Дона - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Порошок
Дозування: 1500 мг
Виробник: Роттафарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Біологічі Італія Лаб.
Loading ...

Дона: інструкція з використання

Дона – протизапальний засіб, що застосовується при дегенеративних захворюваннях суглобів або ревматизмі. В основі засобу – глюкозамін сульфат, що безпосередньо впливає на вироблення гіалуронової кислоти та суглобових протеогліканів. Завдяки своїм властивостям він дозволяє відновити хрящову тканину і зменшити неприємні відчуття.

Купити лікарський засіб від виробника Rottapharm Ltd, а також Дона аналоги за прийнятною ціною можна в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Тут великий вибір препаратів, оригінальні засоби, вигідні умови для покупок.

Форми випуску

Дона випускається у вигляді порошку для приготування розчину для перорального застосування, а також у формі ін’єкцій. Яку саме вам слід придбати, визначає лікар, в залежності від аналізів та симптоматики.

Показання до застосування Дони

Призначається лікарський засіб для лікування неускладнених форм остеоартриту коліна та функціональних розладів у хрящовій тканині.

Перед застосуванням потрібно пройти відповідне обстеження. При деяких формах хвороби Дона не надасть відповідного терапевтичного ефекту. Може знадобитися більш серйозна медикаментозна терапія.

Режим дозування

Режим дозування залежить від форми випуску препарату.

Порошок потрібно розвести у склянці води й приймати один раз на добу під час їжі. Курс лікування становить 2-3 місяці та може бути продовжений.

У випадку застосування ін’єкційної форми препарат потрібно розвести згідно з інформацією, що містить інструкція. Приготований розчин препарату вводиться внутрішньом'язово по 3 мл або 6 мл (розчин А+В) 3 рази на тиждень, протягом 4-6 тижнів.

Протипоказання

Серед списку обмежень до застосування:

  • індивідуальна непереносність компонентів препарату;
  • порушення роботи нирок та печінки;
  • схильність до внутрішніх кровотеч.

Не варто застосовувати Дону в період вагітності та лактації через недостатню кількість даних щодо безпеки вживання. З обережністю препарат призначається підліткам через нестачу відповідних досліджень.

Забороняється лікувати Доною пацієнтів, що мають алергічну реакцію на молюсків. Адже вони є основою для виготовлення діючої речовини. В такому випадку слід приймати інші препарати для опорно-рухового апарату. На сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров’я» їх представлено дуже багато.

Особливості Дони

Вживання глюкозаміну, що є основною речовиною Дони, може призвести до підвищення рівня глюкози в крові. Тому хворим на діабет та особам із підвищеною толерантністю до глюкози слід бути обережними та приймати препарат під пильним контролем з боку лікаря.

Вживання лікарського засобу може призвести до гіперхоліцестиномії у пацієнтів з порушенням ліпідного обміну. Під час терапії можуть посилюватися алергічні прояви, особливо у хворих на бронхіальну астму.

За наявності проблем з боку печінки та нирок обов’язковим є контроль лабораторних показників. Також з обережністю слід застосовувати хворим зі спадковою непереносністю фруктози через вміст сорбіту в препараті.

Літні люди не потребують корегування дози. Проте дана категорія пацієнтів повинна бути більш уважною до свого стану через можливу наявність супутніх захворювань.

Препарат не впливає на швидкість реакції.

Побічні дії

Дона гарно переноситься більшістю пацієнтів. Проте у деяких випадках можуть з’явитися побічні ефекти, а саме:

  • нудота;
  • біль у шлунку;
  • головний біль;
  • диспепсичні розлади;
  • підвищена втома;
  • сонливість.

Симптоматика зазвичай легка. Стан не потребує особливого лікування і минає при скасуванні препарату.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Досліджень щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводилося. Проте є дані, що при одночасному введенні антагоністів вітаміну K спостерігалося збільшення показника МНВ.

Перед вживанням Дони обов’язково варто попередити лікаря про препарати, які пацієнт вже приймає чи збирається приймати. Спеціаліст скоригує терапію і розпише оптимальну схему прийняття.

Передозування

Дослідження довели, що токсикаційний вплив препарату може відбутися при перевищенні рекомендованої дози у 200 та більше разів. Проте слід зважати на можливість посилення побічних ефектів. За виникнення будь-яких неприємних симптомів, особливо на початку лікування, звертайтеся до лікаря.

Умови зберігання

Термін зберігання – 3 роки за умови збереження цілісності пакування.

Вартість препарату залежить від форми випуску. Найкраща на Дона ціна знайдеться в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Бронюйте необхідні медикаменти у будь-який час і забирайте там, де зручно.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Дона на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Дона - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Порошок, Розчин