Ацикловір - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Ще (2)
Країна
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Вид продукції
Кількість в упаковці
Дозування
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Дозування: 2,5%
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Дозування: 200 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Дозування: 400 мг
Виробник: Stada
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 5%
Виробник: Белупо
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 5%
Виробник: Белупо
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 800 мг
Виробник: Stada
Loading ...
Дозування: 200 мг
Виробник: Stada
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 5%
Виробник: Белупо
Loading ...
Дозування: 200 мг
Виробник: Астрафарм
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 2,5%
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 2,5%
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...

Ацикловір: інструкція з використання

Ацикловір – препарат, що належить до групи противірусних засобів. Його активно використовують проти вірусу герпесу людини 1 і 2 типів, вірусу Епштейна-Барр, цитомегаловірусу, вірусі вітрянки тощо. Такі ліки від герпесу є надважливими, адже вірус простого герпесу вважається найпоширенішим захворюванням серед вірусних інфекцій, ним інфіковані 95% жителів планети.

Діюча речовина Ацикловір вбудовується у ДНК вірусу. Завдяки його діям ланцюг обривається, а дублювання вірусу зупиняється. Тож він більше не може заражати клітини господаря.

Форми випуску

Випускають Ацикловір у двох формах:

 • мазь (чи крем), туби по 2, 5 і 10 г засобу;
 • таблетки дозування 200, 400 та 800 мг в пакуванні по 20, 25 чи 35 таблеток. Кількість таблеток в упаковці залежить від виробника.

Показання до застосування препарату Ацикловір

Показання до застосування Ацикловіру:

 • інфекції шкіри, губ та обличчя, які викликано вірусом простого герпесу;
 • генітальний герпес;
 • вітряна віспа;
 • оперізувальний герпес.

Також Ацикловір в таблетках призначають у комплексному лікуванні з профілактичною метою при імунодефіциті, для профілактики ГРВІ, людям для покращення імунітету після операції тощо.

Мазь використовують для лікування дорослих пацієнтів і підлітків старше 12 років. Дана лікарська форма застосовується для терапії герпетичних висипань на слизових оболонках губ і шкірі обличчя, спричинених вірусом простого герпесу (Herpes labialis).

Режим дозування

Таблетки випускаються в трьох різних дозуваннях. Додана до препарату Ацикловір інструкція зазначає наступний режим дозування пігулок. При простому герпесі достатньо мінімального дозування (200 мг) 5 разів на добу.

При вітрянці призначають:

 • дорослим по 800 мг 4 р/добу через кожні 6 годин;
 • дітям з розрахунку 20 мг/кг маси тіла, від 3 до 6 років – по 400 мг 4 р/добу, після 6 років – 800 мг 4 р/добу. Тривалість лікування – 5 днів.

Проте кожен конкретний випадок потребує індивідуального рішення. Тож не займайтеся самолікуванням, а довірте цю справу лікарю.

При оперізувальному лишаї дітям старше 3 років і дорослим рекомендується приймати таблетки по 800 мг 4 рази на добу з інтервалом 6 годин.

Для профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій, Ацикловір таблетки вживають (200 мг) кожні 6 годин 4 рази на добу.

Таблетки приймають відразу після або під час їжі, запиваючи достатньою кількістю питної води.

Мазь необхідно наносити місцево на запалену ділянку 5 разів на добу. Щоб терапія була ефективною, починати її треба максимально рано. Курс триває від 4 днів.

Протипоказання

Перед тим як Ацикловір купити, переконайтеся, що у вас немає протипоказань. Ними є гіперчутливість до компонентів лікарського засобу: ацикловіру, валацикловіру, пропіленгліколю тощо. Якщо цей препарат за складом не підходить, є інші дерматологічні засоби – порадьтеся з дерматологом.

Препарат у вигляді таблеток слід застосовувати з обережністю в період лактації та вагітності, з урахуванням співвідношення ризик/користь. Крім того, препарат не можна застосовувати при неврологічних розладах та дітям віком до 2 років.

Особливості препарату Ацикловір

Мазь Ацикловір можна застосовувати лише при лікуванні герпесу на губах і обличчі. На слизову оболонку рота, очей та при генітальному герпесі мазь краще не наносити. Щоб не передати вірус іншим людям, руки до й після нанесення мазі потрібно ретельно мити. Особливо за наявності відкритих ділянок запалень.

Також у кремі є пропіленгліколь та цетостеариловий спирт, які можуть викликати контактний дерматит чи подразнення шкіри – лікування потрібно підбирати індивідуально.

З обережністю слід застосовувати Ацикловір людям похилого віку. Препарати цієї групи можуть негативно впливати на функції нирок, тож лікування необхідно узгодити з лікарем.

На Ацикловір ціна залежить від форми випуску. Також вартість може мінятися залежно від виробника та дозування. Придбати за прийнятними цінами ліки в Києві та інших містах України ви можете в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».

Побічні дії

Враховуючи властивості крему чи мазі, ви можете отримати декілька побічних дій. Наприклад:

 • пекучий біль після нанесення засобу, свербіж;
 • еритема, контактний дерматит;
 • кропив’янка (буває дуже рідко).

При вживанні таблеток можливих побічних ефектів більше. Тут можуть виникати:

 • анемія, тромбоцитопенія;
 • анафілаксія;
 • головний біль, запаморочення, судоми, сонливість;
 • задишка;
 • нудота, блювання, діарея;
 • свербіж, висипання;
 • біль у нирках;
 • підвищена втомлюваність.

Частіше ускладнення виникають або через неправильне дозування, або через ниркову недостатність.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Клінічно не було доведено, що вживання Ацикловіру разом з іншими лікарськими засобами має важливу для здоров’я взаємодію. Застосування пробенециду та циметидину роблять період виведення Ацикловіру з нирок довшим.

Щоб швидше подолати захворювання, на час лікування, лікарі традиційно рекомендують дотримуватися щадного режиму. Не перенавантажуватися фізично, дбати про ментальне здоров’я, не вживати алкоголь, харчуватися збалансовано та нормально спати.

Передозування

Побічних ефектів від надмірного використання препарату у формі мазі чи крему виявлено не було. Отже системний вплив є мінімальним.

При передозуванні таблетками виникають такі симптоми:

 • рівень креатиніну в крові збільшується;
 • з’являється ниркова недостатність;
 • збудження, сплутаність свідомості;
 • судоми й кома.

Виявити симптоми інтоксикації можна за допомогою обстеження. Далі призначається промивання шлунка та симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Зберігати препарат потрібно в оригінальному пакуванні за температури до 25°C, якомога далі від дітей.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ацикловір на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ацикловір - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 14
✅ Форма випуску Таблетки, Крем, Мазь