Артоксан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Порошок
Дозування: 20 мг
Виробник: Мефар Ілач
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Уорлд Медицин
Loading ...

Артоксан: інструкція з використання

Артоксан належить до нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Головною діючою речовиною у його складі є теноксикам. Використовують його при травмах опорно-рухового апарату, м'язів і зв'язок. Артоксан таблетки вживають, аби прибрати больові напади, біль у суглобах при артриті, остеохондрозі тощо. Також його можуть призначати при болях у м’язах, що викликані травмами чи запаленнями, при грижі хребта.

Проте, Артоксан інструкція зазначає, що вживання препарату має бути короткочасним. Інакше це може не дати належного ефекту, на який спрямовані протизапальні препарати в цілому.

Форми випуску

Випускають Артоксан у двох формах:

 • таблетки вкриті плівковою оболонкою по 20 мг №10
 • та у вигляді ліофілізату (порошку), який містить 20 мг лікарської речовини й застосовується для внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення. Вміст флакона розчиняють у 2 мл води, що йде в комплекті Артоксану.

Призначаються пігулки й уколи Артоксан виключно для лікування дорослих. Перевіряйте, яка форма випуску доступна у вашому місті – можете заздалегідь забронювати ліки в аптеці «Бажаємо здоров’я».

Показання до застосування препарату Артоксан

Коли лікар може призначити Артоксан:

 • запалення при остеоартриті, ревматоїдний артрит тощо;
 • розтягування, вивихи, ушкодження м'яких тканин та інші гострі захворювання опорно-рухового апарату.

Також від болю в суглобах лікар може призначити інші препарати для опорно-рухового апарату, що мають схожу дію. Не займайтеся самолікуванням, а купуйте ліки вже після консультації з фахівцями та встановлення діагнозу.

Протипоказання

Не можна лікарський засіб вживати дітям (до 18 років). Інші протипоказання:

 • чутливість до речовин у складі препарату;
 • чутливість до нестероїдних протизапальних препаратів, як-то ацетилсаліцилова кислота та інші;
 • виразкова хвороба в активній формі чи в рецидиві;
 • гастрит тяжкого ступеня й хвороба Крона;
 • кровотечі у ШКТ, перфорації, які пов’язані з терапією нестероїдними протизапальними засобами;
 • порушення згортання крові;
 • недостатність серцева, печінкова або ниркова.

Вагітним заборонено вживати Артоксан на третьому триместрі. Також він протипоказаний під час годування груддю.

Режим дозування

При необхідності негайного зняття больового синдрому слід придбати Артоксан в ампулах для ін’єкцій. На Артоксан уколи інструкція зазначає, що рекомендована доза препарату становить 20 мг на добу протягом перших 1–2 днів лікування. Збільшувати дозування не варто, адже на терапевтичний ефект це не впливає, а побічних дій може бути більше. Коли інтенсивність болю знижується, рекомендують перейти на лікування таблетками, які слід приймати щодня в один і той же час.

Таблетки приймають під час їжі чи одразу після неї, запиваючи 100 мл води. На добу можна вживати 20 мг препарату (1 таблетка), при сильному болю дозволено в перші дні вживати по 2 таблетки, але далі дозування треба обов’язково зменшити. Тривалість лікування теноксикамом, при гострих захворюваннях опорно-рухового апарату, зазвичай не перевищує 7 днів. В особливих випадках терапію Артоксаном можна продовжити до 14 днів.

Особливості препарату Артоксан

Для мінімізації побічних ефектів потрібно застосовувати препарат короткочасно в мінімальному дозуванні. Якщо ж у вас є чутливість до компонентів препарату, проблеми з ШКТ тощо або ви збільшуєте дозу, побічні ефекти можуть проявлятися яскравіше.

На Артоксан ціна вказана на сайті аптеки «Бажаємо здоров’я». Ви можете придбати його в Києві та інших містах України за прийнятними цінами від різних виробників. Вартість може мінятися залежно від форми випуску. На Артоксан уколи ціна зазвичай більше.

Побічні дії

Спостерігаються побічні ефекти з боку ШКТ (гастрит, нудота, блювання, анорексія, підвищення або зниження ваги); нервової системи (головний біль, запаморочення, безсоння і депресія);

Рідко виникають втома, кропив'янка, подразнення шкіри, панкреатит, бронхоспазм тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами

Лікувати хворобу одночасно двома НПЗП не можна. Обережно треба вживати лікарський засіб разом зі саліцилатами, антикоагулянтами, циклоспорином, літієм, діуретиками, такролімусом, холестираміном, кортикостероїдами, зидовудином тощо. Властивості препаратів при їх поєднанні можуть змінюватися.

Передозування

При передозуванні виникають нудота, блювання, кровотечі у ШКТ, шум у вухах, головний біль. Може порушуватися зір, виникати запаморочення. Іноді бувають більш серйозні розлади, такі як судоми, збудження, сонливість, артеріальна гіпотензія, апное, кома та електролітний дисбаланс тощо.

Умови зберігання

Температура для зберігання препарату має бути нижча за 25 °C, місце – сухе та недоступне для дітей.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Артоксан на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Артоксан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки, Порошок