Клотримазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Вага
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Мазь
Дозування: 1%
Виробник: Енк'юб Етікалз
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 1%
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Евертоджен Лайф Саєнсиз
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 1%
Виробник: ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Дозування: 100 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Дозування: 100 мг
Виробник: ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз
Loading ...

Клотримазол: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Клотримазолу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Клотримазолу

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Для лікування шкірних інфекцій, викликаних грибком (дріжджовим) використовуються ліки Клотримазол, ціна яких цілком доступна. Засіб належить до класу протигрибкових препаратів, які називають імідазолами. Він працює, зупиняючи зростання грибків, які викликають інфекцію.

Клотримазол – медичний засіб, який не розчиняється у воді та вважається похідним від імідазолу. Його основне призначення – інгібувати біосинтез ергостеролу. Як наслідок, це призводить до витікання клітинної оболонки грибів і потім їх загибелі.

Клотримазол є препаратом, призначеним для місцевого застосування на шкірі, ураженою грибковою інфекцією. Складові препарату:

 • октилдодеканол та полісорбат 60;
 • сорбітан стеарат;
 • цетиловий ефір воску;
 • спирт цетостеариловий та бензиловий;
 • дистильована вода.

Таким чином, ліки гальмують розвиток більшості видів грибків, що вражають шкіру людини.

Клотримазол, купити який можна в Україні, має широкий спектр дії. Він пригнічує зростання патогенних дріжджів з допомогою зміни провідності мембран клітин. Дія клотримазолу є:

 • фунгістатичною при вмісті ліків 20 мкг/мл;
 • фунгіцидною щодо дріжджоподібного гриба та інших видів грибкових інфекцій при більш високих концентраціях.

Клотримазол вважається фунгістатичним, а не фунгіцидним препаратом. Він не показав тератогенного ефекту в дослідженнях репродуктивної токсичності на тваринах (кроликах, щурах та ін.).

Фармакокінетичний аналіз показав, що при локальному використанні крему на шкіру Клотримазол мінімально абсорбується з пошкодженої або запаленої шкіри до кровообігу людини. Отримані максимальні концентрації клотримазолу в сироватці крові були нижчими за допустиму норму – 0,001 мкг/мл.

Головний принцип роботи клотримазолу полягає у порушенні бар'єру проникності клітинної мембрани грибкових клітин. Це відбувається шляхом пригнічення сполук ергостеролу – одного з важливих будівельних компонентів клітинної мембрани.

Клотримазол після всмоктування в кров зв'язується на 98% з білками, а точніше з альбумінами. Пов'язуючи цей факт з невеликою кількістю, що всмоктується, напрошується висновок, що цей препарат незначно транспортується організмом до інших органів.

Після перорального прийому клотримазолу 10% прийнятої дози виділяється нирками із сечею у першу добу, наступні 25% – протягом 6 днів виводиться з організму, і лише 1% видаляється у незміненому вигляді.

Форми випуску

Препарат Клотримазол доступний у різних лікарських формах:

 • гель та крем;
 • мазь та розчин для зовнішнього використання;
 • вагінальний крем;
 • супозиторії та таблетки.

Показання до застосування Клотримазолу

Клотримазол лікує різні види грибкових інфекцій, зокрема:

 • мікоз;
 • стригучий лишай;
 • грибкову інфекцію нігтів;
 • інфікований пелюшковий висип;
 • висипання у складках шкіри (інтертриго);
 • молочницю;
 • кандидозний вульвіт та баланіт.

Клотримазол після нанесення проникає в епідерміс, а потім пригнічує ріст та поділ грибкових клітин, а також обмежує функцію мікробних клітинних мембран.

Режим дозування

При використанні Клотримазолу слід дотримуватись наступних рекомендацій:

 • Мазь та крем необхідно наносити на уражену ділянку шкіри невеликим шаром до повного вбирання. Повторювати процедуру потрібно 2-3 рази на день протягом 2-4 тижнів.
 • Концентрований розчин втирають у шкіру кілька разів на день. Кількість визначається розміром ураженого епідермісу. У деяких випадках повторювати процедуру необхідно після кожного прийняття душу.
 • При захворюваннях ротової порожнини застосовують приблизно 1 мл розчину. Змочені ватні диски прикладають на слизову оболонку 3 рази на день. Після процедури не можна вживати рідину та їжу протягом 1 години.
 • Вагінальні таблетки використовують по 1 штуці на день. Тривалість терапії – 1 тиждень. Їх вводять максимально глибоко у піхву до повного розчинення.

Якщо після повного курсу лікування не спостерігається поліпшення, слід звернутися до лікаря. Вагінальна терапія може бути повторена, якщо симптоми рецидивували через 7 днів після закінчення лікування. З усіх питань обов'язково потрібно консультуватися зі своїм лікарем.

Протипоказання

При призначенні препарату враховують протипоказання:

 • гіперчутливість до клотримазолу або до будь-якого з інших компонентів препарату;
 • період вагітності та лактації;
 • ниркова недостатність.

Перед застосуванням Клотримазолу слід проконсультуватися з лікарем, особливо людям, які отримують імуносупресивну терапію, після хіміотерапії, діабетикам та ВІЛ-інфікованим.

Особливості Клотримазолу

Клотримазол, інструкція та ціна на який є на нашому сайті, не впливає на здатність керувати автотранспортом чи іншими механізмами. Препарат не слід застосовувати під час менструації, терапію потрібно планувати так, щоб її завершення відбулося до початку місячних кровотеч. Під час лікування протипоказано одночасне застосування тампонів, вагінальних іригацій та інших вагінальних засобів.

Не застосовувати у першому триместрі вагітності. З обережністю застосовувати у II та III триместрах вагітності та в період лактації. Крем також не слід використовувати дітям віком до 11 років.

Побічні дії

Основними побічними ефектами Клотримазолу, купити в аптеці який можна недорого, є:

 • шкірні реакції, у тому числі алергічні, такі як печіння, свербіж та подразнення;
 • алергічна реакція організму на препарат може включати слабкість тіла, висипання, набряк обличчя, губ, язика або горла, утруднене ковтання та непритомність.

До рідкісних побічних ефектів застосування Клотримазолу відносяться генералізована еритема, лущення та розтріскування епідермісу, задишка. Метеоризм, спазми внизу живота, біль у піхві, часте сечовипускання, почервоніння, печіння та подразнення рідко виникають при прийомі вагінальних таблеток Клотримазолу.

Після випадкового прийому внутрішньо з'явиться запаморочення, біль у животі та блювання. У цьому випадку необхідно терміново зробити промивання шлунка, не забуваючи про захист дихальних шляхів. Також у складі лікарського засобу міститься цетостеариловий спирт. При його застосуванні можлива поява місцевої реакції з боку шкіри, наприклад контактного дерматиту.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Клотримазол, вартість якого є цілком прийнятною, не слід поєднувати з полієновими протигрибковими антибіотиками, тобто ністатином і натаміцином, а також з амфотерицином, оскільки препарат послаблює їх дію. Дія препарату знижується при одночасному зовнішньому місцевому застосуванні глюкокортикоїдів.

Застосовуючи препарати з Клотримазолом вагінально та на шкіру навколо статевих органів, слід пам'ятати, що вони можуть знизити ефективність механічних контрацептивів, таких як презервативи та внутрішньоматкові диски.

Передозування

Під час зовнішнього застосування Клотримазолу передозування практично неможливе. При місцевому застосуванні він має дуже низьку біодоступність. Отже, немає відомих випадків передозування Клотримазолом у людей.

Умови зберігання

Лікарський засіб необхідно зберігати у недоступному для дітей місці. Рекомендована температура зберігання – нижче 25°С. Після заморожування препарат кристалізується та втрачає свої властивості.

Ми пропонуємо придбати Клотримазол в аптеці в Україні за доступною вартістю. В нас представлені товари від перевірених виробників. Робимо доставку за потреби. У нас діють постійні знижки та акції. Оформити замовлення можна за телефоном або безпосередньо на сайті нашої інтернет-аптеки.

Використана література

https://tabletki.ua/uk/BB/

https://rx.ua/ru/info/klotrimazol-krem

https://medicamentus.com/ru/info/5798-klotrimazol

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Клотримазол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Клотримазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 7
✅ Форма випуску Мазь, Таблетки, Розчин, Крем