітамінів АлфаВіт і не перевищувати дози таблеток, побічні симптоми рідко виникають. Більшість неприємних відчуттів можуть бути пов'язані з прийманням жиророзчинних вітамінів А, Е, Д:

 • сонливість;
 • дратівливість;
 • болі в животі;
 • нудота;
 • проблеми зі стільцем;
 • судоми.

Їх можна уникнути, якщо приймати полівітаміни під час або після їди, робити інтервали між трьома таблетками щонайменше 4-6 годин.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

За наявності хронічних захворювань, які потребують постійного приймання ліків, слід проконсультуватися з лікарем про можливість поєднання їх з вітамінними добавками, оскільки деякі компоненти можуть посилювати або знижувати дію певних препаратів:

 1. Піридоксин (В6) погіршує ефект Леводопи – протиепілептичного засобу.
 2. Ціанокобаламін (В12) не можна застосовувати, якщо проводиться лікування медикаментами для підвищення зсідання крові.
 3. Аскорбінова кислота в комплексі із саліцилатами та сульфаніламідами часто стає причиною каменів у нирках.
 4. Ергокальциферол викликає передозування серцевих глікозидів.
 5. Вітамін К зводить нанівець дію антикоагулянтів.

Важливо пам'ятати, що засвоєння самих елементів також погіршується, якщо поєднувати їх із барбітуратами, оральними контрацептивами, деякими анальгетиками та транквілізаторами. Найбільш негативно впливають на процес всмоктування абсорбенти. На період лікування вищезазначеними медикаментами варто відмовитися від приймання АлфаВіту.

Передозування

Приймати збільшені дози засобу немає сенсу. Ефект не покращиться, натомість можливе передозування. Гіпервітаміноз небезпечний для здоров'я. Найчастішими наслідками неконтрольованого використання добавок є:

 • гіперкальціємія;
 • гіпербілірубінемія;
 • тромбоцитопенія;
 • диспептичні розлади;
 • геморагія;
 • аритмія;
 • порушення функцій печінки;
 • проблеми у білковому та ліпідному обмінах;
 • розлади ЦНС;
 • проблеми із травленням.

Умови зберігання

Зберігати полівітаміни АлфаВіт необхідно за температури від +4 до +25 градусів, не допускаючи вільного доступу дітей. Термін придатності – 2 роки.

Придбати будь-який комплекс з описуваної вище лінійки в Україні можна в нашій аптечній мережі. На АлфаВіт ціна залежить від варіанта, а також кількості таблеток в упаковці. Доставка замовленого засобу буде виконана до найближчої аптеки у вашому місті.

Використана література

https://compendium.com.ua/info/304047/alfavit-klassik/

https://medbrowse.com.ua/ua/alfavit-shkolnik-instrukcija

https://symptom.com.ua/alfavit-klasik-instrykciia/

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Алфавіт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Алфавіт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 9
✅ Форма випуску Таблетки