Дицинон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 250 мг
Виробник: Лек
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 250 мг
Виробник: Лек
Loading ...

Дицинон: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Дицинону

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Дицинону

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Профілактика та лікування кровотеч у пацієнтів з хронічними захворюваннями, хворобами ендокринної та імунної системи неможливі без використання гемостатичних засобів, до яких належить препарат Дицинон. Ці ліки мають ангіопротекторні та антигеморагічні властивості, що позитивно впливає на утворення червоних кров'яних пластинок – тромбоцитів, а також нормалізує мікроциркуляцію крові та зміцнює стінки судин. 

Для запобігання та скорочення капілярних кровотеч, що виникають внаслідок хронічних захворювань або післяопераційних втручань, призначаються антикоагулянти. Дицинон показав свою ефективність при пошкодженні ендотелію глибоких та поверхневих судин. Завдяки використанню ліків відбувається природне утворення тромбів та зменшення інтенсивності кровотеч.

Форми випуску

Для зміцнення стінок судин виробники ангіопротекторів випускають ліки у різній формі. В аптеках Дицинон продається у вигляді:

 • таблеток, які можна носити з собою та приймати відповідно до рецепта;
 • ін'єкцій для внутрішньом'язового та внутрішньовенного введення. Ампули продаються з готовим розчином, який вводиться в сідничний м'яз або вводиться інфузією перед/під час операції.

Ціна на препарат відрізняється залежно від форми його випуску та країни-виробника.

Фармацевтична промисловість виробляє ефективні антигеморагічні засоби, у тому числі препарат Дицинон, форма випуску якого підходить як для перорального, так і парентерального застосування. Ліки застосовують у таких галузях медицини як урологія, гінекологія, офтальмологія, пластична хірургія та стоматологія. Медикаментозний засіб призначений для пацієнтів будь-якого віку, у тому числі новонароджених (для корекції наслідків післяпологових травм) та людей похилого віку (при діабетичному пошкодженні тканин).

Показання до застосування Дицинону

Дицинон призначають як для профілактики, так і для лікування крововиливів у поверхневих і внутрішніх капілярах, спровокованих поразкою ендотелію:

 1. Застосовується в хірургії для зупинення пре- та післяопераційних кровотеч у тканинах з підвищеною васкуляризацією.
 2. У терапії для профілактики та симптоматичного лікування таких станів як гематурія, кровоточивість ясен, легеневі та кишкові кровотечі, блювання кров'ю, крововилив у мозок у новонароджених, діабетична мікроангіопатія.
 3. При гінекологічній патології: маткових кровотечах або меноррагіях, спровокованих внутрішньоматковими контрацептивами, за винятком злоякісних новоутворень.

Режим дозування

Таблетки Дицинон призначаються дорослим та дітям віком від 14 років. Прийом препарату здійснюється під час або після їжі та запивається невеликою кількістю води.

Дозування перед та після операцій:

 1. Дорослі: 250–500 мг – 1-2 таблетки за годину до операції та 250–500 мг після. Прийом виконується через кожні 4–6 годин, доки зберігається ризик післяопераційних кровотеч.

Дозування для дорослих при лікуванні захворювань:

 1. 1000–1500 мг – 2 таблетки Дицинон 250 мг 2-3 рази на день;
 2. 1500 мг – 1-2 таблетки тричі на день для корекції гормональних порушень у гінекології. Лікування починається за 5 днів до передбачуваної менструації та триває до 10 днів.

Терапевтична доза для дітей віком від 6 до 14 років:

 1. 500–750 мг 2-3 рази на день. Половина дозування дорослих пацієнтів.

Розчин Дицинону для ін'єкцій застосовується для профілактики перивентрикулярного крововиливу в мозок у недоношених дітей. Вводиться внутрішньовенно у співвідношенні 10–20 мг на 1 кг ваги, що відповідає 1-2 ампулам препарату двічі на день. Добова доза – вдвічі менша за дорослу.

Внутрішньом'язове введення новонародженим у сумарній дозі 200 мг/кг призначається у перші 2 години з народження з розрахунку 10 мг на кг ваги. Термін лікування: ін'єкції препарату кожні 6 годин протягом 4 діб.

Протипоказання

Захворювання та патологічні стани за яких препарат протипоказаний до застосування:

 • гострі та хронічні лейкози, остеосаркома;
 • тромбоз;
 • спадкова порфірія;
 • тромбоемболія легеневої артерії;
 • медикаментозні кровотечі;
 • гіперчутливість до лікарських компонентів та натрію метабісульфіту (E 223).

Особливості Дицинону

Етамзилат впливає на першу стадію процесу згортання крові – взаємодію ендотелію судин та тромбоцитів. Ліки Дицинон знижують час крововтрати та зменшують інтенсивність кровотечі завдяки:

 1. Підвищенню прилипання тромбоцитів до стінки судин.
 2. Нормалізації стійкості стінок капілярів та зниження їх проникності.
 3. Інгібуванню синтезу простагландинів, які викликають розпад тромбоцитів, розширюють просвіт судин та підвищують проникність їхньої стінки.

Дицинон знижує ризик виникнення післяопераційних ускладнень, пов'язаних з тромбозами та кровотечами. Цей гемостатичний препарат незамінний для підтримки нормального самопочуття людям з хронічними захворюваннями крові, діабетичними ангіопатіями, ревматичними та ревматоїдними порушеннями, атеросклеротичними ураженнями судин, а також для терапії хворих із тромбоцитопенічною пурпурою.

Препарат з обережністю призначається пацієнтам із закупоркою артерій та вен або передозуванням антикоагулянтами.

Перед використанням Дицинону чи його аналогів слід встановити причину кровотечі. Перед тим, як призначити лікування пацієнткам з матковою або менструальною кровотечею, слід виключити фіброзні новоутворення тіла матки.

Слід знати, що препарат не впливає на такі показники гемостазу, як вміст фібриногену та оцінку зсідання плазми, а також практично не змінює біохімічні показники периферичної крові. Не викликає гіперкоагуляцію еритроцитів, не звужує просвіт судин та не порушує процеси фібринолізу.

Перш ніж купити Дицинон, хворий повинен проконсультуватися з лікарем і вивчити спектр його впливу.

Особливості фармакокінетики Дицинону:

 1. Етамзилат повільно всмоктується у шлунково-кишковому тракті при пероральному прийомі.
 2. При прийомі 500 мг максимальна концентрація в плазмі крові до 15 мкг/мл досягається за 4 години.
 3. Діюча речовина на 95% зв'язується з білками плазми та рівномірно розподіляється у тканинах та органах. Етамзилат проникає через плаценту, оскільки його концентрації у крові матері та пуповинної крові практично однакові.

Препарат в організмі метаболізується частково, період напіврозпаду у кровоносному руслі становить 8 годин. Через 24 години після прийому таблетки із сечею виводиться 70–80% речовини. Дослідження метаболізму етамзилату у пацієнтів з порушеннями функцій печінки та нирок, новонароджених, а також у людей похилого віку не проводилися.

Групу ризику становлять:

 1. Пацієнти з нестабільним артеріальним тиском та гіпотензією. Застосування медикаментів на основі етамзилату викликає падіння артеріального тиску.
 2. Дицинон потрібно з обережністю застосовувати хворим з дефіцитом або дефектом факторів системи згортання крові. При зниженій кількості тромбоцитів немає лікувального ефекту препарату.
 3. Пацієнти із бронхіальною астмою. Наявність алергічних реакцій на сульфіти, що входять до складу лікарського засобу.
 4. Ефект Дицинону у пацієнтів із печінковою та нирковою недостатністю не вивчений, тому таким пацієнтам препарат призначається з обережністю.
 5. У складі лікарського засобу міститься лактоза. Тому пацієнтам з генетичними ензимопатіями: непереносимістю глюкози та галактози не слід застосовувати препарат у протоколі лікування.
 6. Якщо розчин для ін'єкцій змінив колір, застосовувати його забороняється.

Побічні дії

Препарат викликає слабкі та тимчасові ефекти з боку нервової, імунної, серцево-судинної та кровоносної систем, а також органів шлунково-кишкового тракту. Побічні реакції від прийому Дицинону:

 • головний біль та запаморочення;
 • артеріальна гіпотензія; зниження перфузії тканин;
 • біль у животі, нудота, блювання, діарея;
 • кропив'янка, висипання на шкірі, загострення бронхіальної астми;
 • агранулоцитоз, тромбоцитопенія, нейтропенія;
 • артралгія;
 • астенія;
 • бронхоспазм;
 • порфірія.

У пацієнтів з лімфопроліферативними захворюваннями при лікуванні аналогами етамзилату виникає важка лейкопенія.

Достовірних клінічних даних про вплив препарату на плід мало, тому лікування судинних хвороб Дициноном протипоказано у першому триместрі вагітності, а у другому та третьому – медикамент призначається з обережністю.

Під час лікування Дициноном припиняється грудне годування через відсутність інформації про здатність речовини проникати в молоко.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Сульфіт, що міститься в розчині Дицинону, інактивує тіамін, препарат, який застосовується для лікування невралгій, паралічів, радикулітів.

Декстрани, що вводяться через годину після етамзилату, не пригнічують агрегацію тромбоцитів та еритроцитів, що зменшує їх здатність до адгезії. В результаті Дицинон не має гемостатичної дії.

Препарат добре комбінується іншими гемостатичними засобами.

Інфузійні розчини етамзилату, змішані з 0,9% натрію хлорид, застосовуються відразу після їх приготування.

Передозування

У терапевтичних дослідженнях випадків передозування не зафіксовано. Для лікування можливого передозування рекомендована стандартна медикаментозна терапія.

Умови зберігання

Таблетована форма випускається у картонній упаковці з інструкцією. У блістері з алюмінію/ПВХ/ПВДХ міститься 10 таблеток 250 мг.

В упаковці із розчином для ін'єкцій міститься 50 ампул по 2 мл.

Дотримання умов зберігання дозволяє зберегти лікувальні властивості препарату, тому необхідно:

 • тримати ліки в сухому та захищеному від світла місці;
 • знайти місце, де підтримується температура до +25 градусів;
 • помістити медикамент у недоступне місце для дітей.

В нашій інтернет-аптеці «Бажаємо Здоров'я» можна купити препарат від вітчизняних та іноземних виробників та зробити попереднє замовлення на препарат за привабливою ціною в Україні. Щоб уточнити точну вартість Дицинону, зателефонуйте менеджеру нашої аптеки та поставте питання, що цікавлять.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Дицинон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Дицинон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки