Грипекс: інструкція з використання
Грипекс – це лікарський засіб із властивостями антипіретика та анальгетика. Належить до групи препаратів із комбінованим складом. Поєднує властивості трьох діючих речовин: парацетамолу, фенілефрину гідрохлориду та аскорбінової кислоти.
Чинить жарознижувальну, знеболювальну та судинозвужувальну дію. Усуває набряк слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і носа. Нормалізує носове дихання, зменшує сльозотечу та ринорею. Підвищує в організмі кількість вітаміну С, необхідного для активації імунітету та протистояння вірусній інфекції.
Форми випуску
Препарат доступний у лікарській формі порошку для приготування орального розчину. Продається в саше, що фасовані у картонну пачку по 5 або по 7, або по 8, або по 10 штук. На Грипекс ціна визначається з огляду на концентрацію діючих речовин у препараті. В 1 саше стандартної формули містяться:
- 650 мг парацетамолу;
- 10 мг фенілефрину гідрохлориду;
- 50 мг аскорбінової кислоти.
Також засіб доступний у посиленій формулі Макс. У складі такого порошку є (в розрахунку на 1 саше):
- 1000 мг парацетамолу;
- 12,2 мг фенілефрину гідрохлориду;
- 100 мг аскорбінової кислоти.
Засіб в обох формулах відпускається без рецепта.
Показання до застосування препарату Грипекс
Показанням до застосування препарату є лікування симптомів застуди й грипу, зокрема таких як:
- біль у м’язах і суглобах;
- головний біль;
- закладеність носа;
- нежить;
- сльозотеча;
- лихоманка.
Щоб запобігти небажаним побічним ефектам, викликаним самолікуванням, перед тим, як застосовувати препарати від симптомів застуди та грипу, рекомендується порадитися з лікарем і ознайомитися з інструкцією від виробника.
Режим дозування
Грип та застуду за допомоги препарату лікують за такою схемою:
- Вміст саше необхідно розчинити в склянці гарячої води.
- Випити теплий напій.
- Звичайне дозування для дорослих і дітей у віці від 12 років – по 1 саше (в стандартному дозуванні) кожні 4-6 годин.
- Максимальна добова доза – 4 пакетики.
Препарат у формулі Макс застосовують за аналогічною схемою. Однак дозування визначають індивідуально, орієнтуючись на масу тіла пацієнта та кількість парацетамолу в порошку. Дозволена разова доза парацетамолу – 10-15 мг/кг. Максимальна добова доза парацетамолу – 60 мг/кг. За добу можна приймати не більше 4 пакетиків засобу в формулі Макс.
Препарат Грипекс інструкція не рекомендує застосовувати довше 3-5 днів. Точну тривалість терапії визначає лікар індивідуально, зважаючи на стан і вік пацієнта.
Протипоказання
З огляду на комбінований склад, лікарський засіб має доволі багато протипоказань. Тому перш ніж застосовувати порошок, необхідно уважно прочитати інструкцію до нього.
Не варто вживати препарат дітям до 12 років, вагітним і жінкам, які годують грудьми. Діючі речовини медикаменту можуть впливати на швидкість реакції та здатність до концентрації уваги.
Особливості препарату Грипекс
З особливою обережністю і тільки після погодження з лікарем застосовувати при порушеннях функцій нирок та печінки, бронхіальній астмі, хворобі Рейно, схильності до підвищення артеріального тиску, при порушеннях сечовипускання, а також у літньому віці. Фенілефрин у складі засобу може спричиняти напади стенокардії. Порошок містить аспартам, який є небезпечним для осіб із фенілкетонурією.
Побічні дії
Лікування із застосуванням препарату може спричиняти побічні дії у вигляді реакцій гіперчутливості, розладів роботи травної системи, гіпоглікемії, головного болю, тремору, сонливості, підвищення внутрішньоочного тиску, анемії та деяких інших проявів. Про виникнення будь-яких побічних ефектів необхідно повідомляти лікареві.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Не рекомендується застосовувати одночасно з іншими ліками, в складі яких є парацетамол. При взаємодії з варфарином та іншими кумаринами може підвищувати ризик кровотечі. При поєднанні з барбітуратами послаблюється жарознижувальний ефект парацетамолу. Не рекомендоване одночасне застосування препарату з антисудомними ліками, ізоніазидом, флуклоксациліном, діуретиками, трициклічними антидепресантами, серцевими глікозидами та деякими іншими медикаментами. Під час терапії не вживати алкоголь.
Передозування
При застосуванні препарату Грипекс в надто високих дозах чи довше рекомендованого терміну можуть виникати тяжкі розлади в роботі печінки, сечовидільної, серцево-судинної, центральної нервової системи. Лікування симптоматичне.
Умови зберігання
Лікарський засіб зберігати в оригінальній упаковці в сухому недоступному для дітей місці. Оптимальна температура – до +25 °C.
У Києві та інших містах України придбати за прийнятними цінами дієві препарати для лікування застуди та ЛОР-органів можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». В асортименті представлені медикаменти від найпопулярніших виробників фармацевтичної продукції. Вартість ліків залежить від складу, форми випуску, розміру упаковки. Ознайомитися з асортиментом і актуальними цінами можна на офіційному сайті мережі.
Зверніть увагу!
Опис препарату Грипекс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Грипекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 283,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Порошок |