Габана - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 150 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 75 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...

Габана: інструкція з використання

Габана (Gabapentin) є протиепілептичним фармацевтичним препаратом з унікальними властивостями, який був вперше схвалений для медичного використання у 1993 році.

Ефективні ліки Габана виробляє Київський завод «Київмедпрепарат» для лікування ряду захворювань, включаючи епілепсію, нейропатичний біль, мігрень та інші неврологічні розлади. Щоб придбати якісні ліки від епілепсії, необхідно перейти на офіційний сайт аптеки «Бажаємо здоров'я», де ціни на медикаменти є доволі прийнятними. Проте варто пам’ятати, що рецептурні препарати можуть бути видані тільки після пред'явлення рецепту від лікаря.

Форми випуску

Габана, ціна якої невисока, випускається у формі твердих желатинових капсул. Одна капсула містить 75 мг, 150 мг або 300 мг прегабаліну, що дозволяє правильно підібрати ефективну схему лікування.

Показання до застосування препарату Габана

Деякі з основних показань включають такі:

 • епілепсія – призначається як монотерапія (лікування одним препаратом) або в комбінації з іншим протиепілептичним засобом для контролю судом;
 • невропатичний біль – посттравматична нейропатія, нейропатія при цукровому діабеті, постгерпетична невралгія та інші форми хронічного болю;
 • рухові розлади – рестлесс-легс синдром та нічний міоклонус;
 • мігрень – для зменшення частоти та тяжкості нападів.
 • фіброміалгія.

Завжди слід дотримуватися інструкцій лікаря та отримувати особисту консультацію перед початком приймання Габана.

Режим дозування

Дозування Габана (Gabapentin) залежить від конкретного захворювання, віку пацієнта, супутніх станів та індивідуальних особливостей. Розподіл дози має визначати лікар або фахівець у галузі неврології, індивідуально для кожного пацієнта. Тому важливо слідувати медичним рекомендаціям та не змінювати дозу без консультації з лікарем.

При епілепсії лікування прегабаліном слід розпочати з дози 150 мг на добу, розділеної на 2 або 3 прийоми. Доза може бути збільшена після першого тижня прийому до 300-600 мг на день, якщо це необхідно. Дозування для дітей встановлює лікар залежно від віку та ваги.

Якщо відмічається невропатичний біль, рекомендується доза для дорослих 150 мг на добу, розділена на два або три прийоми. Залежно від ефективності та переносимості препарату пацієнтом дозу можна підвищувати до 300 мг на добу з інтервалом від 3 до 7 днів і, за необхідності, до 600 мг на добу після додаткового 7-денного періоду перерви.

Протипоказання

Якщо у пацієнта виявлена алергічна реакція на габапентин або будь-які інші компоненти препарату, використання Габани є протипоказаним. Медикамент не рекомендується для застосування у дітей молодше 18 років, оскільки безпека та ефективність у цій віковій групі не встановлені. Препарат Габана не слід застосовувати під час вагітності, за винятком особливих випадків, коли користь значно перевищує ризик для плода, та не рекомендується годувати дитину грудьми в період лікування прегабаліном.

Особливості препарату Габана

Медикамент впливає на активність нервових сигналів із застосуванням на гамма-амінобутирилову кислоту (ГАБА), нейромедіатора, який знижує ексцитацію нервової системи. Це може допомогти зменшити біль, запобігти судомам та контролювати інші неврологічні симптоми. Застосування прегабаліну супроводжується появою запаморочення та сонливості, що може підвищити ризик травмування (падінь) у пацієнтів літнього віку.

При призначенні Габани доза зазвичай збільшується поступово, щоби зменшити ризик побічних ефектів. Це дозволяє організму звикнути до препарату та забезпечує оптимальну ефективність та терапевтичний ефект. Купити препарати для нервової системи можна в аптеці «Бажаємо здоров'я».

Побічні дії

Деякі з побічних дій, які можуть виникнути при застосуванні Габани, включають наступні:

 • сонливість та втома;
 • запаморочення та головокруття;
 • координаційні проблеми;
 • подвійне зорове сприйняття;
 • сухість рота;
 • нудота та втрата апетиту;
 • емоційні зміни.

Потрібно обов’язково повідомляти лікаря у разі виникнення побічних ефектів.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Пацієнту необхідно проконсультуватися з лікарем, щоби дізнатися, з якими препаратами можна комбінувати Габану. Рекомендується уникати одночасного споживання алкоголю під час лікування медикаментом.

Передозування

Якщо дозування препарату було перевищене, потрібно викликати медичну допомогу. Симптоми передозування: важка сонливість та збудження, зниження артеріального тиску, тремор, плутання свідомості.

Умови зберігання

Препарат повинен бути збережений при кімнатній температурі, тобто в діапазоні від 20 до 25 °C. Слід уникати впливу високих температур, прямого сонячного проміння та заморожування.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Габана на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Габана - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Капсули