Джаз - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...

Джаз: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Джазу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Джазу

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Джаз — це лікарський засіб, який належить до фармакологічної групи системних комбінованих оральних контрацептивів (КЗК). Вони призначені не тільки з метою контрацепції, а й для:

 • комплексної терапії акне;
 • лікування симптомів тяжкої форми передменструального синдрому (ПМС).

Приймати рішення щодо доцільності використання контрацептива у цих випадках повинен лікар-гінеколог. Крім того, на сьогодні представлений широкий асортимент різних протизаплідних препаратів, і підібрати відповідний лікарський засіб може лише кваліфікований спеціаліст.

КОКи знижують ризик вагітності за допомогою пригнічення овуляції у жінок. Крім того, до можливого механізму дії препаратів цієї групи відносять зміну слизу в каналі шийки матки, що перешкоджає подальшому проникненню сперми у статеві шляхи. Також вважається, що лікарський засіб викликає зміни внутрішньої слизової оболонки матки, що знижує ймовірність прикріплення до неї заплідненої яйцеклітини.

У складі ліків є активні речовини: етинілестрадіол, дроспіренон (Джаз та Джаз Плюс) та левомефолат кальцію (тільки в таблетках Джаз Плюс), а також допоміжні речовини.

У 1 упаковці препарату знаходяться 28 таблеток, з них 24 – активні таблетки з діючою речовиною та 4 таблетки – неактивні, так звані плацебо.

Препарат відпускається з аптек за рецептом.

Форми випуску

Препарат випускається у вигляді таблеток. Купити в аптеках України або замовити з доставкою препарат можна у двох формах: Джаз та Джаз Плюс. Ціна таблеток Джаз може змінюватись в залежності від мережі аптек, міста продажу та форми лікарського засобу.

Показання до застосування Джазу

В основному Джаз призначається як пероральний контрацептив для запобігання вагітності. Крім того, у жінок, які обрали як метод запобігання вагітності пероральну контрацепцію, цей препарат може використовуватися для:

 • терапії проявів передменструального дисфоричного розладу;
 • лікування легких форм вугрової хвороби за умови, що жінка не має протипоказань до оральних контрацептивів;
 • забезпечення фолатного статусу (підвищення фолатів знижує ймовірность появи дефектів нервової трубки).

Режим дозування

Слід зазначити, що дозування та тривалість лікування медикаментами повинні визначатися виключно лікарем.

З метою попередження небажаної вагітності потрібно щодня пити 1 таблетку в той самий час. В основному рекомендується приймати препарат ввечері перед сном. Таблетки Джаз необхідно ковтати, не розкушувати та запивати чистою питною водою.

Прийоми ліків краще намагатися не пропускати. Однак, якщо така ситуація вже сталася, потрібно прийняти таблетку відразу, як тільки ви згадали про пропущену дозу.

Препарат приймають за такою схемою: з 1-го дня циклу (1-й день менструацій) по 24-й день необхідно приймати активні таблетки, а з 25-го по 28-й день – таблетки плацебо. Наступну упаковку Джазу необхідно розпочинати наступного дня після закінчення минулої пачки. Найчастіше менструація може починатися на 2-3 день після прийому неактивних таблеток і може не закінчитися до початку використання таблеток з наступної пачки препарату.

Протипоказання

В інструкції таблеток Джаз наведені такі стани або хвороби, при яких заборонено приймати лікарський засіб:

 • венозний та артеріальний тромбоз;
 • цереброваскулярні порушення у минулому чи на цей момент;
 • симптоми тромботичних явищ у минулому чи на цей момент;
 • мігрень;
 • цукровий діабет, ускладнений судинними патологіями;
 • фактори ризику тромбозу;
 • панкреатит, пов'язаний з тяжкою гіпертригліцеридемією у минулому або на цей момент;
 • хвороби печінки;
 • недостатність нирок;
 • пухлини печінки;
 • злоякісні гормонозалежні пухлини;
 • вагінальна кровотеча без явної причини;
 • підозра на вагітність чи встановлена вагітність;
 • підвищена чутливість до складу препарату.

З появою цих захворювань чи станів після початку прийому контрацептивів необхідно терміново припинити прийом лікарського засобу.

Особливості Джазу

Перед початком або поновленням використання препарату пацієнтка повинна пройти повне медичне обстеження, а також лікар повинен врахувати всі протипоказання до застосування препарату. У період використання ліків жінці також необхідно проходити періодичні обстеження для раннього визначення можливих ускладнень прийому Джазу.

При пропусканні активної таблетки або загостренні хвороб травної системи в період використання активних таблеток ефективність застосування ліків може падати. На це також може впливати прийом деяких медикаментів разом із контрацептивами.

Під час використання КОКів у жінок можуть з'являтися міжменструальні кров'янисті виділення, особливо в період адаптації до препарату. Вони також вимагають моніторингу і в разі, якщо вони не припинилися — з'ясування причин такого ускладнення.

Попри те, що прийом контрацептивів робить наступ вагітності малоймовірним, пропущений прийом ліків або його нерегулярне використання може підвищити ризик та викликати підозри виникнення небажаної вагітності. Перед подальшим використанням Джазу необхідно впевнитись у відсутності вагітності, а при її підтвердженні прийом ліків необхідно скасувати.

Джаз може впливати на лактацію, змінюючи склад грудного молока. Тому застосування ліків у період лактації не рекомендовано.

Джаз не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

Побічні дії

Прийом медикаменту може спричинити виникнення небажаних реакцій організму. До основних з них можна віднести:

 • надмірну кількість калію в організмі;
 • тромбоемболічні ускладнення;
 • артеріальну гіпертензію;
 • хвороби печінки;
 • головний біль;
 • індивідуальну непереносимість препарату.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Спільний прийом Джазу та лікарських засобів інших фармакологічних груп (індукторів ферментів, антибіотичних препаратів) може спричиняти кровотечі, зниження ефекту від використання Джазу. При використанні таких ліків потрібно тимчасово застосовувати бар'єрний метод контрацепції як додатковий до КОК. При терапії ліками, що індукують мікросомальні ферменти, слід дотримуватись бар'єрного методу протягом наступного циклу після відміни препарату.

Передозування

На сьогодні не було встановлено передозування від Джазу. Враховуючи загальні відомості про передозування від КОКів, слід прогнозувати, що при перевищенні рекомендованих доз Джазу можуть виникати нудота, блювання, вагінальні кровотечі. Лікування, в такому випадку, має бути спрямоване на усунення симптомів, що з'явилися.

Умови зберігання

Ліки повинні зберігатися в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не більше 25 °С.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Джаз на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Джаз - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки