Креон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 150 мг
Виробник: Абботт Лаб.
Loading ...
Дозування: 300 мг
Виробник: Эбботт Продактс ГмбХ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Абботт Лаб.
Loading ...
Дозування: 150 мг
Виробник: Эбботт Продактс ГмбХ
Loading ...

Креон: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Креону

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Креону

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Фармацевтичні компанії випускають засіб Креон, в інструкції для застосування якого детально описаний склад, спосіб застосування та властивості ліків. Механізм дії препарату заснований на транспортації та розподілі певних ферментів у тонкому кишківнику людини.

Після потрапляння в організм амілази, ліпази та протеази починають відбуватися хімічні реакції, які є важливими для нормального травлення. Постійне вживання ліків сприяє усуненню симптомів недостатності ферментів та добре впливає на роботу травної системи.

Активна речовина свинячий панкреатин є сумішшю природних ферментів, які розщеплюють білки, жири, вуглеводи, що сприяє швидкому всмоктуванню організмом органічних речовин. Ціна Креону варіюється відповідно до ферментної діяльності амілази, ліпази, протеази (10000, 25000, 40000). Додатково до складу входять:

 • макрогол;
 • фталат гіпромелози;
 • цетиловий спирт;
 • триетилцитрат;
 • диметикон;
 • желатин;
 • Е171, 172;
 • лаурилсульфат натрію.

Креон належить до поліферментних ліків, які покращують травлення. Продається без рецепта. Був вироблений німецькою компанією «Аббот Лабораторіз». Має такі фармакологічні властивості:

 1. Фармакодинаміка. Лікарський засіб швидко та повністю розчиняється у шлунку. Під час цього вивільняється велика кількість гранул та забезпечується безпечне змішування компонентів зі шлунковими ферментами. Після того, як ліки потраплять у тонкий кишківник, оболонка капсули розчиниться, вивільняться ферменти з високою активністю, що забезпечить розщеплення органічних складових організму. Речовини всмоктуються миттєво або після гідролізу.
 2. Ефективність. Креон є найбільш ефективним медикаментом, оскільки після лікування ним усуваються ознаки, які можуть бути пов'язані з порушенням екзокринної функції підшлункової залози (біль у животі, метеоризм, підвищена частота випорожнень). Має позитивну дію при терапії муковісцидозу (ураження залоз внутрішньої секреції, тяжкі порушення дихальної функції) у підлітковому віці.
 3. Безпека. Немає гострого, субхронічного, хронічного шкідливого ефекту.
 4. Фармакокінетика. Для отримання максимально позитивного ефекту підшлунковій залозі не потрібно всмоктувати ферменти ліків. Повний лікувальний ефект спостерігається у просвіті ШКТ. Білки проходять протеолітичне травлення ферментами протеази перед тим, як будуть абсорбовані на пептиди з амінокислотами.

Форми випуску

Продаються у вигляді капсул, вкритих оболонкою, яка легко піддається розчиненню кишківником. Містять тверді коричневі гастрорезистентні желатинові гранули. Основні фізико-хімічні властивості:

 • 10000 — двоколірні, 2 розміри, коричнева кришка, безбарвне тіло з гранулами;
 • 25000 — двоколірні, 0 розмір, помаранчева кришка, непрозоре тіло із коричневими гранулами;
 • 40000 — двоколірні, розмір 00, коричнева кришка, безбарвна кришка з гранулами.

Показання до застосування Креону

Препарат широко використовується для лікування таких захворювань, як:

 1. Муковісцидоз. Спадкове захворювання, що характеризується поразкою життєво важливих органів та систем, що нерідко призводить до смерті людини.
 2. Панкреатит хронічного типу. Запалення підшлункової залози. Хворий відчуває біль у всьому животі, з'являється нудота, блювання, здуття.
 3. Панкреатектомія. Складна операція з вирізання пухлини підшлункової залози.
 4. Гастроктомія. Хірургічне видалення шлунка з метою лікування раку.
 5. Резекція шлунка. Вирізання переважної частини органу при доброякісній чи злоякісній пухлині, виразці.
 6. Синдром Швахмана Даймонда. Ендокринна недостатність, гематологічні порушення, затримка росту, аномалії кісток. Захворювання обумовлено мутаціями генів.
 7. Відновлення ентерального (передача рідини, суміші через трубку), перорального (приймання таблеток через рот) харчування.
 8. Ендокринна недостатність підшлункової залози. Порушення травної функції через слабке вироблення ферментів залозою, через що розвивається панкреатичний діабет.

Режим дозування

Денна норма пов'язана з особистими потребами пацієнта, рівня складності хвороби, складу їжі. Препарат Креон слід приймати разом або відразу після вживання їжі. Капсули слід ковтати цілими, не розламуючи та не розжовуючи їх, при цьому запиваючи великою кількістю води чи іншої рідини.

За умови, якщо людина похилого віку або дитина не здатна проковтнути засіб, то її можна відкрити та змішати з їжею. Обов'язково потрібно перевірити, щоб частки медикаменту не залишилися у ротовій порожнині.

При муковісцидозі стартова доза для дітей – 1000 одиниць ліпази на кілограм ваги. Підтримувальна кількість не повинна бути більшою ніж 10000 одиниць. За наявності інших видів екзокринної недостатності доза підбирається з огляду на ступінь порушення травної функції.

Протипоказання

Креон не призначається людям, які страждають:

 1. Гіперчутливістю. Небажана імунна відповідь на специфічні компоненти препарату, що призводить до смерті.
 2. Гострим панкреатитом. Основні ознаки: раптовий біль, блювання, печія, метеоризм, підвищення температури, зниження тиску, тахікардія, пітливість, блідість, жовтизна тіла.
 3. Гіперфункцією підшлункової залози (гіперпаратиреоз) — відхилення від норми, яке проявляється слабо вираженими симптомами.

Особливості Креону

У пацієнтів, які страждають на муковісцидоз і приймають велику кількість препарату, звужувався ілеоцекальний відділ кишківника.

Ліки слід обережно вживати вагітним жінкам, а також під час лактації. Креон не надає токсичної дії на репродуктивну систему і не шкодить розвитку плода.

Креон також впливає на здатність керувати автомобілем і швидкість реакції. Дозволяється приймати дітям та діабетикам.

Побічні дії

Під час терапії може з'явитися таке:

 • розлад шлунково-кишкового тракту, біль у животі, нудота, блювання, запор, здуття, діарея, фіброзуюча колонопатія;
 • висипання, свербіж, кропив'янка, анафілактичний шок;
 • у дітей немає виникнення специфічних побічних реакцій.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

На сьогодні дослідження щодо взаємодії Креону з їжею та лікарськими препаратами не проводилися.

Передозування

Внаслідок надмірного приймання ліків може з'явитися гіперурикозурія (накопичення в організмі солей сечової кислоти та утворення каменів) або гіперурикемія (підвищений рівень сечової кислоти крові, що призводить до виникнення подагри).

Умови зберігання

Зберігається медикамент при температурі 25 градусів у закритій коробці, у недоступному для дітей місці протягом двох років, після першого відкриття — шість місяців. В одному флаконі міститься 20, 50, 100 капсул або 1-3 блістери по десять штук.

Купити Креон можна у нашій онлайн-аптеці за вигідною ціною. У нас продаються оригінальні ліки та їхні аналоги. На нашому сайті ви можете ознайомитися з каталогом товарів та звернутися за допомогою до менеджерів цілодобово.

Використана література

https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=46281

https://compendium.com.ua/dec/275246/

https://medpravda.ua/preparat/kreon-10000

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Креон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Креон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Капсули