Фамотидин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...

Фамотидин: інструкція з використання

Препарат Фамотидин (Famotidine) вперше був синтезований та запатентований японською компанією Yamanouchi Pharmaceutical Co. у 1979 році. Лікарський засіб належить до класу препаратів, що блокують рецептори гістаміну типу 2 (H2-антагоністи), та має унікальні властивості. Він використовується для лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, гастроезофагеального рефлюксу, виразкоутворення та інших шлунково-кишкових захворювань.

Фамотидин Дарниця був вперше запущений на ринок під торговою назвою Pepcid у 1981 році в США. Згодом було розроблено інші форми та дозування препарату. Зараз ліки можна придбати у формі таблеток, капсул та розчину для ін'єкцій. На Фамотидин інструкція зрозуміла, потрібно з нею ознайомитися, щоби не нашкодити своєму здоров’ю. На сайті аптеки «Бажаємо здоров'я» є й інші якісні препарати від виразки, які мають доступні ціни.

Форми випуску

Фамотидин, ціна якого невисока, доступний у різних формах випуску, включаючи:

 • таблетки – по 20 мг, вкриті оболонкою;
 • капсули – зазвичай мають гелеподібну оболонку та містять у собі препарат у певній дозі;
 • розчин для ін'єкцій – для приготування розчину для ін'єкцій по 20 мг у флаконах, використовується для введення внутрішньовенно або внутрішньом'язово.

Важливо відзначити, що конкретні форми випуску Фамотидину можуть варіюватися залежно від країни та виробників.

Показання до застосування препарату Фамотидин

Основними захворюваннями, при яких може бути рекомендований препарат, є:

 • виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки;
 • гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕР) – зменшення кислотності шлункового соку та лікування симптомів ГЕР, як-от підвищена кислотність, печія, регургітація та запаморочення;
 • запалення стравоходу, обумовлене закиданням шлункового вмісту в стравохід;
 • синдром Золінгера-Еллісона – це рідкісний стан, при якому пухлина підшлункової залози (гастринома) виробляє надмірну кількість гастрину; таблетки використовують для контролю виділення кислоти та зменшення симптомів, пов'язаних з цим станом – на Фамотидин таблетки інструкція це підтверджує;
 • профілактика виразкових уражень.

Режим дозування

Дозування залежить від конкретної медичної проблеми, віку пацієнта, важкості захворювання та інших факторів. Рекомендовані наступні дози: дорослі – приймати 40 мг Фамотидину раз на добу перед сном або поділити дозу на 20 мг двічі на добу (ранком та перед сном) протягом 6-8 тижнів.Таблетку треба приймати внутрішньо, не розжовуючи, запиваючи склянкою води. Для профілактики загострення виразкової хвороби призначають фамотидин у дозі 0,02 г 1 раз на добу перед сном.

Протипоказання

Якщо у пацієнта є відома гіперчутливість (алергічна реакція) до Фамотидину або будь-яких інших компонентів препарату, застосовувати ліки не можна.

У випадку вагітності або годування груддю перед прийняттям лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем. При важкій нирковій недостатності може знадобитися корекція дози або відмовлення від ліків. Застосування цього препарату протипоказано дітям до 18 років.

Особливості препарату Фамотидин

Перед тим, як придбати ліки за прийнятними цінами в Києві, необхідно дізнатися, яка у Фамотидин інструкція, ціна та відгуки. Препарати слід застосовувати з обережністю та відповідно зменшувати дози, якщо є пошкодження печінки. Людям з непереносимістю лактози слід враховувати, що кожна таблетка, що містить фамотидин 20 мг, містить 90,1 мг лактози. Під час лікування слід відмовитися від керування автомобілем і використання інших механізмів для роботи. Купити в аптеці «Бажаємо здоров'я» цей препарат для травної системи та метаболізму можна за рецептом лікаря, його вартість невисока.

Побічні дії

Як і будь-який медикамент, Фамотидин має побічні дії:

 • головний біль або запаморочення;
 • метеоризм, болі у животі, діарея або запор;
 • сухість рота або зменшення слинотечі;
 • втрата апетиту або зміни у смакових відчуттях;
 • втома або слабкість;
 • постійне відчуття сонливості або збудження;
 • зміни на шкірі, як-от висип або свербіж.

Якщо присутні якісь неприємні симптоми або побічні ефекти, важливо повідомити про це свого лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Необхідно уникати одночасного прийому Фамотидину та пробенециду через здатність останнього гальмувати виведення фамотидину.

При одночасному застосуванні Фамотидину з кетоконазолом, ітраконазолом та антацидами рекомендується витримати інтервал 2 години між вживанням.

Рекомендується звернутися до лікаря або фармацевта для отримання конкретних порад щодо взаємодії препарату з іншими ліками.

Передозування

Якщо рекомендована доза була перевищена, потрібно звернутися до лікаря. Симптоми передозування: збільшена сонливість або втома, помітне зниження або зміна серцевого ритму, нудота та блювота.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати при кімнатній температурі, тобто від 20 до 25 градусів Цельсія. Не можна зберігати Фамотидин в умовах, де температура може значно змінюватися, наприклад, у ванній кімнаті або поблизу радіатора.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Фамотидин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Фамотидин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки, Порошок