Екватор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...

Екватор: інструкція з використання

Екватор – комбінований антигіпертензивний препарат, що ефективно знижує високий артеріальний тиск і покращує структуру і роботу серцевого м'яза. Містить у складі лізиноприл та амлодипін. Така комбінація дозволяє посилити дію ліків і одночасно зменшити ризик виникнення побічних ефектів.

Виробник лікарського засобу – угорська компанія Гедеон Ріхтер. Екватор випускається в таблетках з різним вмістом лізиноприлу та амлодипіну:

  • 10 / 5 мг;
  • 20 / 10 мг;
  • 20 / 5 мг відповідно, по 10, 20 або 30 шт. в упаковці.

Призначають Екватор при есенціальній артеріальній гіпертензії. Ця хвороба характеризується тривалим та стійким підвищенням артеріального тиску. Пацієнт може відчувати симптоми, які проявляються під час гіпертонічного кризу. Це запаморочення, головний біль, панічні атаки, задишка та неврологічні розлади.

Прогресуюча артеріальна гіпертензія вражає інші органи: серце, нирки, мозок та судини. Тому потрібні контроль тиску та загальна терапія, яка використовує препарати для серцево-судинної системи. Їх можна придбати в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На сайті є вся актуальна інформація про ліки: інструкція, вартість та наявність в аптеках Києва та України.

На Екватор таблетки ціна залежить від дозування. Бронювання на сайті дає змогу зекономити та купити препарати від тиску за прийнятними цінами. А забрати ліки можна в найближчій до вас аптеці.

Показання до застосування Екватора

Артеріальна гіпертензія є хворобою, лікувати яку потрібно постійно. Навіть зникнення неприємних симптомів не є підставою для скасування лікарських засобів. Терапія передбачає зміну способу життя та медикаментозний контроль. Важливо, що підбір препаратів здійснює виключно лікар. Самолікування тут дуже небезпечне.

Антигіпертензивний препарат містить в складі амлодипін (представник групи блокаторів Ca2 + каналів), який розширює кровоносні судини, в тому числі коронарні артерії, які постачають кров’ю серцевий м’яз. Завдяки цьому екватор знайшов широке застосування в кардіології.

На таблетки Екватор інструкція зазначає, що лізиноприл, який є інгібітором АПФ, ефективно знижує тиск у більшості пацієнтів. Механізм його дії зумовлений прямим розслаблювальним впливом на гладкі м’язи судин.

Клінічним показанням до застосування препарату є есенціальна артеріальна гіпертензія у дорослих та хронічна серцева недостатність.

Режим дозування

Добова доза препарату не повинна перевищувати 1 таблетку. Пігулки приймають незалежно від їжі. Фіксоване дозування Екватора використовують для пацієнтів, яким показані титровані підтримувальні дози активних речовин препарату. Екватор обережно призначають літнім пацієнтам, старшим за 65 років, та хворим на ниркову недостатність та гепатобіліарні розлади.

Передозування викликає периферичну вазодилатацію з рефлекторною тахікардією та артеріальну гіпотензію з летальним результатом. В якості лікування потрібна невідкладна підтримка серцево-судинної системи.

Протипоказання

Протипоказаннями є підвищена чутливість до будь-яких складових препарату. Також не призначають Екватор у таких випадках:

  • вагітність та лактація;
  • ризики виникнення ангіоневротичного набряку;
  • тяжка форма артеріальної гіпотензії;
  • стеноз аортального клапана;
  • серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда.

Також протипоказана взаємодія фармакологічного засобу з препаратами, в складі яких є аліскірен, сакубітрил/валсартан. Не застосовують лізиноприл разом з іншими гіпотензивними засобами. Обережно поєднують з діуретиками, щоб запобігти надмірному зниженню тиску. Не можна поєднувати з гепарином та циклоспорином.

Особливості та побічні дії Екватора

Препарат має особливості застосування, пов’язані з властивостями активних речовин. Екватор не призначають пацієнтам з гострим інфарктом міокарда та гіпертрофічною кардіоміопатією.

Період виношування вагітності та лактації, вік до 18 років також є протипоказанням до призначення препарату.

Серед побічних реакцій найчастіше реєструються запаморочення та головний біль, порушення зору, гіперемія шкіри, кашель, набряки ніг та судоми м’язів, втомлюваність.

Препарат має вплив на здатність керувати транспортом, тому слід бути обережними, особливо на початку лікування.

Термін придатності препарату — 4 роки. Зберігати таблетки потрібно у сухому та темному місці, недоступному для дітей. Категорія відпуску – за рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Екватор на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Екватор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки