Фурацилін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Торгова назва
Виробник
Ще (1)
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Вид продукції
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Порошок
Виробник: Віола
Loading ...
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 20 мг
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Исток-Плюс
Loading ...
Дозування: 0,066%
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Фармаком
Loading ...

Фурацилін: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Фурациліну

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Фурациліну

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Фурацилін – антисептичний та дезінфікуючий лікарський засіб для зовнішнього використання. Його основною перевагою порівняно з іншими протимікробними препаратами є повільний та незначний розвиток до нього стійкості у мікробів. Це дозволяє використовувати цей препарат тривалий час, що необхідно при деяких захворюваннях. Фурацилін має високу бактерицидну дію, тому застосовується при багатьох хворобах.

Активною речовиною, що міститься у Фурациліні, є нітрофурал. Завдяки йому препарат має сильну антисептичну дію. Використовується в терапії інфекцій, викликаних стафілококами, стрептококами, дизентерійною та кишковою паличками, сальмонелами, клостридіями. Лікарський засіб здатний прискорювати загоєння ран.

Препарат відпускається з аптек без рецепта.

Форми випуску

В аптеках представлений великий асортимент ліків різних виробників. На замовлення в інтернеті за прийнятною ціною Фурацилін доступний у таких лікарських формах як таблетки та порошки у саше, з яких виготовляють розчини для зовнішнього нанесення. Крім того, представлені вже готові вушні краплі (спиртовий розчин Фурациліну).

Показання до застосування Фурациліну

Ліки призначені для:

  • полоскання порожнини рота, горла;
  • обробки гнійних ран, пролежнів, виразкових уражень;
  • лікування опіків середнього та тяжкого ступеня тяжкості, остеомієліту, емпієми плеври;
  • лікування ЛОР-хвороб: хронічного гнійного отиту, фурункулів зовнішнього слухового проходу;
  • усунення анаеробної інфекції.

Режим дозування

Ліки повинні використовуватися у вигляді водного розчину зовнішньо. Щоб його приготувати, необхідно 1 таблетку Фурациліну розвести в 100 мл розчину хлориду натрію або дистильованої води. Якщо необхідно прискорити процес розчинення, слід розводити пігулку в гарячій воді. Далі розчин потрібно охолодити до кімнатної температури.

При виготовленні розчину з порошку Фурациліну необхідно розчинити 1 саше в 100 мл розчину хлориду натрію або дистильованої води.

Ці рекомендації актуальні у виготовленні розчину для полоскань порожнини рота та горла. Дозування лікарського засобу та тривалість лікування визначається кваліфікованим фахівцем, а також залежить від форми хвороби, супутніх патологій, результатів лікування. Курс терапії Фурациліном підбирається кожному хворому індивідуально, проте не повинен тривати більше 10 днів.

У лікуванні гнійних ран, пролежнів, виразкових уражень та опіків середнього та тяжкого ступеня тяжкості необхідно зрошувати поверхню рани водним розчином препарату та накладати вологу пов'язку.

У терапії емпієми плеври необхідно видалити гній та промити плевральну порожнину. Далі ввести до неї від 20 до 100 мл Фурациліну.

Для вирішення анаеробного інфікування рани після оперативного втручання необхідно обробити уражену ділянку препаратом.

У лікуванні хронічних гнійних отитів наносять 8–10 крапель лікарського засобу на ватний тампон або турунду та вводять у зовнішній слуховий прохід. Повторювати маніпуляцію необхідно двічі на добу. Перед використанням розчину необхідно його нагріти до температури тіла. Тривалість терапії визначається лікарем.

Застосування Фурациліну у дітей не було вивчено, тому його не рекомендується приймати особам до 18 років.

Протипоказання

Лікарський засіб заборонено для використання за наявності підвищеної чутливості до компонентів препарату, а також при алергічному дерматозі. Не слід наносити ліки на пошкоджені ділянки шкіри.

Особливості Фурациліну

Оскільки ліки досить токсичні та здатні викликати алергічні реакції, їх можна використовувати лише зовнішньо.

В описі препарату, наданому виробником, немає інформації про вивчення використання Фурациліну в період вагітності та лактації. Таким чином, лікарський засіб у ці періоди використовувати не рекомендується.

Вплив ліків на психомоторну реакцію під час керування автотранспортним засобом чи іншими механізмами не був вивчений.

Побічні дії

Пацієнти найчастіше добре переносять терапію цим медикаментом, і вона не супроводжується небажаними реакціями. У поодиноких випадках при нанесенні ліків на шкіру може виникнути дерматит. При полосканнях горла можливий розвиток подразнення та запалення слизової рота. Ці симптоми усуваються припиненням використання лікарського засобу.

У деяких хворих під час прийому ліків можуть з'явитися:

  • алергія (свербіж, почервоніння, поява висипки);
  • сильні алергічні реакції, у тому числі набряк Квінке.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Спільне використання Фурациліну та інших ліків не досліджувалося.

Передозування

При перевищенні терапевтичної дози можуть з'явитися симптоми передозування. Для них характерно посилення небажаних реакцій від застосування лікарського засобу.

Умови зберігання

Лікарський засіб повинен зберігатись при температурі менше 25 °С в оригінальній упаковці від виробника, а також у місці, недоступному для дітей. Слід уникати потрапляння на флакон Фурациліну сонячного світла.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Фурацилін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Фурацилін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 7
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин, Порошок