Депос - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 7 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...

Депос: інструкція з використання

Ліки Депос – розчин для ін’єкцій на основі бетаметазону, який належить до кортикостероїдів системного застосування. Спектр застосування препарату дуже широкий. Діюча речовина (бетаметазон) має наступні фармакологічні властивості:

 1. Сильна протиалергічна, імуносупресивна та протизапальна дія.
 2. Дія на метаболізм протеїнів, ліпідів, вуглеводів.

Форма випуску

Лікарський препарат випускається в формі суспензії для ін''єкцій по 1 мл в ампулах. 1 мл суспензії містить бетаметазону дипропіонату 6,43 мг в перерахунку на 100% суху речовину (що еквівалентно 5 мг бетаметазону), бетаметазону натрію фосфат 2,63 мг в перерахунку на 100% безводну речовину (що еквівалентно 2 мг бетаметазону). Ін'єкційний шлях введення забезпечує точне дозування, високу швидкість всмоктування ліків та швидкий ефект від застосування лікарського препарату.

Показання до застосування препарату Депос

У багатьох випадках використовують ін'єкції Депос. Згідно з інструкцією, цей препарат є дуже ефективним за умови правильного застосування. Звісно, приймати рішення щодо приймання таких ліків може лише фахівець. Адже різні хвороби потребують різного дозування, графіка приймання, тривалості лікування. Депос добре проявив себе при лікуванні дерматологічних хвороб:

 • нейродерміт;
 • контактний дерматит;
 • кропив’янка;
 • герпетичний дерматит;
 • червоний плоский лишай;
 • кістозні вугри тощо.

Також засіб застосовують для лікування алергії. Серед таких алергічних станів: бронхіальна астма, сінна гарячка, реакції на укуси комах або дію медикаментів.

Не менш ефективний Депос при ревматичних хворобах. Від чого добре допомагають ін’єкції:

 • ревматоїдний артрит;
 • остеоартрит;
 • гангліозна кіста;
 • радикуліт;
 • ішіас;
 • фасциїт тощо.

Застосовують цей вид медикаментів і за наявності колагенових (склеродермія, дерматоміозит), онкологічних (лейкози, лімфома, гострий лейкоз у дітей) хвороб чи інших захворюваннях (адреногенітальний синдром, хвороба Крона). Кортикостероїди, до яких належить і Депос, застосовують для терапії при патологічних змінах крові.

Протипоказання

Що стосується протипоказань, то використання препарату не рекомендується при:

 • підвищеній чутливості до бетаметазону чи інших глюкокортикостероїдів;
 • системному мікозі;
 • внутрішньом’язовому введенні пацієнтам з ідіопатичною тромбоцитопенічною пурпурою.

Особливості застосування препарату

Депос використовується для лікування багатьох небезпечних захворювань. Проте його приймання має ряд особливостей. Серед них:

 1. Суспензія не призначена для підшкірного введення чи внутрішньовенного застосування.
 2. При використанні обов’язково дотримуються основних правил асептики.
 3. Різке скасування прийому, зменшення дози може призводити до недостатності кори надниркових залоз (зміна дозування проводиться лише під суворим медичним наглядом).
 4. Введення препарату проводиться глибоко в м’яз: це необхідно для запобігання атрофії тканин.
 5. Внутрішньосуглобова ін’єкція проводиться лише медичним персоналом.

Деякі групи пацієнтів потребують додаткових особливостей при застосуванні Депосу. Серед них:

 • хворі на діабет (короткотривале лікування під особливим контролем);
 • хворі на цироз печінки чи гіпотиреоз;
 • пацієнти з герпетичним ураженням очей;
 • пацієнтів з емоційною нестабільністю.

Такі особливості пов’язані з дією на організм кортикостероїдів у пацієнтів. Крім того, в період приймання Депосу не проводять щеплень, оскільки імунна реакція буде низькою. Лікувати таких пацієнтів необхідно з постійним контролем їх стану.

Режим дозування

Режим дозування та спосіб застосування встановлюють індивідуально залежно від показань, тяжкості захворювання та реакції хворого на лікування. Дозування має бути мінімальним, а тривалість застосування – якомога коротшою.

Початкова доза при системному застосуванні складає 1-2 мл, а ін’єкція вводиться внутрішньом’язово глибоко в сідницю. При тяжких станах та при екстрених заходах початкова доза може складати 2 мл. Місцеве введення має таке ж дозування.

Дозування та спосіб застосування детально описані в інструкції.

Передозування

Передозування не загрожує життю та не має небажаних наслідків. Однак надто високі дози небезпечні для пацієнтів з цукровим діабетом, глаукомою, ерозивно-виразковими ураженнями шлунково-кишкового тракту.

Побічні явища

При індивідуальній реакції можливі побічні реакції з боку різних систем:

 • порушення водно-електролітного балансу;
 • артеріальна гіпертензія;
 • м’язова слабкість;
 • нудота;
 • атрофія шкіри, погіршення загоювання ран;
 • ендокринні чи метаболічні розлади.

Особливості зберігання

Препарат Депос зберігають 2 роки при температурі не більше 25 градусів. Депос застосовують при багатьох захворюваннях: інструкція на сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» дозволяє дізнатися про повний список показань, протипоказань, особливості взаємодії з іншими медикаментами.

Вигідно придбати ліки за прийнятними цінами в Києві та інших містах України допоможе аптека «Бажаємо здоров’я». Тут можна дізнатися на Депос ціну 1 ампули, почитати відгуки користувачів. Приємна вартість фармацевтичних засобів від відомих виробників дозволяє зручно купити все необхідне для найшвидшого одужання.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Депос на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Депос - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Суспензія